Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ktostu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O ktostu

  • Urodziny 01.01.1960

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    gdzies daleko

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ktostu's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Faktycznie import wyjdzie duzo taniej. Nie wiem tylko, czy bedzie mial kto mi go tu zlozyc, ale to chyba najlepsza opcja jak na razie.
  2. @ coulignon Materialy importowane nie musza miec certyfikatow, ale nie wiem, czy deweloperzy moga ich uzywac komercyjnie - jak buduje samodzielnie, to ok. @cezary.pl Warto wysylac domy na antypody. Znalazlem mala firemke, ktora importuje domy z prefabrykatow z UK i sklada na miejscu (kolejna opcja do rozwazenia - tutejsze domy z prefabrykatow cenowo nie odbiegaja od standardowych)
  3. Watek akurat jest powazny, chociaz przyznam, ze niestandardowy. Fajnie, ze ogladasz telewizje, ale tam pewnie wszystkiego nie mowia. 'Standardowe' budownictwo deweloperow jest slabe i kosztuje majatek, dobre budownictwo ma ceny zaporowe. Dlatego szukam alternatyw (jak w poscie wyzej - kilka osob potrafi normalnie odpowiedziec)
  4. No tak, widze, ze prosta analiza tematu przekracza mozliwosci niektorych ludzi. Napisze moze jeszcze raz troche prosciej: jest sobie taki kraj, gdzie ziemia czasem ci sie zatrzesie pod nogami. Chcialbym tam sobie wybudowac domek. Fajnie by bylo, jakby taki domek sie nie rozpadl przy trzesieniu. Fajnie by tez bylo moc na scianie zawiesic cos ciezszego (tutaj jako przyklad dalem worek bokserski). Fajnie by tez bylo, jakby wybudowanie takiego domku nie kosztowalo majatku. Dostalem tu kilka sensownych propozycji, za ktore dziekuje, wiec jednak sie da sensownie wypowiedziec tutaj.
  5. @ Zagurski Widze, "prawdziwi" Polacy tu tez zagladaja.
  6. Sprawdzilem, nawet z transportem i podatkami wychodzi duzo taniej.
  7. Generalnie materialy bede sprowadzal co by to nie bylo - czy to welna czy bale slomiane: tutaj jest praktycznie monopol i ceny duzo wyzsze przy gorszej jakosci. Chyba tylko drewno lokalne bedzie (ale to sie tez bede zastanawial jak ceny obadam dokladnie). Co do tego, jak tutaj buduja: dopiero jakos od 2000 roku deweloperzy obowiazkowo musza izolowac sciany i dawac podwojne szyby (stare domy czesto nawet sufitu nie maja, tylko sciany i dach). Jakos teraz powoli dochodza do wniosku, ze izolowanie podlogi to tez nie taki glupi pomysl. Kazdy, kto przyjezdza to stwierdza, ze tu buduja tragicznie i drogo. Wracajac do tematu: pojawily sie tutaj dwie koncepcje: 1) konstrukcja drewniana szkieletowa wypelniona welna - aktualnie tutaj buduja podobnie, wiec jest wieksza szansa, ze budowlancy beda wiedzieli co robia. 2) bale z betonem natryskowym (tak, jestem nawet gotowy sprowadzac takie bale ) - tutaj jest duzo mniejsza szansa, ze budowlancy beda wiedzieli co robia Jak wypada porownanie? Pytanie bonusowe: jest jakas opcja (materialy/sposob/cokolwiek) zeby dom lepiej akumulowal cieplo i chociaz jedna sciana byla na tyle mocna, zeby powiesic na niej cos ciezkiego (~100kg)?
  8. W Polsce projektuja domy odporne na trzesienia ziemi. Niektorzy producenci chwala sie tez na stronach, ze ich materialy sa odporne na trzesienia ziemi. Wiec niektorzy takie doswiadczenie maja.
  9. Witam Nie jestem pewny, czy temat zalozylem w dobrej kategorii, wiec w razie czego prosze adminow o przeniesienie go. Mieszkam w Nowej Zelandii i planuje wybudowac tu dom. Lokalne budownictwo jest lagodnie mowiac slabe (i nie jest to tylko moja opinia) lub kosmicznie drogie. Powstal wiec plan, zeby materialy budowlane sprowadzic z Polski. Pytanie brzmi: jakich materialow i technologii uzyc, zeby dom wytrzymal trzesienie ziemi o sile ok 6-7 i jednoczesnie mozna bylo zawiesic ciezkie rzeczy na scianie (jak na przyklad drazek do podciagania - sam w sobie nie jest ciezki, ale ze mna juz tak ), suficie (worek bokserski) i zeby byla dobra izolacja cieplna?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...