Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ArturS74

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

1 obserwujący

O ArturS74

  • Urodziny 03.04.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    54-127
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ArturS74's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jeśli chodzi o podłogówkę, to niestety nie pomogę. Natomiast podaję odpowiedź na moje wcześniejsze pytania dot osadzającego się pyłu z trocin. Pellet po prosu był wilgotny. Tylko wydawało mi się, ze mam przewiewne miejsce do jego przechowywania. Pozdrawiam
  2. Jeśli chodzi o krzywe grzewcze, to można powiedzieć, że w chwili obecnej z nich nie korzystam. Na obiegach mam ustawioną temperaturę min 50 stopni i tym ustawieniem wymuszam taką temperaturę na kaloryferach. Niezależnie od temperatury zewnętrznej, piec grzeje np. 2 godz., nagrzewa pomieszczenia do zadanej temperatury i się wyłącza. Uznałem, że jest to bardziej ekonomiczne, niż pstrykanie pieca przy niższej temperaturze na kaloryferach (zadanej w/g krzywej grzewczej). W nocy też utrzymujesz 21 stopni? Czy dobrze rozumiem, że w zbiorniku na pellet masz dym? U mnie rura jest ciepława, ale nigdy nie była czarna. Wygląda to tak, jakbyś miał problem z ciągiem w kominie.
  3. To podzielę się jeszcze spalaniem (kg na dobę). Październik - 7,3. Listopad 11,5. Grudzień 13,0. Styczeń 14,5. Luty 18 kg.
  4. Ja natomiast powtórzę pytanie. Czy macie problemy z osadzającymi się trocinami, tuż za kolankiem w palniku, na skutego czego powstaje nagar, a później pewnie zapychanie się pelletu? Rozmawiałem w serwisantem i on twierdzi, ze to wina pelletu, też tak myślałem. Ale teraz kupiłem Lavę i problem mam podobny. Wypadałoby raz na tydzień czyścić palnik z nagaru powstającego tuż za kolankiem w palniku.
  5. Z osiąganiem temperatury nie miałem problemów. Cykl pracy podajnika i ew. czas podawania pelletu na różnych mocach, zmniejszałem, czyli spadała moc kotła, a i tak nie miałem problemów z uzyskaniem zadanej temperatury.
  6. Witam. Palę też pelletem z Ukrainy. Ustawione mam parametry 11,2 kg/h oraz 4,6 kwh. U mnie przy tym pellecie po 1,5 miesiąca musiałem wyczyścić rurę podajnika, bo było dużo pyłu i trocin, przez co na palenisku zrobił się nagar i pellet nie zsuwał się swobodnie i dalej zaczęła się zapełniać rura podajnika. Wydaje mi się, że w okresie zimowym należy przyjąć jedno czyszczenie na 4-6 tygodni.
  7. Jakim pelletem palicie i jak często czyścicie zasobnik, rurę podajnika? Albo inaczej, czy macie problem z pyłem z pelletu osadzającym się na palniku?
  8. Bardziej zgorzelina, sam wentylator nie mógł tego wyrzucić.
  9. Jak się sprawdza, to trzeba chwalić. Ja będę chwalił swoje. Listopad 2017, dom 170 m2, CO na 4 osoby, aż 23 worki pelletu po 15 kg.(pellux 200 Toutch). I podzielę się pewnym spostrzeżeniem. Denerwowało mnie częste automatyczne czyszczenie kotła, więc zmniejszyłem częstotliwość. W sumie, to nie wiem ile godzin pracował, bez wysuwania szuflady (pewnie nie więcej niż 10), po czym zaczął przesypywać pellet w rurze (nie spalać podawanego). Okazało się, ze na szufladzie była ok 2-3 cm warstwa zgrzanego popiołu i to nie pozwalało na swobodne spadanie pelletu do końca szuflady i pojawił się w/w problem. Oczywiście po wyczyszczeniu wszystko działa jak należy.
  10. Nie słyszałem o takiej normie EkoProjekt. Swoją drogą, jeżeli kotły Biawara nie spełniają jej, to chyba tylko gaz i olej opałowy pozostaje.
  11. Ja mam w korytarzu. Może to nie najszczęśliwsze miejsce, ale ze względu na kabel lepszego nie znalazłem.
  12. U mnie sprawa wygląda tak. Mam dwa oddzielne obiegi w domu (jeden - część mieszkalna i drugi - wyodrębniona część usługowa ) oba działają niezależnie. W części mieszkalnej mam zamontowany przewodowy ecoster i min steruję pracą kotła. W części usługowej mam bezprzewodowego salusa (091 FLRF). Oba pracują niezależnie, bez priorytetów. Jak temperatura spada w części mieszkalnej (ecoster - pełna obsługa kotła), to załącza się kocioł i grzeje tylko obieg w części mieszkalnej. Tak samo działa salus w części usługowej, jest programowalny, mam ustawione inne temperatury na konkretne godziny i dni. Do toutcha 200 bez problemu można podpiąć dwa obiegi.
  13. Mam na jednym układzie sterownik Pluma (fajna sprawa, można w 100 % zarządzać piecem), a na drugim układzie mam sterownik Salusa (tym ustawiam tylko temperaturę w pomieszczeniach).
  14. Może się nie znam, ale się wypowiem. Nie wiem, po co zastanawiacie się nad stosowaniem buforów do kotłów Biawara. Przecież właśnie ich sterowanie pozwala ekonomicznie zużywać pellet. W kotle "śmieciuchu" to rozumiem (miałem takowy niestety przez 10 lat), trzeba rozpalić i spalić do końca bez względu na to, czy jest zapotrzebowanie, czy nie. Część idzie w komin, ale w przypadku tych kotłów, to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Nie wiem na czym będą polegały oszczędności przy zastosowaniu bufora? Jakie to będą oszczędności realne - może ktoś to przeliczy. Jeżeli już, to zapewne takie, jak przy zastosowaniu solarów do ogrzewania wody - czyli instalacja nie zwróci się w terminie, jaki jest dla niej przewidziany. Czy nie lepiej pójść dalej w elektronikę i np. zastosować sprzęgło hydrauliczne, grupy pompowe z zaworami trójdrożnymi i siłownikami? Właśnie takie rozwiązanie od miesiąca mam u siebie i widzę, że to ma sens. W kwestii małej, czy dużej pojemności wodnej kotła. Są zwolennicy takiego i takiego rozwiązania. Mała pojemność wodna kotła - to mała bezwładność instalacji, czyli w zasadzie najlepiej by było, aby kocioł był tak dobrany, aby działał ciągle. Ja mam Toutcha 200 i jestem zadowolony. Jedno jest pewne- Pellux 200 Toutch nie będzie za duży (też miałem takie obawy) - bardzo sprawnie reguluje moc spalania. Po rozpaleniu korzysta z pełnej mocy (w moim przypadku i tak zmniejszonej do 16 KW), choć teraz chyba przywrócę mu moc 20 KW i zobaczę jak skróci się czas rozgrzewania instalacji, a potem przechodzi na 4,9 KW i sobie pstryka. Pierwotnie miałem zamówionego compacta 12 KW i ten tez miałby wystarczającą moc dla mojej chałupy, ale zastanawiam się o ile dłużej rozgrzewałby całą instalację i czy jego praca nie byłaby "szarpana" - częstsze włączenia. .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...