Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Maciek1989

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Maciek1989

  1. ok wiec dzwonilem do hydraulika.. Pierwszy temat Grzejniki cie sie zapowietrzaja ...jakas paranoja dzisiaj co chwila je odpowietrzam.. jeden zaczyna grzać po całej długości po paru minutach nastepny sie zapowietrza ... na ta chwile ustalone ze beda zakładane odpowietrzniki automatyczne TO NA PEWNO 2 sprawa .Jak juz zawita w pon. to nie wiem czy nie kazać mu zamontowac pompe do podlogowki ..caly układ dziala na jednej i zawodach tył..tej podlogowki jest sporo i 3 grzejniki a dojda jeszcze 3 na następną zime . myślę nad tym ponieważ podłogowa na piętrze jest zrobiona tak ze rura od rozdzielacza najpierw idzie do łazienki KTORA jest DALEJ niż korytarz przy klatce schodowej i potem wraca i jest rozłożona na klatce ..i w łazience mam letnie podloge a na klatce jest chłodniej i podloga zimna...pompa raczej ni zaszkodzi a może tylko pomóc ...co myślicie? 3 temat zawór 3d ...rozmawiałem z nim o tym ze piec dlugo sie buja do Nadanej i zasugerowalem mu ze to może dlatego że za chłodną woda wraca do pieca ...stwierdził że może i mam rację.ale wtedy będzie troche chłodniejsze woda wychodziła na dom ...Z tym ze ja myślę ok chłodniejsza to zwiększe temp na piecu i pojdzie ciepła i lepiej mi sie dopali przy okazji groszek ...dobrze rozumiem? żebym się nie wpieprzyl w jeszcze większe spalanie... muszę zrobić jakieś kroki by zacząć wykluczać co jest przyczyną takiego zrzerania groszku . kotła nie zmienie bo mnie nie stać juz na to .A jak modernizuje kotlownie to jeszcze tej zimy moze dojda co jest przyczyną czy pieprzone nie wygrzane mury czy instalacja
  2. 20 cm styropian i 30 cm wełna...na izolacji nie oszczedzalem ...
  3. w sumie ... takie kombinowanie nie da oszczędności 1 worka na dzień...tu problem jest grubszy jakiś...Albo dom ma ciagle takie zapotrzebowanie na ciepło...albo cos jest z piecem...albo jest błąd w instalacji CO . znajoma mowila ze jej opal w oczach tez znikał w pierwszym roku grzania ...zrobie wywiad tez w tym temacie u sąsiada ktory mieszka pierwszą zime.
  4. tak się zastanawiam jeszcze ...niebwiem czy mysle w dobrym kierunku . aktualnie jest 48 nastawy pieca podawanie 4/32 piec wiecej pracuje niz sie odstawia. jedynie w dzień idzie mu to lżej. termostaty podlogowki caly dol na 1 góra podlogowka termostat na 2.5 podlogowka i 3.5 grzejniki . czy lepszego efektu nie uzyskal byl zwiększając temperaturę na piecu do np do 55 i oczywiście adekwatnie podawanie i Zmniejszając termostaty z 3.5 na 2?
  5. jutro będę się kontaktował z kotlarzem ...nie ma co zwlekać
  6. problem jest taki że ja się zbytnio nie znam ...Ale lada chwila dosłownie kwestia mam nadzieję 2-3 tygodni maks jak przykrece plyty karton gips do sufitu do gory ... ( aktualnie jest ocieplone i położona folia paroizolacyjna) i bedzie ciagle to samo spalanie czyli czy kur...ustawie 45 czy ustawie 55 czy 60 to W granicach 50 kg na dzień...to z morda dzwonie do nich czyli najpierw kotlarz potem instalator bo nie mam zamiaru cala zime robic na opał...aktualnie poszła tona 26 kj w 20 dni . by mi nie pierdzielil jeden z drugim ze cos z izolacja domu jest nie tak ... termostaty poprzykrecane temperatura na kotle 48 i politykę samo jak byly pokręcone i mialem 60bstopni na kotle ...
  7. tylko jestem ciekaw czy czy on ten zawór 4d moze teraz zamontowac...napewno trzeba bedzie spuścić cala wode z układu... bo to się montuje tylko w rurach odchodzących zrz od pieca Tak?
  8. generalnie to popiep...jest to ze tak 2 tygodnie temu przy temperaturach - 5 na dworze mialem ustawione termostaty na podlogowce w rozdzielaczach na 2,5 ( według instrukcji puszcza to temperaturę na podlogówke do 30 stopni ) temperatura 60 stopni na piecu . teraz + 5 na dworze przykrecilem termostaty na samym DOLE na podlogowe na 1 czyli wedlug instrukcji jaka mi dał od głowic od podlogowki w rozdzielaczach temperatura chyba do 25 stopni do gory rzykrecilem o połowę grzejniki i nagle temperatura prawie 75 c na piecu ...juz byla panika.. jak tu tym sterować...przy zmianie temperatur na dworze...termostatami czy temperatura na piecu...nie bedzie mnie w domu żona przykreci sobie termostaty i temperatura wzrośnie 20 stopni znowu i bedzie alarm jeszcze wyl .. znowu sterować tym temperaturami na piecu to też paranoja teraz mam temperaturę 45 c i parametry 6/60 i potem zmienie temperature i znowu kombinowaniez parametrami by dobrze wypalalo węgiel... i znowu poświęcenie czasu i obserwacja w kotlowni ...tak to ma wygladac?
  9. A wgl jak to jest z t regulacja kotła, kocioł mam 19 kw jak to jest sprawdzeniem na jakiej on mocy pracuje moc kotła reguluje sie przez co? przez temperaturę nadana ? raczej nie wydaje mi sie ze przez dawkę paliwa i przestoje . wiem ze idiotyczne pytania ale chce mieć jak największą wiedzę, to mój 1 kocioł 1 dom a nie ma mnie już kto nauczyc tego wszystkiego a dzwoniąc choćby do hydraulika badz kotlarza nie chce by mi wmawiali brednie.
  10. to najszybciej osiągnę to ustawiając czas podawania w ktlrotkich przeliczenia i częstych czyli np 4/20
  11. Maciek1989

    Wilgoć poddasze

    dobra więc tak ...sciany potynkach bielutkie, wylewka juz ma od dawna jasno szary kolor ...na oknach na membranie suchutko. W domu 26 stopni od 2 tygodni . rozpocząłem wczoraj ukladanie welny w 2 warstwach po 15 cm i tu zdziwienie troche ... mam dach 2 spadowy wczoraj włożyłem welne na jednej stronie skosu dachu czyli od murłaty do wysokości stelarza płaskiego sufitu czyli ok po 2400 cm welny w 2 warstwach. pojechałem tam dzisiaj sprawdzic czy nie zbiera się woda pomiedzy membrana a wełna wziąłem drabine i od samej gory wcisnalem reke w paru miejscach i bylo czuć wilgoć w paru miejscach byla delikatnie spocona membrana ze po wyciągnięciu ręki mialem ja delikatnie mokrą... czy to rzecz normalna? ze tam bedzie troche wilgotne? czy od strony zewnętrznej nacinać elewacje przy buazeri by powiększyć jeszcze bardziej dopływ powietrza pod wełnę? niech się ktos wypowie kto naprawde zna sie na tego typu izolacjach warstwy izolacji poddasza: dachowka ,papa, pełne deskowanie, membrana dachowa w celu wykonania szczeliny 3 cm na powietrze , wełna 30 cm w 2 warstwach .
  12. Maher u ciebie chodzi piec ciagle w trybie pracy czy on wgl osiąga nadzór? powiem szczerze że przestawilem wczoraj piec z dotychczasowych czasów: 7/ 35 - 20 % nadmuchu przysłona otwarta 2 cm temperatura nadana 60 15 minut praca 15 minut postój ( w postoju co 5 minut podaje przez 7 sekund ) przestawiłem na : 7/ 55 - 20 % nadmuchu temperatura nadana 60 i piec ciągle krążył na 57 C , 57,5 potem zmieniłem na 7/ 60 i temperatura juz spadła do 53 - 52 czy u ciebie tak to wygląda? ze nadasz temp np 60 jak ja i podawanie ustawiasz tak by był ciagle na temperaturze np 58 ,59 ? pierwsze co zauważyłem że odrazu nie było spiekow i ladnie popiół wyglądał.
  13. dzisiaj ocieplajac poddasze znowu obserwowałem kocioł i jak nigdy pompa zaczęła oddawać jakies piski delikatne...czytałem że to może być problem filtra zabrudzonego po uruchomieniu instalacji czy on znajduje się w pompie? aż ze strachu zmieniłem z 2 biegu pompy na pierwszy ... druga sprawa od kiedy założyłem na górze grzejniki to codziennie któryś jest zapowietrzony przy 4-5 ostatnich zebrach . wszystkie na zmianę juz nawet nie prowadzę statystyk .
  14. no ok to co trzeba ustawić by bylo mniej sadzy ...zwiększyć nadmuch?
  15. zauważyłem dzisiaj jeszcze ze wylot od komina ktory byl srebrny jest caly czarny ...A u sąsiadów którzy grzeją poltorej.miesiaca dluzej niz ja jest wciąż troche srebrny ...
  16. A w pierwszym sezonie miales jakie spalanie? swoją drogą 2300 zl to są niecale 3 tony dobrego opalu ...to powiem Ci szczerze nie wiem kiedy odpalasz piec a kiedy wygaszacz ale na maksa malo ...
  17. zaizoluje poddasze to poświęcę tydzień palenia twoim sposobem.
  18. no ok czyli co by wychodziło na to z tego co piszesz że jeśli mam ustawione np teraz podawanie 7s/35 i kolczyk jest ok i uzyskuje te temperaturę nadana po czym jest w podtrzymaniu to sugerujesz by nie wchodził wgl w podtrzymanie i np ustawic mu 7/53 i wtedy co się stanie : bedzie bardzo długo dobijał i bedzie chodzil ciagle wentylator i wydmuchiwal cieplo w komin . no bo w jakiś sposób trzeba to ustawić by brał mniej opalu a byl efektywny. albo isc w kierunku długiego podtrzymania i szybkiego nagrzewania albo tryb ciągłej pracy i podtrzymanie raz na jakis czas . przy zmianie temperatur po prostu w opcji 1 byl by krócej w podtrzymaniu i może jeszcze dłużej sie nagrzewal A w opcji 2 po prostu bym musiał operować znowu nastawami podawania bo jak teraz bym to ustawił na mniejsze dawki i krążył by długo na liczmy 57-58 stopni i dlugo dobijał do 60 aby na chwilę , to musial bym mu dodać paliwa albo skrócić postój w chłodne dni by mógł ciagle krążyć do temperatury nadanej . A ty jak tym wszystkim regulujesz ? cieple a zimne dni
  19. jeśli chodzi o welne to właśnie bede tak robił odrazu folia i na początku stycznia bede kręcił plyty gipsowe . nie mogę pobrać tego schematu wrzuć jak mozesz gdzies na hosting... A nie sądzisz że glowna przyczyna takiej pracy kotła jest taka że właśnie wraca za zimna woda do niego ? dlatego potem tak długo pracuje by uzyskać temperaturę ? swoją drogą miarodajny pogląd sytuacji bede miał dopiero jak zamknę poddasze ...Ale znów temperatura na dworze taka że można odpietym w bluzie chodzić. liczmy jak się dogrzeje to straci to cieplo bo jest aktualnie taka potrzeba domu wiec piec troche krótko trzyma w podtrzymaniu i woda w obiegu sie wychladza i załącza się praca , do pieca wraca ZA zimna woda i piec potrzebuje wiecej czasu by znowu ja nagrzać ... teraz tak więc jak zamontowal bym ten zawór 4d badz 3d to montuje się je na powrocie czy na wyjściu na grzejniki i podlogowka ? W jaki sposób one powracającą wode zimna mieszają ze do pieca wchodzi cieplejsza .
  20. z tymi obiegami podlogowki sie zgodze juz teraz . na kolanach czlapalem po podłodze i rzeczywiście w różnych miejscach ma różną temperaturę. to jak rozmawiać z hydraulikiem by mi nie powiedział że pier...mu głupoty ? Od czwartku bede izolowal poddasze 30 cm welny w 2 warstwach potem ściągnę kotlarza jak bedzie ciagle taki sam problem by zetknął na to wszystko od strony kotła jeśli powie tez ze wina instalacji to ściągnę hydraulika i zrobie konfrontacje . nie mam zamiaru przepłacać za opał a lepiej odrazu zareagować. temperatury na zewnątrz po 5 stopni a ja tonę opalu przepalam w 20 dni i siedze w kotlowni po pare godzin dziennie od 2 tygodni . jeśli powiedza mi ze to wina izolacji domu to ich wysmieje bo parametry izolacji moim zdaniem są az za dobre dachowka , pełne deskowanie , papa , membrana dachowa , wełna ulozona na stelarzu 30 cm w 2 warstwach lambda do tego maly strych zrobiony z płyt osb 20 cm ktory tez jest dodatkowa izolacja mury 25 cm pustach i 20 cm ocieplenie styropianem okna 5 komorowe 3 szybowe posadzki dol 10 cm styro i strop 5 cm styro
  21. nie znam się ale żadnego zaworu 3 badz 4 droznego nie widzę u siebie patrząc w necie jak one wyglądają...Ale mogl bys po krótce opisać działanie tych zaworów ? wklejam linki do zdjęć mojej instalacji kotłownia i i jeden rozdzielacz plus wygląd popiołu https://zapodaj.net/61352bdd4e946.jpg.html https://zapodaj.net/4eec7001428c3.jpg.html https://zapodaj.net/cc014b5e634e0.jpg.html
  22. aktualnie temperatura na dworze 6 stopni . temperatura w mieszkaniu 22 termostaty w zakresie od 1-5 są ustawione : dół podlogowka ustawiony na 1,5 góra podlogowka na 3 a grzejniki na 5 ( poddasze nie ocieplone ) temperatura nadana 60 stopni podawanie 5/20 powietrze 17% podtrzymanie : podawanie co 3 minuty przez 5 sęk powietrze wyłączone przysłona wentylatora odsłonięte na 1,5 cm ekogroszek 26 kj pompa tryb staloobrotowy 2 bieg czas uzyskania temperatury nadanej przez kocioł - 12 - 16 minut czas nadzoru kotła - posiedzialem przy nim dzisiaj to ok 20 minut raz minuta dwie dluzej raz minuta dwie krócej
  23. i tu ciekawe pompa na 1 i 2 biegu grzeje ok a jedna noc pochodziła na 3 biegu i na dole podlogowka jest chłodna , góra ok . A miałem nadzieję że na 3 biegu bedzie cieplejsza woda wracać a tu taka rybka wyszła ..
  24. powiem szczerze że mu ufam bo robi to już chyba z 20 lat . wykonał instalacje u brata i jest ok zreszta to rodzina. za bardzo sie nie znam ale mniej więcej opiszę. A więc. - kocioł 19 kw 5 klasa - 1 pompa LFP ePCO 25/40 -70 elektroniczna - Pierwszy rozdzielacz w kotlowni i w nim zamontowane 3 termostaty do podlogowki - 3 obiegi podlogowki na ok 50 mk2 powierzchni - Drugi rozdzielacz nad kotłownia w pokoju A w nim jeden termostat do podlogowki - 1 obieg ok 20 mk2 powierzchni - reszta czyli 50 mk2 domu to grzejniki z termostatami jeśli chodzi o pompe to jest ona z 2 trybami pracy staloobrotowy rekomendowany do podlogowki oraz proporcjonalny - I TU PYTANIE NA JAKIM BEDZIE LEPIEJ CHODZIĆ ponieważ doszły grzejniki 3 szt . szczerze powiem że na trybie stałoobrotowym jesli chodzi o kociol nie widzę zbytnio różnicy . próbowałem juz kazdy bieg i mniej więcej nie widać różnic między dochodzeniem kotła do nadanej temperatury... na każdym biegu jest w zakresie 10 - 20 minut ...nawet przy temperaturze na dworze jak dziś 6 stopni ...kabaret
×
×
  • Dodaj nową pozycję...