Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rabarbar1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    154
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez rabarbar1

  1. Wiem i rozumiem, że to nie moja działka. Jednak z mojego punktu widzenia, to jest trochę tak jakbym ja miał wybór: postawić kompostownik w pobliżu domu sąsiada lub na końcu działki, gdzie nikomu to nie wadzi. Zawsze wybieram drugą opcję i oczekuję podobnych działań z drugiej strony. Tutaj niestety, drugą stroną jest ZE gdzie on ma to głęboko w poważaniu, bo liczą się centymetry kabla, którego trzeba zużyć do podpięcia skrzynki.
  2. Cześć. Kilka dni temu postawiono przy mojej granicy (dosłownie na niej) skrzynki elektryczne, które będą zasilały działki sąsiadów. Wszystko fajnie, tylko mierzi mnie to, że skrzynka stoi między moją granicą a rowem melioracyjnym i drogą publiczną (po jej drugiej stronie jest słup energetyczny z którego zostaną zasilone skrzynki), który muszę utrzymywać w porządku czyli kosić. Jest to trudne, zwłaszcza że prawie zawsze jest w nim woda. Ja tej skrzynki nie potrzebuję, tylko sąsiedzi w 2 i 3 linii zabudowy. Jeśli obrócić skrzynki o 90* to znajdą się w drodze wewnętrznej dojazdowej do działek sąsiadów oraz na mojej drugiej granicy działki. Wtedy będę miał dostęp do rowu a sąsiedzi też będą widzieć swoje skrzynki choćby codziennie przejeżdżając tą drogą (choć po części będą mieli to w swojej strefie nieruchomości). Pomijam już fakt dlaczego te skrzynki nie mogły się znaleźć obok ich posesji (bo czemu ja mam patrzeć na ich skrzynki przy mojej działce). Nie chcę nikomu utrudniać życia, ale mnie to wnerwiło, że taką wątpliwą architekturę ktoś sobie postawił przy mojej granicy, nie pytając mnie o zgodę a ja będę na to patrzył i to ja będę miał problem podczas stawiania ogrodzenia. Sąsiedzi będą mieli problem z głowy i żadnych niedogodności przy wykonaniu drogi dojazdowej. Wydaje mi się to nie w porządku. Być może nawet oni o tym nie wiedzieli, tylko pracownicy Tauronu tak sobie to zaprojektowali - nie wiem. Czy ktoś się orientuje, czy mogę wymusić na Tauronie zmianę lokalizacji skrzynek? Najlepiej do posesji właścicieli działek, jeśli nie to chociaż na drodze wewnętrznej do tych posesji (czyli tak naprawdę jej obrócenie o 90*)? Skrzynki jeszcze nie zostały podłączone do zasilania. Dzisiaj napisałem do Tauronu ale czyjeś doświadczenia lub wiedza mogą się okazać przydatne, bo z pewnością nie będzie łatwo. Działka zielona moja, w jej lewym narożniku czerone skrzynki elektryczne, żółta to działka sąsiada który również nie potrzebuje tych skrzynek. Działki czerwone to sąsiedzi zainteresowani podłączeniem. Filoteowa to droga wewnętrzna do działek które potrzebują łącza. Od góry jest rów melioracyjny i droga publiczna (nie oznaczone na rysunku). [ATTACH=CONFIG]465844[/ATTACH]
  3. Wpadłem na niezwykły pomysł... zadzwoniłem do producenta Nie ma problemu z takim zastosowaniem. Wprawdzie Pan mówił o taśmie zamiast kleju, który ja biorę pod uwagę oraz o siatce w pierwszej warstwie bitumitu. Jednak ogólnie wszystko się zgadza i nie powinno być problem z reakcją chemiczną tych produktów. Gdyby ktoś jednak miał jakieś uwagi natury technicznej mojego pomysłu chętnie wysłucham, zanim przystąpię do prac...
  4. Cześć. Chciałbym przygotować próg pod oknem tarasowym. Jest to próg z poszerzeniem. Szukałem po forum i googlach. Znalazłem głównie rozwiązania opierające się na wykorzystaniu fartucha EPDM i na to blacha lub papa termozgrzewalna. W moim przypadku chciałbym jednak, aby to było nieco pewniejsze zabezpieczenie szczelin, ze względu na fakt, że czasami lubi mi się tam (czyli pod zadaszeniem tarasu) woda zebrać po potężnych ulewach. Zakupiłem 2 z 3 produktów, które chciałbym wykorzystać, czyli: - Sopro Zaprawa uszczelniająca elastyczna DSF523 (sypka zaprawa w worku) - tym wyrównam porotherm i zakleję połączenia między pustakami porothermu. - Sopro Masa asfaltowa bitumiczna uszczelniająca do betonu KD 754 - to jest masa asfaltowa, którą chciałbym na koniec wysmarować wszystko poczynając od poszerzenia aż do styroduru od fundamentów. - do kupienia Soudal Fix ALL (klej/uszczelniacz). Tym chciałbym wypełnić przestrzeń pomiędzy oknem a poszerzeniem, oknem/poszerzeniem a tynkiem po bokach i poszerzeniem a porothermem (wcześniej wyrównanym DSF 523). Moje wątpliwości dotyczą tego, czy tą masą można potraktować poszerzenie pod oknem? Niby na tym jest napisane, że nie zawiera rozpuszczalników, więc niby nie powinno, ale jednak mam pewne obawy czy to nie wejdzie w jakąś reakcję z plastikiem i Soudal Fixall. Widzę że te masy bitumiczne wszyscy wykorzystują jedynie do smarowania elementów betonowych, ceramiki itp.
  5. Część. Mam od kilku miesięcy model 300 Jeszcze nie działa non stop, bo nie mieszkam. Jednak mam pytanie. Czy to normalne, że ten rekuperator tak dmucha w kanalizację z rury na odpływ skroplin? Zakładając, że ma działać przez 24h/dobę przez kilkadziesiąt lat, to niby ok. Jednak gdy czasami chcesz to wyłączyć (Tak jak w moim przypadku), to nie ma sensu podpinania do analizy, bo z syfona całą wodę wydmucha i po wyłączeniu będzie zaciagalo smród z kanalizacji.
  6. Zamykając temat, informuję że jednak to banał i każdy ćwierć inteligent sobie poradzi. Wylewu nie dostałem. Instalacja działa. Panele i konstrukcja kupione w pvgroup. Skrzynki, zabezpieczenia i inwerter we własnym zakresie kupione u różnych sprzedawców. Elektryk za kilka złotych uruchomił. Zaoszczedzone środki (okolo 10tys) na instalatorze poszły w sprzęt dobrej jakości i jeszcze zostało. Polecam wszystkim niezdecydowanym. A takich "doradców" jak Ty, radzę ignorować.
  7. Cześć. Instaluję samodzielnie na szybko instalację PV na gruncie. Będzie konstrukcja z balastem, cztery stoły 4x1, czyli cztery panele w jednym rzędzie na każdej z czterech konstrukcji. Na początku planowałem postawić dwa rzędy. Jednak mam wąską działkę, a boję się, że tymczasowe rozwiązanie może mnie przeżyć, więc jednak zrobię w razie "w" tak, aby jak najmniej mi to przeszkadzało na działce. Czyli 4x1 w czterech rzędach. Czy nie będzie problemu, jeśli tyle przewodów solarnych będzie "leciało" po panelach a potem do skrzynki DC1 przy panelach? Będzie sporo metrów kabla, bo każdy z dwóch stołów muszę połączyć ze sobą (dwa stoły to jeden string).
  8. miecio 301 i Stos, dziękuję bardzo za tak szczegółowe podpowiedzi. Chciałbym jeszcze uszczegółowić kilka spraw, bo nie chciałbym żeby po zakopaniu kabla okazało się, że coś źle zrozumiałem była by wtopa roku. 1. miecio 301 - w drugim akapicie, gdzie mówisz o przekroju minimalnym 6mm2 na 70m, masz na myśli oczywiście połączenie pomiędzy rozdzielnią DC1 pod panelami, a rozdzielnią DC2 w garażu przed inwerterem? Jeśli tak, to użyję przewodu 6 lub 10mm2. 2. Widzę, że jest problem żeby znaleźć przewód np. 2x10mm2 lub 2x6mm2 w miedzi drut. Więc kupię może 4x4mm2 lub 4x6mm2 i na każdy biegun podepnę dwa przewody? Czy w ogóle takie podwójne połączenie (za pomocą dwóch żył) można traktować jako zwiększenie przekroju przewodu "do kwadratu", skoro są to niby dwie nitki z czterożyłowego przewodu, ale jednak dwie oddzielne nitki. 3. Może głupie pytane, ale trudno. Czy to nie problem puścić w jednym przewodzie + i - takie duże prądy DC? Czy nie powinny to być osobne przewody? 4. miecio 301 w trzecim akapicie piszesz, że dla AC ten spadek będzie jeszcze większy niż dla DC. Tu moje zaskoczenie, bo w kalkulatorze, na który się powoływałem wyżej i z wpisów niektórych osób na forach wynikało, że przy AC są mniejsze spadki, więc i mniejsze przekroje można wykorzystać. 5. Rozumiem, że grubości kabli wpinanych w te same zaciski w zabezpieczeniach (np. połączenie bezpieczników topikowych z ogranicznikami przepięć w DC1 przy panelach lub ogranicznikach przepięć z DC2 z rozdzielnią główną muszą być identyczne) i nie będzie problemów żeby to sparować? 6. Pomiędzy rozdzielnią DC1 a DC2 (czyli na odległość tych 70m) puszczam tylko przewody łączące bieguny dodatnie i ujemne, czyli dwa lub cztery przewody z moich powyższych założeń. Uziomu z okolic paneli nie muszę dołączać i sumować w rozdzielnicy w garażu?
  9. Znalazłem taką stronkę: http://www.instsani.pl/525/dobor-srednic-przewodow Na podstawie wzoru na "A min" wyszło mi 2,86, czyli z założenia przewód 4mm2 zgodnie z tym wzorem byłby ok. Również oni przewidują podobną odległość dla nieco słabszych paneli. Więc według tej strony 4mm2 byłby ok, a 6 czy 10mm2 to już byłby zbytek luksusu. Z kolei znalazłem taki kalkulator: http://pro-sun.pl/KAB/index.html , gdzie minimalny przekrój przewodu to 16mm2 dla DC i 400V (3fazy), inwerterra o mocy 7kW, 70m dł. przewodu i nośnika z miedzi. Również nie zgadza mi się wyliczenie z tej pierwszej strony, z tym co czytałem do tej pory na internetach i na tym forum. Więc komu wierzyć? Dane instalacji wybranej przeze mnie to: -inwerter 7kW; -panele Jinko 450Wp, U=34V 16sztuk; -odległość skrzynki DC od inwerterra tak jak pisałem 70mb. -instalacja trófazowa;
  10. Cześć. Trochę znalazłem na ten temat na internecie, jednak różne opinie, w związku z czym mam delikatny mętlik. Sytuacja ma się tak. W tej chwili działka jest nieogrodzona, więc z oczywistych względów chciałbym inwerter w garażu. Poza tym, to co wyczytałem w internetach, wskazuje na to, iż najlepiej byłoby zainstalować inwerter również w garażu obok skrzynki rozdzielczej, gdzie najbliżej jest do przyłącza głównego. Jeśli w przyszłości będę chciał przerobić na instalację offgrid, czy uzupełnić o ładowarkę do elektryka może też będzie miało znaczenie. Z powyższych względów, podjąłem decyzję o odsunięciu inwertera na tak dużą odległość. Zatem jakiego przekroju powinien być przewód DC o długości około 70m, aby to wszystko zadziałało? Niektórzy piszą, że 5x35mm2. Za sam kabel w cenie promocyjnej z tego co widzę, musiałbym zapłacić ponad 5tyś. Czy naprawdę tak duży przekrój jest w tym przypadku niezbędny? Mam mało czasu na decyzję. Chciałbym w poniedziałek zamówić zestaw PV, aby mieć choć marne szanse na instalację i uruchomienie tego do końca roku (samodzielny montaż).
  11. Sam sobie odpowiem. Proszę i nie ma za co https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.technovent.pl/wp-content/uploads/2017/01/Calibrator_CF_instrukcja.pdf&ved=2ahUKEwjw_Py5qqnyAhWUyIsKHU4RC3MQFnoECCEQAQ&usg=AOvVaw2U-42ZbxGMhJfQV1SZYdQp
  12. Wprawdzie dopiero po 3latach, ale mam konkretną odpowiedź na zadane pytanie. Tutaj jest instrukcja, jak wykonać kalibracje: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.technovent.pl/wp-content/uploads/2017/01/Calibrator_CF_instrukcja.pdf&ved=2ahUKEwjw_Py5qqnyAhWUyIsKHU4RC3MQFnoECCEQAQ&usg=AOvVaw2U-42ZbxGMhJfQV1SZYdQp
  13. Cześć. Kupiony. Zamontowany. Uruchomiony. Error 196 w zakładce status błędów. Potrzeba wykonania kalibracji wstępnej. Czy ktoś wie, jak się dostać do menu kalibracji z panelu Air++? Na jednym z filmików na YT widać, że serwisant uruchamia taki interfejs. Niestety, filmik tak nakręcony, żeby nie można się było połapać jak to zrobić.
  14. Rada pożal się Boże... Grasz idiotę, czy jesteś instalatorem? Chyba wiesz lub chociaż przypuszczasz (mam nadzieję), że połowa ceny fotowoltaiki to koszt montażu (3 dni roboty dla instalatora). Jako, że wycena opiewa na 41tys. jest się nad czym pochylić. Gdyby to był koszt 5tyś za robocizne, nawet bym nie pisnął.... więc daruj sobie uszczypliwosc. Nie każdy ma klapki na oczach.
  15. No zdaję sobie sprawę z tego. Dlatego szukam kogoś, kto robił coś takiego dzięki gotowcom, którymi się handluje już w tej chwili (materiał i instrukcja w rękę i heja). Elektryk tylko do sprawdzenia i odbioru jest potrzebny. Jestem ciekaw czy ktoś korzystał z takiego. Jednak to nie może być aż tak trudne, skoro co drugi Polak już się tym para. Z takiego założenia wychodzę Miałem nadzieję, że jest tu ktoś, kto potwierdzi przydatność takiej instrukcji.
  16. Cześć. Czy ktoś z Was korzystał z zestawów gotowych do samodzielnego montażu? Poszukuję takich zestawów i kogoś, kto już korzystał z takiego rozwiązania. Czy jest zadowolony i czy dał sobie radę bez pomocy? Sorry, ale serce mi pęknie jak dam komuś za 2-3 dni roboty kilka moich wypłat.
  17. Cześć. Zastanawiam się nad zrobieniem ogrzewania elektrycznego w matach na ogrzewaniu wodnym podłogowym w łazience. Mam pompę ciepła i obawiam się, że niska temperatura podłogi będzie zbyt dużym dyskomfortem podczas prysznica stojąc na kaflach. Jak Wasza podłogówka przy pompach ciepła w przypadku prysznica bezbrodzikowego? Nie jest zimno w stopy?
  18. Jak się zakończyła ta historia? Właśnie się zastanawiam, czy przyoszczędzić i zakupić Izzi a te kilkazł dołożyć do fotovoltaiki, czy iść na całość i kupić Theslagreen (niestety spora różnica w cenie). Widzę, że właściciele Izzi należą do majsterkowiczów. Jakoś nie spotkałem się z podobnymi wpisami na tym forum odnośnie Thesli. Jedynie ta cena mnie trzyma jeszcze przy pomyśle zakupu Izzi. Możesz napisać jak się to zakończyło w Twoim przypadku?
  19. Ja również się wypowiem, choć temat stary. Podobnie jak kolega, właśnie malowalem 3 różnymi farbami (Śnieżka, Dekoral, Beckers). Przy zerwaniu taśmy malarskiej, Beckers odchodzi płatkami. Dekoral trzymał się super. Szajs. Wszystkie ściany sam robiłem i wszystkie jednakowo były przygotowane.
  20. Zużycie marzec 2021: 542 kWh (1kWh grzałka). W tym 17kWh na CWU tylko w weekendy - jeszcze nie mieszkam. Temperatura zadana: 23*C Grzanie do połowy marca nonstop. Od połowy tylko między 22 a 6, bo w dzień za gorąco już było gdy słońce przygrzało.
  21. Poniżej wartości monitorowane przeze mnie od lutego. Na początku data z godziną. Następnie temp ustawiona i mierzona. Ostatnia to temperatura zewnętrzna. Zobacz sobie jakie są spadki w odniesieniu do temperatur zewnętrznych oraz sposobu grzania. Oczywiście każdy dom inny, ale może to nieco zobrazuje pogląd na ten temat. W moim przypadku nie da sie utrzymac komfortu temperaturowego grzejac tylko w nocy. Jednak i tak rozwazam taryfę g12w. Nastawy grzania były różne. Dla przykładu: od 9 lutego do 19 lutego grzanie non stop 23*C. Od 22 lutego grzanie od 22.00-6.00 do 23*C. Natomiast od 6.00 do 22.00 20*C. Tutaj widać duże wahania temperatury. data ustawiona mierzona przeplyw ustawiony przeplyw mierzony na zewnątrz 08,02.3021 16.00 A01 5350 error o 12.44 i 16.46 09.02.3021 5.00 23 23.3 40 30.8 -15 09.02.3021 11.00 23 23.7 36 32.5 -3 09.02.3021 12.30 23 23.9 35 32.9 -2,6 09.02.3021 18.00 23 24.6 34 32.4 -5 zmieniłem punkt koncowy z 40⁰ do 35⁰ 09.02.3021 22.00 23 24,6 32 30,8 -6,9 10.02.3021 05.00 23 24.9 32 31.5 -6,6 10.02.3021 11.00 23 25.5 32 27 -2 10.02.3021 15.00 23 26 30 30.8 -2 zmieniłem punkt końcowy z 35⁰ do 30⁰ 10.02.3021 21.30 23 24.6 29 27.7 -7,3 11.02.3021 06.00 23 24.1 29 29.3 -8,4 11.02.3021 12.00 23 24.8 29 29.8 -5 11.02.3021 18.00 23 24.6 27 28.2 -10,5 zmieniłem korektę temp z 0 na -2 11.02.3021 21.00 23 24.1 27 26.8 -14 11.02.3021 23.50 23 23.6 27 25.8 -14,5 12.02.2021 05.00 23 22.8 28 27.4 -14 12.02.2021 08.00 23 22.6 29 27.4 -16,1 12.02.2021 13.00 23 23.9 27 28 -5 zmieniłem korektę temp z -2 na -3 12.02.2021 17.00 23 23.7 25 25.6 -9 12.02.2021 17.00 23 22.6 25 24.6 -10 13.02.2021 06.00 23 21.6 28 26.2 -9 13.02.2021 13.30 23 22.2 34 28.9 0 zmienilem wplyw pomieszczenia z 1 na 5 13.02.2021 16.30 23 22.3 33 27.8 -2 13.02.2021 21.30 23 22.8 25 26.6 -2 14.02.2021 0.00 23 22.5 30 27.3 -3,5 14.02.2021 7.00 23 22.8 26 26.8 -5 14.02.2021 10.00 23 22.7 27 26.5 -3 14.02.2021 15.00 23 24.4 25 25.1 -1,5 zmieniłem wpływ pomieszczenia z 5 na 7 i budynek jak ciężki 14.02.2021 19.00 23 22.7 29 25.3 -7,7 14.02.2021 22.00 23 22.4 36 27.9 -11 15.02.2021 06.00 23 22.6 32 28.8 -9 15.02.2021 09.30 23 23.1 25 27.2 -3 15.02.2021 15.00 23 24.4 25 25.3 -1 15.02.2021 19.30 23 22.8 28 24.6 -14 15.02.2021 21.30 23 22.2 41 27.1 -14,2 15.02.2021 23.30 23 22.2 41 25 -14,3 16.02.2021 05.00 23 22.2 41 28.2 -9 A01 5350 error o 8.16 16.02.2021 11.00 23 23.2 25 27.3 1 16.02.2021 17.00 23 22.5 30 23.6 -1 16.02.2021 23.00 23 22.9 25 27.4 -0,7 17.02.2021 05.00 23 22.7 28 30 0,2 17.02.2021 09.00 23 23.1 25 26 4 17.02.2021 13.30 23 22.8 25 24.6 4 17.02.2021 19.00 23 22.7 27 22.4 3,5 17.02.2021 23.00 23 22.9 25 25.2 3 18.02.2021 05.00 23 22.7 27 29 3 18.02.2021 11.30 23 22.9 25 24.6 5 18.02.2021 15.00 23 22.7 27 26.7 5 18.02.2021 18.00 23 22.8 25 27 2 18.02.2021 22.00 23 22.6 29 27.2 1 19.02.2021 05.00 23 22.8 26 25.2 0 19.02.2021 16.00 23 23.5 25 23 4 19.02.2021 18.40 23 22.8 25 25.4 2 19.02.2021 22.00 23 22.8 25 28.5 2 19.02.2021 23.50 23 22.8 25 26.6 1 Przełączyłem grzanie na tryb auto 20.02.2021 06.00 21 22.6 18 26.6 -2.7 20.02.2021 09.00 21 22.6 24 23.4 0.3 20.02.2021 11.30 21 22.7 24 24.7 8 20.02.2021 13.00 20 23 23 25.5 9 zmniejszylem zadaną temperaturę o 1⁰, bo pompa wciaz pracowała 20.02.2021 14.00 20 23.2 23 25.5 9 zmniejszylem zadaną temperaturę o 1⁰, bo pompa wciaz pracowała 20.02.2021 16.20 20 24.2 23 20 7 20.02.2021 16.20 20 22.8 23 23.2 0 20.02.2021 21.50 20 22 23 25.8 -2 21.02.2021 06.20 20 22.8 23 26.7 -5 21.02.2021 13.00 20 23 23 25.6 10 21.02.2021 16.15 20 24.7 23 25.9 9 21.02.2021 21.00 20 22.2 23 22.3 9 21.02.2021 22.20 23 21.8 46 25.6 -1 22.02.2021 04.55 23 22.6 30 30 -3 22.02.2021 15.00 20 23.3 23 19.7 13.3 22.02.2021 20.00 20 22.6 23 22.4 1 23.02.2021 05.50 23 22.8 26 29.1 1 23.02.2021 15.00 20 22.7 23 23.7 11 23.02.2021 22.00 20 21.6 23 23 -0.7 24.02.2021 05.00 23 22.7 28 28.9 -2 24.02.2021 12.00 20 22.8 23 25.7 18 24.02.2021 18.30 20 22.7 23 25.3 4 24.02.2021 22.30 23 22 41 25.2 0 25.02.2021 06.20 20 23 23 25.8 -2 25.02.2021 11.30 20 22.6 23 25.5 16 25.02.2021 19.30 20 23 23 25.4 10 26.02.2021 09.30 20 22.3 23 19.7 11 26.02.2021 15.30 20 23.1 23 20.2 16 26.02.2021 20.00 20 22.3 23 20.2 5 27.02.2021 05.30 23 23.2 25 24.3 4.5 27.02.2021 11.30 20 22 23 22.2 7 05.03.2021 06.30 20 23.1 23 26.3 0.9 05.03.2021 22.05 23 21.1 48 23.4 -3 06.03.2021 05.30 23 22.4 35 30.2 -5 06.03.2021 11.00 20 22.6 23 25.3 4 08.03.2021 06.20 20 23 23 26.5 0 08.03.2021 05.45 23 21.8 48 28 -7.4 11.03.2021 05.00 23 21.4 48 28 -10 11.03.2021 09.00 20 21.5 23 23.8 2 11.03.2021 17.00 20 20.7 23 22.9 2 11.03.2021 22.30 23 20.4 48 27.6 4 12.03.2021 04.40 23 22.3 35 31.9 5 12.03.2021 21.30 20 21.3 23 22.9 0 13.03.2021 12.00 20 22.9 23 25.2 12 16.03.2021 06.00 20 22.2 23 31.8 -1 16.03.2021 20.30 20 21 23 23.3 2.7 17.03.2021 07.40 20 23 23 25.9 3
  22. Zużycie luty 2021: 717 kWh (66kWh grzałka). W tym 79kWh na CWU tylko w weekendy - jeszcze nie mieszkam. Temperatura zadana: 23*C W styczniu grzałem głównie w nocy do 23*C, w celu przymiarki do taryfy G12W. Jednak po dużych mrozach w styczniu i problemach z pompą (rozjechała się coś logika jednego dnia), przeszedłem na grzanie non stop w lutym. Zauważyłem, że przy temperaturach do -5*, mogę grzać w nocnej taryfie (tryb auto, czyli z harmonogramem). Poniżej tej temperatury, pompa w nocy nie grzeje pełną mocą (taka jej logika-nie wiem czemu) i o 6 rano, gdy kończy grzanie w podwyższonej temperaturze jest niecałe 22* (zadana była 23*). Grzejąc 24h nonstop, osiągam zadaną temperaturę, przy podobnym zużyciu kWh dziennie. Zatem w moim przypadku, na okres wiosenny i jesienny będę grzał harmonogramem w taniej. W okresie zimowym będę przełączał na grzanie zoptymalizowane (nonstop).
  23. Mam i póki co jestem zadowolony. Tak jak piszą pozostali, wszystko w środku. Wygląda jak lodówka stojaca w kotłowni. Widoczna tylko jedna rurka, która prowadzi do jednostki zewnętrznej. Żadnych zbiorników wyrównawczych itp na zewnątrz. W środku pompy obiegowe, filtry oraz co najważniejsze w moim przypadku, bo mam Buderusa monoblocka, UPS do podtrzymania obiegu CO. Na szafie sterownik Buderus, moduł sterownika chyba również. Jest też jeden minus, o którym należy wspomnieć. Nie dostałem wydluzonej gwarancji na pompę (5lat), z racji tego, że nie ma oryginalnej szafy Buderusa. Co mnie zaskoczyło i o czym nikt nie mówił, zanim się nie zapytałem, ale to już było po zakupie i montażu. Zatem mam 2 lata na pompę i 5 na sprężarkę. Przynajmniej tak jest w umowie z firmą montującą.
  24. Zużycie styczeń 2021: 770 kWh (66kWh grzałka w wyniku awarii). CWU tylko w weekendy - jeszcze nie mieszkam. Grzanie głównie w nocy do 23*C, w celu przymiarki do taryfy G12W.
  25. Cześć. Mam małą zagwozgkę i chciałbym zapytać osoby, które posiadają szafę hydrauliczną Izzifast o taki oto temat. W moim przypadku jest to Pompa PW Buderus monoblok jak w stopce+właśnie szafa Izzifast. Do tego ustawione sterowanie na temp zewnętrzną+czujnik pokojowy RC100H. Niby wszystko ok. Pompa działa jak należy, jednak w planie zoptymalizowanym pompa chodziła cały dzień na małych obrotach wraz z pompą obiegową w szafie i nie wyłączała się całymi tygodniami (zero zatrzymań sprężarki). Niby ok, ale mnie to trochę martwiło, że sprzęt w ogóle nie odpoczywa (poza jednym stopem 15 minutowym przy okazjonalnym nagrzaniu CWU - jeszcze nie mieszkam). Dla testu włączyłem plan auto, gdzie pompa korzysta z planu godzinowego. Od tej pory w zadanych godzinach (22-6) pompa grzeje, natomiast w godzinach 6-22 pompa się wyłącza i odpoczywa, jednak cały czas pracuje pompa obiegowa w szafie hydraulicznej i to mnie wciąż martwi. Czy osoby posiadające Izzifast również zaobserwowały u siebie podobne zachowanie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...