Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marta Zet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Marta Zet

  1. Dziękuję za odpowiedź. Problem polega na tym, że to parkiet jest niżej o te 4 mm. Da się coś z tym zrobić? Wylewka samopoziomująca nie wchodzi w grę, bo to duża przestrzeń i duże koszty.
  2. Wiem, że klasa S1 byłaby ok. Nie w tym rzecz. Zastanawiam się czy klasa S2 lub wspominany wcześniej klej Sika nie byłby w tym przypadku bardziej wskazany.
  3. Niestety nie udało mi się wiele dowiedzieć. Może ktoś jeszcze jest mi w stanie coś podpowiedzieć w kwestii kleju?
  4. Witam. Proszę o podpowiedź w kwestii łączenia parkietu dębowego i gresu na ogrzewaniu podłogowym. W jednej części mieszkania mam położony gres, w pozostałej planuję położyć parkiet dębowy. Co zrobić w przypadku, kiedy różnica poziomów między już położonym gresem, a jeszcze niepołożonym parkietem ma wynosić ~4mm? Jak poradzić sobie z taką różnicą poziomów między jednym a drugim rodzajem podłogi? Czy istnieje jakieś sensowne rozwiązanie, jakaś (inna niż listwa maskująca) metoda na zniwelowanie tej różnicy? Niestety nie pomyśleliśmy o tym na etapie robienia wylewki. :/
  5. To ja się podłączę. Co zrobić w przypadku, kiedy w jednej części mieszkania mam położony gres (~14mm z klejem), a w pozostałej planuję położyć parkiet (~10mm)? Jak poradzić sobie z taką różnicą poziomów między jednym a drugim rodzajem podłogi? Czy istnieje jakieś sensowne rozwiązanie? Niestety nie pomyśleliśmy o tym na etapie robienia wylewki. :/
  6. Dziękuję.
  7. Zdecydowałam się na wymianę pękniętych płytek. Proszę o poradę - jaki klej zastosować? Płytki były klejone klejem w klasie S1 ale może lepiej użyć S2 albo polecanego wcześniej kleju firmy Sika? Jeśli tak, to którego konkretnie?
  8. Ok, rozumiem. A dlaczego akurat Hajduk wg Ciebie?
  9. A który konkretnie wkład macie na myśli? Który Waszym zdaniem będzie lepszy?
  10. Witam. Stoję przed wyborem wkładu kominkowego. Waham się pomiędzy ARYSTO a10 450x670 a HAJDUK Smart 1V 450x570. Kominek będzie użytkowany ~2h dziennie, tylko okazjonalnie dłużej. Z tego, co udało mi się ustalić to Hajduk ma dwa deflektory oraz umożliwia sterowanie powietrzem pierwotnym i wtórnym, natomiast nt. Arysto wiem tyle, że ma sterowanie powietrza pierwotnego i sterowanie zamykania szybra. Bardzo proszę o podpowiedź, który wkład jest Waszym zdaniem lepszy i który wybrać.
  11. Ok, dziękuję. A tymi szczelinami rozkurczowymi się przejmować czy nie? Co to takiego?
  12. Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedzi. Opukiwałam płytki i wszędzie dźwięk jest taki sam. Co radzicie zrobić z pękniętymi płytkami? Skuwać i kłaść nowe czy zostawić? W tej chwili pęknięcia są prawie niewidoczne, ale czy nie ma ryzyka, że uwidocznią się z czasem, że ich brzegi zaczną się kruszyć?
  13. Ok, bardzo dziękuję. A czy mógłby Pan podpowiedzieć mi jakiego "narzędzia" dostępnego w domu mogłabym użyć w zamian? Dodam, że fuga pozostała nienaruszona. Z góry, oprócz tych pęknięć, nie widać żadnych uszczerbków.
  14. Podczas opukiwania płytek palcem dźwięk jest wszędzie taki sam. Płytki mają 1 cm grubości.
  15. Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego zdjęcia i popękanej zaprawy klejowej. Czy jest możliwość, że popękał nie tylko ten widoczny brzeg, ale że odspoiły się płytki na całej powierzchni?
  16. Fugi 3mm dylatacja od ścian około 0,5 -1 cm wylewka ma około roku. Rozgrzałam podłogę ponownie do 45 żeby być pewnym niskiej wilgotności tak mi zalecono w sklepie z którego będę miała podłogę i fachowców. Mój błąd że wyłączyłam podłogę bez stopniowego obniżania temperatury. Pytanie czy to możę mieć aż tak duży wpływ na to ? Płytki chyba trzeba będzie wymienić choć niektóre pęknięcia są prawie niewidoczne, boję się jedynie że zrobią się z czasem bardziej widoczne, że szkliwo pokruszy albo szczeliny się poszerzą.
  17. Witam. Dwa miesiące temu fachowiec położył mi płytki gresowe (60x60) na ogrzewaniu podłogowym (podłoga była wygrzewana kilkukrotnie). Aby mieć 100% pewność, że pozostała część podłogi, przeznaczone pod położenie deski warstwowej, ma odpowiedni poziom wilgotności, rozpoczęłam proces dodatkowego wygrzewania. Stopniowo podwyższałam temperaturę wody, aż do uzyskania 45 stopni. Niestety nie zakończyłam wygrzewania stopniowym obniżaniem temperatury. Dzisiaj zwrócił moją uwagę pęknięty klej na całej długości między płytką a podłogą (zdj. 1), a następnie - pęknięcia płytek, biegnące od narożników otworów drzwiowych (zdj. 2). Pęknięcia powstały tylko w miejscach, w których płytki były docinane w L lub w U (wokół ścian, w przejściach między pomieszczeniami - rys.). Co może być przyczyną pęknięcia płytek? Czy mogło je spowodować nagłe wyłączenie ogrzewania czy powinnam szukać przyczyny gdzie indziej? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...