Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ruffpl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O ruffpl

  • Urodziny 18.07.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wolsztyn
  • Kod pocztowy
    64-200
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ruffpl's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Wczoraj kończyłem nakładać żywicę epoksydową w garażu (pędzel, wałek). Robilem kilka warstw w kilkudniowych odstępach : unigrunt, żywiczna warstwa gruntująca, gruba warstwa zamykająca pory w betonie, ostatnia warstwa rozcieńczona na ostateczne wyrównanie. Zastanawiam się czy po całkowitym wyschnięciu nie zabezpieczyc dodatkowo zywicy ( jedyna okazja dopóki garaż jest pusty). Czy są jakieś lakiery, pasty polerskie itp, które dałyby dodatkową ochronę i połysk podłodze? Czy wybrać najtańszy Sidolux do podłóg, pastę do polerowania aut, czy może coś profesjonalnego jak pasty do polerki jachtów?
  2. Witam. Zastanawiam się nad podłogą w garażu dwustanowiskowym ok 36m2. Miesiąc temu miałem wylewane podłogi z miksokreta w całym domu *podlogi idealnie równe) i mam okazję wykończyć garaż zanim go zapełnię Myślałem o jasnoszarej żywicy i temu podobne, ale nie wiem co najlepiej wybrać. aby nie przepłacić. Poszukałem na allegro i wybrałem kilka: - Aksilbet posadzka farba akrylowo poliuretanowa (najtańsza) - Izochan farba żywica epoxydowa P405 lub 406 (mam blisko dystrybutora) - Sigma Coutings Sigmafast 205 farba epoksydowa/ gruntoemalia ( najtańsza w duźej ilości) Co byłoby najlepsze tak aby nie pękało, nie zmieniało koloru i nie trzeba byłoby malować ponownie po kilku latach? Czy któreś z nich można stosować również na ogrzewanie podlogowe ( być może wykończę tym również pralnie przy garażu)
  3. Dzięki. Zastanawiam się w sumie czy nie położyć pod wszystko bloczkow fundamentowych. Koszt wyjdzie ok 150 zl i przynajmniej ochroni przed wodą, śniegiem itp . Jak to wygląda prawnie ze szklarniami do 20m2?
  4. Witam Jestem nowy na forum. Wraz z żoną jesteśmy w trakcie budowy domu ( stan surowy zamknięty). Niedawno udało jej się kupić tanio komplet okien pcv i drzwi z rozbiórki w bardzo dobrym stanie. Przez to, że zalegają one w garażu chciałbym niedlugo postawić szklarnię- taką która nie będzie straszyć jak u sąsiadów, tylko coś na lata Wymiary szklarni wyniosą ok 3,3m x 6m wys 2m wykonane z drewna. Myślę o tym aby co 2 okna wykopac dołki i zalać betonem + kotwa U lub płaska przykręcana. Nie wiem tylko co z całą drewnianą konstrukcją. Myślałem o użyciu kantówki 10x10 impregnowanej ciśnieniowo, lecz nie wiem czym to zabezpieczyć. Chciałbym aby szklarnia byla biała ale nie chcę jej malować bialą farbą, ktora po kilku latach zaczęłaby się łuszczyć. Czym najlepiej potraktować takie drewno aby pokrylo ciemny kolor impregnatu i wsiąkło w drewno? Czy lepsza byłaby farba gruntująca np. Tikurilla everal primer/ Gruntomal dekorala czy impregnat do drewna np Luxdecor / Vidaron. Co o tym myślicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...