Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

blackrs

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    100
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

blackrs's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Nazwa znana mi, ale to wszystko, co wiem o tym urządzeniu
  2. Kominka nie mam, nie wspomagam się dodatkowym grzaniem. Gaz z butli Gaspolu naziemnej.
  3. U mnie (drugi sezon grzewczy) wychodzi średnio w roku niecałe 3 m sześć gazu na dobę. Teraz ok. 5 m. Domek piętrowy 140 m. Gaz propan-butan. Ale i tak opłaty miesięczne na poziomie 900 zł (ostatnia faktura w takiej wysokości). Kocioł Vitodens 200.
  4. Noto - nie rozumiem. Chyba regulatory z czujnikiem wewnętrznym są po to, aby mieć temperaturę pomieszczeń taką jaką się chce. Przy czujniku zewnętrznym piec nie reaguje na np. grzanie kominkiem czy otwarte okna. Wg mnie sprzedaż pieca bez czujnika wewnętrznego to kompletna bzdura.
  5. A regulator temperatury Auraton 2005 będzie działał z tym kotłem? Muszę coś zrobić, bo koszty zużycia gazu mnie zjedzą.
  6. Mam takie pytanko - czy to normalne, że piec gazowy Vitodens 200 nie posiada czujnika temperatury wewnętrznej? U mnie tak jest i jestem ciekaw czy sprzedali mi wybrakowany towar czy Vitodensy tak już mają. Piec grzeje jak chce, gdyż ma tylko czujnik temperatury zewnętrznej!!! Na piecu mam nastaw na 15 stopni, a w domu jest 21. Rachunki za gaz horrendalne!!!
  7. Ty masz skrzynkę, ja mam natomiast słup energetyczny. Za chwilę zacznę z ZE walczyć o profity z tego tytułu . W akcie notarialnym nie ma oczywiście słowa o jakimś tam słupie...Słupy stawiali jakieś 3-4 lata temu i walnęli je też wszystkim sąsiadom na ich działkach, nikogo o zdanie nie pytając. Jakaś wolna amerykanka obowiązuje w tym kraju.
  8. Ulcia! Koszty moich instalacji były wysokie, ale Twoje są porażające. Może poszukaj innych wykonawców. U mnie elektryka ze wszystkim wyszła ok. 5,5-6 tys. Wod-kan + gaz około 25 tys (jeszcze się targuję z hydraulikiem). A piec kupiłem za 9,5 tys...Pozdrawiam.
  9. Na koniec budowy trzeba wyrównać teren i potrzeba na to trochę ziemi. Za 320 ton ziemi + równanie terenu zażyczyli sobie 3 tys. Czy to znośna cena?
  10. Forumowicze - litości, przecież na pewno ktoś zna odpowiedź...
  11. 200 metrów kw. ścian x 0,12 (grubość styro) = 24 metrów sześciennych koniecznych do zakupu. Styro frezowany. Czy jest tu błąd?
  12. Jak w temacie, czyli czy całe glify muszą być pokryte siatką? U mnie kładą siatkę tylko na 1/2 glifu. Czy potem tynk nie będzie odpadał?
  13. Okno na klatce jest takie jak w projekcie. Ja mam witrynę nieotwieralną. Mycie proste - ze schodów. Okna kosztowały 10500, są w kolorze brązowym - każdy myśli, ze to drewno. Producenta w tej chwili nie pamiętam, ale jeżeli to ważne, to sprawdzę. Fotki już niebawem. Paprule już miesiąc ocieplają budynek i nie mogą skończyć.
  14. Witam! Ja ten temat przerabiałem. Musisz ustalić pod kogo podlega rów - albo po zarząd melioracji, albo pod gminę. U mnie podlegał pod gminę i oni pozwolili mi zasypać pod warunkiem zachowania warunków wodnych, czyli wstawienia dren określonej średnicy. Rów miał ok. 50 metrów i koszt całkowity wyniósł mnie ok. 4 tys.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...