
rafal221
Użytkownicy-
Liczba zawartości
9 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez rafal221
-
Witam. Wystąpiłem do Energii o warunki przyłączenia na moją działkę. Dostałem do podpisania umowę a w niej jednym z warunków było, że do 14 dni od podpisania przez obie strony umowy muszę dostarczyć plan zagospodarowania terenu. Czy można w jakiś inny sposób to załatwić? Będę budował szkieleciaka w następnym roku latem więc w chwili obecnej nie posiadam jeszcze planu zagospodarowania bo jestem na etapie wyboru projektu domu i taki plan będę miał najwcześniej za kilka miesięcy. Chcę ruszyć z załatwieniem prądu jak najszybciej bo wiem, że się długo czeka.
-
A jak jest z dostępnością firm, które stosują piankę na izolację w całym domu? Rozumiem, że położenie waty jako izolacji może zrobić każda firma budująca domy szkieletowe a czy piankę też robią te firmy czy robią to jakieś zewnętrzne? A jak wypada cena za piankę i watę czy wata znacznie obniży koszty?
-
Witam. Też stoję przed dylematem piana czy wełna. W projekcie mam piankę poliuretanową i później na to styropian. Chcę budować dom letniskowy całoroczny. Grzanie kominkiem w weekendy zimowe i dogrzewanie elektryką nad ranem. Teraz pytanie czy jak użyje waty zamiast pianki i styropianu(razem około 35cm) to znacznie obniżę koszty? Nie zależy mi na tym żeby dom był super szczelny ponieważ nie będę tam mieszkał cały rok - głównie wiosna lato a jesień i zimą weekendowo.
-
Witam. Mam pytanie odnośnie przyłącza elektrycznego w domku rekreacyjnym całorocznym. Czy jeśli we wniosku o warunki przyłączenia do sieci wybiorę, że na działce chcę mieć 3 fazy 14kW to czy będę płacił więcej niż gdybym zgłosił 3 fazy 8KW - pytam o opłaty stałe na rachunku? Chodzi o to, że pani na infolinii Energa powiedziała mi, że nie ma znaczenia ile KW zawnioskuję bo opłaty stałe (oprócz tej instalacyjnej gdzie za KW chcą 59zł) będą takie same a ich wysokość będzie zależeć od zużytego prądu. Pani z infolinii często nie wiedziała odpowiedzi na inne pytania i nie wiem czy jej wierzyć. Czy istnieje coś takiego jak prąd na cele rekreacyjne? Gdzieś coś znalazłem w necie i niby, że wtedy taniej. Wie ktoś coś?
-
Mam pytanie odnośnie mocy przyłączeniowej. Prąd potrzebuję do domu rekreacyjnego całorocznego. Głównie używany latem ale też weekendowo podczas całego roku. Zamierzam tam zainstalować ogrzewanie kominkowe ale na dogrzanie nad ranem mają być grzejniki elektryczne o mocy całkowitej 9 kW. Reszta urządzeń to będzie 11kW czyli razem 20kW. Wiadomo, że nie wszystkie te urządzenia będą działać jednocześnie i chciałbym się zapytać czy jeśli wpiszę we wniosku moc przyłączeniową trójfazową 230V/400V 16kW to wystarczy? Czytałem w necie, że moc całkowitą urządzeń mnoży się przez 0.6 i taką moc należy zainstalować więc chcę jeszcze zrobić to z lekkim zapasem i dać 16kW. Czy dobrze kalkuluje?
-
Ok to rozumiem. Ale czy to ma być jakiś screen z Geoportalu czy może pobrać mapę i wysłać plik. Załatwiał już ktoś to poprzez mapę z Geoportalu? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś doprecyzowanie w jaki sposób to zrobić. Dostałem też odpowiedź, że wszystko można ogarnąć drogą mailową. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mocy przyłączeniowej. Prąd potrzebuję do domu rekreacyjnego całorocznego. Głównie używany latem ale też weekendowo podczas całego roku. Zamierzam tam zainstalować ogrzewanie kominkowe ale na dogrzanie nad ranem mają być grzejniki elektryczne o mocy całkowitej 9 kW. Reszta urządzeń to będzie 11kW czyli razem 20kW. Wiadomo, że nie wszystkie te urządzenia będą działać jednocześnie i chciałbym się zapytać czy jeśli wpiszę we wniosku moc przyłączeniową trójfazową 230V/400V 16kW to wystarczy? Czytałem w necie, że moc całkowitą urządzeń mnoży się przez 0.6 i taką moc należy zainstalować więc chcę jeszcze zrobić to z lekkim zapasem i dać 16kW. Czy dobrze kalkuluje?
- 76 odpowiedzi
-
- działki
- elektrycznej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Przymierzam się do podłączenia energii elektrycznej na swoją działkę. Napisałem już do Energa S.A i odpisali mi, że do wniosku o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej należy dołączyć mapę do celów informacyjnych – można ją pobrać w Starostwie bądź z internetu z geoportalu. I teraz mam pytanie odnośnie tej mapy z Geoportalu. Czy ma to być jakiś screen mapy z działką(zaznaczone uzbrojenie, granice) i okolicą do której zamierzam podłączyć prąd? Wie ktoś co konkretnie ma się na takiej mapce z geoportalu znaleźć?
- 76 odpowiedzi
-
- działki
- elektrycznej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam. Zamierzam postawić dom z bali na działce graniczącej z lasem. Teren ma wydane warunki zabudowy i jest przeznaczony pod zabudowę rekreacyjną. Mam pytanie jakie przepisy obowiązują jesli chodzi o odległość domu od lasu, 12m czy może 16? Wiem, że dla domów drewnianych jest 16m ale gdzieś czytałem, że domy z bali można wykonać z materiałów nierozprzestrzeniających ognia NRO i wtedy jest 12m. Jak to wygląda w praktyce bo w internecie ciężko znaleźć coś konkretnego odnośnie odległości domów z bali od lasu.
- 13 853 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 105 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- solary
- sswin
- stodo 12
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
koszt budowy kanalizacji. Oczyszczalnia czy kanalizacja? trudny wybór
rafal221 odpowiedział Andachiel → na topic → Woda i ścieki
Temat trochę stary ale podbijam. Mam działkę położoną od sieci kanalizacyjnej około 35 m do której chciałbym się przyłaczyć(przy drodze nie utwardzonej). Działka znajduje się w Gdyni i położona jest niżej(około 1,5 - 2m) niż sieć kanalizacyjna więc z tego co się orientuję będę potrzebował PPŚ. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co muszę zrobić, żeby przyłączyć się do kanalizacji miejskiej tzn do jakich organów muszę się udać aby na ten temat zacząć rozmowy? Czy jest to jakiś dział w UM czy Pewik(przeds. wodno kanaliz w Gdyni)? Zastanawiam się jaki byłby koszt przyłączenia się do takiej kanalizacji. Czy mógłby mi ktoś napisać orientacyjny koszt przyłączenia? Czy to prawda, że położenie metra kanalizacji kosztuje ok 300zł ? Proszę o jakieś namiary, żebym wiedział od czego zacząć- 12 odpowiedzi
-
- budowy
- kanalizacji
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: