Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

energetykmechanik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez energetykmechanik

  1. Sprecyzuj kilka danych. Np odległość od kotła do punktów czerpalnych cwu, powierzchnia budynku, czy jest to dom/mieszkanie z jednym poziomem czy parter + piętro. Przy kotle jednofunkcyjnym z zasobnikiem warto byłoby zastosować cyrkulację cwu, szczególnie jeśli punkty odbioru są daleko. Jeśli są blisko a budynek jest niewielki nie ma sensu instalować kotła jednofunkcyjnego i zagracać pomieszczenia zasobnikiem. Zasobnik na 300 litrów? Jak dla mnie za duży biorąc pod uwagę dodatkowo fakt, że będą 3 osoby użytkujące. pozdrawiam.
  2. Trzeba liczyć się z tym że inwestycja jest długoterminowa, a ludzie chcieliby zwrotu po 5 latach. Macie możliwość dofinansowania, czy całość z własnej kieszeni całość chcecie stawiać?
  3. 60 paneli? Sporo, biorąc pod uwagę standardową moc panelu, to masz naprawdę spore potrzeby
  4. Nic dodać nic ująć jak kolega wyżej napisał. Ale przy dofinansowaniach od 50% w górę, nie ma co się nawet zastanawiać, nawet przy małych rachunkach za prąd w domach jednorodzinnych. W gminie obok startuje program dofinansowanie 60% , a większość osób nawet nie zainteresowała się tematem
  5. energetykmechanik

    Bufor+solary?

    Pompa jest rozwiązaniem dużo bardziej niezawodnym. To nowy dom, czy modernizacja obecnej instalacji co? To ważne jeśli chodzi o kwestie dotacji.
  6. 25%? Nie skusiłbym się na wymianę, na pewno będzie więcej za rok, dwa... W Krakowie teraz niby DO 80%, u mnie w domu udało wymienić prawie za free kocioł + modernizacja instalacji centralnego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...