Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

matiasbud

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O matiasbud

  • Urodziny 08.08.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wadowice
  • Kod pocztowy
    34-100
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

matiasbud's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję bardzo za link, bardzo się przyda, dzięki niemu i po rozmowie w urzędzie już wiem jak się za to zabrać. Wpływu owszem nie ma żadnego ale za nim podjął się projektu to chyba powinien to sprawdzić, dlatego sprawa jest dla mnie dziwna. Nie wiem w oparciu o co był przygotowywany projekt w tym wypadku ponieważ w dziale gospodarki przestrzennej otrzymałem informacje że nigdy nie wydawano WZ do tej działki a Plan Miejscowy w tej formie jest już od 2006 roku. Powiedziano mi również ze wykonawca projektu powinien od razu wiedzieć co tam można a czego nie, tymczasem na jego polecenie biegałem po elektrowniach, wodociagach itp. żeby załatwić co kazał a jak wiadomo wszystko to ma swoja ograniczoną ważność, więc straciłem tylko pieniądze i czas. A w grudniu 2016r. była aktualizacja ale w tym wypadku nie wprowadzała żadnych zmian. Powiedziano mi również że wówczas była największa szansa na korektę planu dla tej działki, bo są argumenty przemawiające za zmianami. Gdybym informacje o ograniczeniach uzyskał wcześniej miałem szanse załatwić zmiany w PM, teraz pewnie może się okazać że będę musiał czekać nawet kilka lat.
  2. Gdzie mogę znaleźć informację jak powinien wyglądać fachowo przygotowany wniosek o zmianę planu i co ewentualnie warunkuje decyzje urzędu w tej kwestii? mają jakieś odgórne wytyczne czy mogą go kształtować dowolnie według własnego uznania? Dodam że architekt przez rok szykował projekt po czym po roku powiedział że tam się nie da nic wybudować bo plan wprowadza zbyt duże ograniczenia. Powiedział to nam krótko po tym jak powiedział nam że już prawie wszystko gotowe i będziemy składać wniosek o zezwolenie W między czasie była zmiana planu w tym rejonie. Po czym zasugerował sprzedaż i oddał dokumentacje. Jest taka możliwość że z czymś nawalił i chciał szybko umyć od tego ręce? Czy to że działka jest zabudowana fundamentem z lat 70 ma jakieś znaczenie?
  3. Plan precyzuje sposób podziału działek na mniejsze więc nie mieli by takiej możliwości by korzystać z takiego ominięcia przepisów. Wytyczne planu niestety uniemożliwiają zabudowę działki, ponieważ oprócz wymienianych powyżej plan narzuca jeszcze obowiązek kompensacji miejsc parkingowych w postaci 1 miejsca parkingowego na każde rozpoczęte 50m2 powierzchni budynku. Polskie przepisy techniczno-budowlane określają następujące, minimalne wymiary dla stanowiska postojowego (§ 21 ust. 1 rozp.) dla samochodów osobowych -minimalna długość usytuowanych prostopadle do jezdni 5,0 m usytuowanych równolegle do jezdni 6,0 m -minimalna szerokość 2,3 m Pomiędzy działka a drogą publiczną znajduję się przydrożny parking, na działkę nie przewidywano nigdy wjazdu, stworzenie jakiegokolwiek miejsca parkingowego na działce wiąże się z likwidacją 2 miejsc parkingowych na przydrożnym parkingu w celu umożliwienia wjazdu na działkę. Dodatkowo budynek musi nawiązywać architektonicznie do sąsiedniej zabudowy szeregowej w której się znajduje. Czyli kamieniczki parter+piętro. Czy jest możliwość znalezienia jakiegoś rozwiązania które dawało by możliwość odstąpienia od chociaż niektórych wytycznych planu?
  4. Witam, jestem właścicielem niewielkiej działki w centrum miasta z godnie z planem miejscowym działka przeznaczona pod handel i usługi, działka ma 48m2, o wymiarach sz. 8m długość 6m. Do której wyszczególnione są poniższe nakazy co do zabudowy działki zgodnie z planem miejscowym. Mam jednak wątpliwości jak rozumieć podpunkt B punkt 1. Co on tak naprawdę sugeruje i o co w tym chodzi? Moja pierwsze myśl to taka że jeśli działka jest mniejsza niż podana w tym punkcie to poniższe nakazy planu nie mają zastosowania. Poradźcie czy dobrze to rozumiem ewentualnie gdzie szukać wyjaśnień tego punktu. Działka to ostatnia działka w zabudowie szeregowej (małe kamieniczki przy bocznej drodze) Dla terenów UU, UK i UA obowiązują: 1) Nakazy: a) zachowanie istniejących i harmonijne wkomponowanie nowo projektowanych indywidualnych budynków w istniejącą zabudowę i zieleń, b) za minimalną samodzielną działkę budowlaną planu przyjmuje się działkę zgodną z przepisami odrębnymi, spełniającą jednocześnie wymogi minimalnych szerokości i powierzchni, odpowiednio: min.10m i min. 500m², ograniczenie nie dotyczy samodzielnych działek budowlanych planu położonych bezpośrednio przy liniach rozgraniczających drogi publiczne, c) obowiązujące parametry przeznaczenia podstawowego: c1) procent terenów zabudowanych Pz – do 70%, c2) procent terenów biologicznie czynnych Pb – od 10% wzwyż, c3) wskaźnik intensywności zabudowy, Iz = do 1,5; d) dachy – indywidualne dostosowane do charakteru miejsca i zabudowy przyległej, e) forma obiektów indywidualna dostosowana do charakteru funkcji i podkreślająca walory miejsca, f) obowiązek kompleksowego zagospodarowania nieruchomości od strony drogi w postaci: rozwiązań terenowych, posadzek, elementów małej architektury, zieleni towarzyszącej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...