Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krzysiek87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    100
  • Rejestracja

O krzysiek87

  • Urodziny 02.02.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    31-619
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

krzysiek87's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. No i jak ten olej do klinkieru Ci się sprawdził po latach?
  2. Raczej pytałem, co w algorytmie jest ważniejsze, kubatura, czy powierzchnia ogrzewana, bo dla mojego projektu żadne z tych się nie zgadza, więc chcę dopasować parametry tak, żeby było jak najbliżej najważniejszego składnika obliczeń.
  3. Super, dzięki! A mógłbyś powiedzieć, co jest głównym czynnikiem branym pod uwagę przy liczeniu zapotrzebowania na ogrzewanie? Kubatura, czy powierzchnia ogrzewana?
  4. Jest to jakieś rozwiązanie, wystarczyłoby tylko wymienić regulatory pokojowe, na takie, które mają możliwość ustawiania harmonogramu. Ok, nie ma co bardziej komplikować instalacji, dzięki za podpowiedzi.
  5. Nie chcę żeby w pomieszczeniu było cieplej, tylko chcę żeby podłoga nie była zimna (salon). Zdjęcie jest zrobione przed założeniem automatyki, widać na nim po prostu więcej. No ale z tego co kojarzę, to ludzie mają po 2 obiegi osobne na dół i górę - przez co są w stanie puszczać zimniejszą wodę zasilania na dolne piętro. Tutaj sprawa rozchodzi się tylko o dół, na górze jest OK.
  6. Cześć, mam w domu (parter + poddasze użytkowe) wszędzie podłogówkę, grzeję teraz drugi sezon. Instalacja to kocioł na gaz + sprzęgło + 1 pompa + 2 skrzynki rozdzielcze na każdym piętrze, jeden obieg. W pierwszym sezonie grzałem tylko pogodówką, miałem przegrzany dół i niedogrzaną łazienkę na górze. W tym sezonie zainstalowałem sobie automatykę i sterowniki pokojowe - działa OK, w każdym pokoju jest dokładnie tyle ile powinno być. Teraz pojawia się problem z komfortem, bo mimo odpowiedniej temperatury (szczególnie na dole, bo tam przebywam większość czasu), nie czuję komfortu od podłogi, jaki miałem wcześniej, (marzną stopy) bo podłogówka włącza się tam bardzo rzadko (najczęściej tylko w nocy). No i teraz pytanie, czy jest sens i możliwość zainstalować w dolnej skrzynce (tak jak na załączonym obrazku) np. zawór mieszający, po to, żeby na dole podłogówka grzała cały czas (niższą temperaturą wody), a na górę szła woda o wyższej temperaturze? W takiej wersji, pozbyłbym się automatyki na dole - a głównym zasilaniem byłby (jest) sterownik na górze). Ja już nie wiem, czy to jest moje widzimisię, czy macie podobne odczucia? Edit: nie mogę tego wysterować za pomocą rotametrów, stąd w ogóle ta automatyka.
  7. Wyłączenie liczenia kosztów spowodowałoby zrobienie tego kalkulatora bezużytecznym, bo tego właśnie ludzie szukają - ile zapłacą za ogrzewanie. Jest opcja zmiany cen, więc jest spoko, ja bym proponował tylko bardziej wyeksponować ten link do zmiany (albo zmienił link na guzik). Edit: widzę, że jest i link i guzik, także nie ma tematu.
  8. Hmm, a tam nie jest czasem zaniżona cena za gaz? Widzę cenę 0.18zł/kWh, gdzie np. u mnie średnia cena za kWh wyszła 0.22zł (średnia z roku). No ale da się to zmienić - po zmianie ceny gazu, różnica opłat za gaz, za cały rok vs. rzeczywistość wyniosła 8% na moją niekorzyść, to i tak całkiem nieźle, jak na kalkulator internetowy.
  9. Cześć, w nowym domu mam ocieplone skosy dachu do samej kalenicy (30cm), dodatkowo w podłodze na poddaszu nieużytkowym też mam ocieplenie - tj. standardowe warstwy od dołu: płyta gipsowa, paroizolacja, wełna 10cm, podłoga z OSB. Zauważyłem, że na tym poddaszu jest za ciepło, bo przy -15*C na zewnątrz, na poddaszu nieużytkowym jest 15-17*C, więc srogo jest to ogrzewane pomieszczeniami z poddasza użytkowego. Myślicie, że jest sens to jakoś docieplić, np. styropianem położonym na już istniejącą podłogę z OSB, po to, żeby więcej ciepła zostało w pokojach? A może nawiercić się od góry w OSB i wdmuchnąć np. celulozę? Albo zdjąć płyty OSB i dokładać wełnę? Czy gra nie warta świeczki? Edit: w sumie to dorzucę wełny pod OSB i zobaczę, czy będzie różnica.
  10. Cześć, zasiałem sobie trawę Barenbrug exclusor elite, kupiłem ją już jakiś czas temu. Teraz widzę, że na stronie producenta ten rodzaj trawy całkiem zniknął, ani na stronie pl, ani na zagranicznej nie ma o niej wzmianki. Myślicie, że wycofali tą konkretną trawę ze sprzedaży?
  11. Dobra, jest zima, ale mogę odgrzać tego kotleta z lata. Te markizy, które wymieniłem wyżej sprawdzają się dość dobrze u mnie. Wziąłem wersję, która przepuszcza 1%. Temperatura w pomieszczeniu spadła mi z 31 do 26*C. Duża wada takiego rozwiązania to hałas, jak wieje, to ten materiał tłucze się o szybę, na dole nawet słychać. Efekt do wydanych pieniędzy jednak rekompensuje wady.
  12. A masz jakiś filtr wstępny? Też mam F7 w centrali, a na czerpni mam matę G4, którą kupuję na metry i wymieniam co 2 tygodnie. F7 żyje już 2 miesiące. U mnie jest tragiczne powietrze - jeśli chodzi o zapach, to jak jest przekroczenie 500%+ to w domu delikatnie czuć smog. @Stermaj widziałem już wcześniej, zobacze co się będzie działo w sezonie, ale pewnie nie uniknę rozwiązania podobnego do Twojego.
  13. Tzn. co Ci się dzieje z tym filtrem? Czy to centrala zgłasza, że filtr jest pełny? Jakie masz CAQI/przekroczone normy u siebie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...