Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nataly

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    255
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Nataly w dniu 2 Lipca 2023

Użytkownicy przyznają Nataly punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Nataly's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

14

Reputacja

  1. Ej Kolego, czytaj ze zrozumieniem... Nikt nie budował drogi, ehhh
  2. Chyba sie nie rozumiemy! Jeszcze raz sprawdziłem - wszystkie ww. dokumenty załatwiał i składał w moim imieniu architekt i zarówno w nich, jak i w pozwoleniu na budowę nie ma wzmianki, że działka z przeznaczeniem na zbiorczą drogę dojazdową jest już wyłączona z produkcji rolniczej. W papierach mam decyzję nt. wyłączenie gruntu z produkcji rolniczej w ilości 5 ar, ale dot. to działki strikte budowlanej, a nie przedmiotowej działki wspólnej z przeznaczonej na drogę.
  3. OK, to jeszcze raz i już na zawsze tak: działka wyłączona z produkcji rolniczej! Proste pytanie: w którym dokumencie powinno być, że działka jest już wyłączona z produkcji rolniczej?
  4. A dlaczego podejrzewasz, że ktoś by to rozpatrywał rozłącznie? W jakm celu? Mam proste pytanie: w którym dokumencie powinno być napisane, że działka jest już wyłączona z produkcji rolniczej?
  5. To wszystko jasne! Ale chodzi o drogę > 5 ar i kilku współwłaścicieli z których nikt nie wiedział, że jest odrolniona -skutek upomnienie i wielkie odsetki, przy zachowaniu niesamowitej staranności itp.
  6. Tak jak pisałem, chodzi o wyłączenie z produkcji rolniczej i wielkie odsetki z upomnienia, w przypadku gdy zbywający nie poinformował, a żadne wypisy o tym nie stanowiły. Czyli jedynie zbywający ma tę "złotą" wiedzę?
  7. Dzięki Slawko123. A co jeśli były konsultacje, skrupulatne analizy przedzakupowe, ww. wyciągi, sprzedający korzystał z pomocy prawnej i jednak nie uprzedził o odrolnieniu? Skutkuje to naliczeniem wielkich odsetek, które nie mają podstaw logicznych. Pytanie: jeśli zbywający nie uprzedził o istniejących zobowiązaniach to skąd formalnie nabywca ma o tym wiedzieć? Ma pisać pisma do Starosty z pytanie nt. każdej działki i istniejących zobowiązań? Odpowiedź urzędów była taka -wyciągi, KW i nic to nie dało, bo sam piszesz, że stało tam jak byk "rolna"
  8. B. ciekawy wątek/dyskusja, ale po przeczytaniu brakuje mi tu jednak jednoznaczności statusu - z jakich dokumentów wynika czy działka jest już wyłączona z produkcji rolnej? Chodzi mi o działkę >5 ar, z przeznaczeniem docelowym pod drogę. Czy kontrola wyciągu z rejestru gruntów jest wystarczająca, a jeśli tak to jakich zapisów (symboli) można się spodziewać w takim wypisie i czy oznaczenie "R" w przypadku działki powyżej 5 ar zawsze oznacza działkę przed wyłączeniem z produkcji rolniczej?
  9. Pomóżcie jeszcze w sprawie identyfikacji działek na podstawie wypisu z rejestru gruntów - czy działka rolna i działka tzw "odrolniona" (zmiana przeznaczenia gruntu i ewentualnie wyłączona z produkcji rolniczej) mają różne oznaczenia? Czy te oznaczenia zmieniają się dopiero po 10 latach, tzn. po spłaceniu wszystkich rat, czy od razu po decyzji o wyłączeniu z produkcji rolniczej?
  10. Hmmm, widzę, że gadasz jak... urzędnik Działka pod budowę domu nie była odrolniona, a działkę która była drogą po konsultacjach w urzędach miała być odrolniona po zakończeniu budowy wszystkich współwłaścicieli, bo na razie nie jest docelowo odpowiednio utwardzona Nikt nie był świadomy tego odrolnienia działki dojazdowej. W AN zapisy i oświadczenie zbywającego o braku zobowiązań, zaległości, itp. Nigdzie nie ma mowy o odrolnieniu, a KW też o tym nie pisały. Ech...
  11. Mareks77 -dzięki za pomoc. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, postaram się odnieść do ww. przepisów w kontekście tej sprawy: 1. Nie wiadomo, czy pierwszy właściciel miał zaległości, ale to on rozpoczął odrolnienie i miał 10 lat na spłatę rat. Jak tylko sprzedał działki to przestał płacić i ma niby za sobą prawo -obowiązki spłat reszty przechodzą na nowych nabywców, ale zbywca ma obowiązek powiadomienia ich o tym, czego nie uczynił. 2. dzięki za ten artykuł -wystąpię o takie zaświadczenie o historycznych zaległościach podatkowych razem 7 historycznych właścicieli/współwłaścicieli.. Obecnie urząd nie chce wydać, uważając, że może udzielać informacji wyłącznie o stanie konta konkretnego współwłaściciela. 3. Zgadza się, urząd zauważył "zaległości" tuż przed przedawnieniom, czyli prawie 5 lat od zakupu działek, a jest to prawie 10 latach od odrolnienia -nie znany stan konta i czy ten pierwszy właściciel miał zaległości lub czy uległy mu przedawnieniu. Nie byłoby dziwne, gdyby jego zaległości uległy przedawnieniu, bo tak zazwyczaj bywa z deweloperami Urząd powołuje się na art. 12 ust. 3-4 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych: Problem w tym, że nie wystąpił ten warunkowy tryb powiadomienia przez zbywającego. Generalnie urząd uważa, że to nowi właściciele są winni tej niewiedzy o odrolnieniu i że to oni powinni zapłacić raty i duże odsetki albo sądzić się ze zbywcą. I nawet nie chodzi o raty, które można nawet zapłacić, ale o bezpodstawne naliczenie odsetek - odsetki gdy zbywca nie powiadomił i nie było podstaw do zapłaty czegokolwiek? Co kolega na to?
  12. Kilku współwłaścicieli działki, będącej drogą dojazdową planowali jej odrolnienie bo budowie domów, aż nagle wszyscy otrzymali upomnienia z naliczeniem ogromnych odsetek za brak opłat za odrolnienie Urzędnicy w ostatnim roku przedawnienia nagle dopatrzyli się, że poprzedni właściciel odrolnił tę działkę prawie 10 lat temu i koszty muszą ponieść nowi właściciele. Niestety sprzedający nie powiadomił nowych właścicieli o tym odrolnieniu i konieczności opłat, więc wg jakiego przepisu urząd żąda odsetek? Przepisy mówią, że obowiązkiem sprzedającego jest powiadomienie nowego właściciela, a co w przypadku udowodnionego braku takiego powiadomienia? Znany temat, idzie jakoś powalczyć o te odsetki?
  13. Dziękuję bardzo! Czyli kora ich dobiła, bo włóknina jest obok a wokół rośliny fi80cm nie ma włókniny. Czy pryskać sąsiednie rododendrony i krzewy?
  14. Prosba -jak uratować rododendrona -wygląda obecnie jak na fotce. Liście opadły i brązowieją, ale nie usechł. Podlewany był systematycznie. Inne 2szt obok maja się dobrze. Trwa jeszcze budowa i trochę nieporządku...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...