Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darkdivinity

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

darkdivinity's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Posiadam dom ze studnią (6 metrow, duża ilość wody). Woda ma brzydki siarkowodorowy zapach, po podgrzaniu staje się mocniejszy, posmak mocno metaliczny i powstają przebarwienia na armaturze (nie jakieś bardzo mocne ale jednak). Zastanawiam się nad wyborem urządzenia do uzdatnienia wody, najlepiej jakby usuwał przy okazji ewentualne zanieczyszczenia biologiczne. Myślę o urządzeniu Clack Compact EcoMix, zdaje toto egzamin ? Myślałem też o założeniu 3 korpusów big blue 10 " i zastosowaniu wkładów 2xodżelaziający C10IRB ze złożem birm i 1 węglowy ?
  2. Jajmar, nie wiem czy będą wychodzić bo jeszcze nie są puszczane. Czekam na siatkę i bramę. Kupuję teraz dość drogiego psa FCI i nie bardzo bym chciał żeby się gdzieś wybrał. Dlatego też chce pozabezpieczac działkę póki jeszcze nie naciagnalem siatki.
  3. To może zamiast piasku dam pospółkę? Chciałem bez wody żeby jak najmniej się przy tym napracować Zastanawiam się czy nie taniej wyjdzie wkopanie siatki leśnej ma 30 cm i zaplecione jej opaskami zaciskowymi do ocynkowanej na ogrodzeniu. Pewnie zardzewieją za parę lat ale to są niewielkie pieniądze a robota będzie szybka
  4. Witam, W przyszłym tygodniu mam zamiar zakładać siatkę ogrodzeniowa, słupki mam zalane, czekam mniej więcej dwa tygodnie. Zastanawiam się nad zrobieniem takiej pseudo podmurówki w ziemi. Nie wychodził bym nią ponad poziom gruntu. Myślałem wykopać od słupka do słupka cienki pasek 10 cm szeroki na 20-25 cm głęboki i wsypac tam suchy beton. Teoretycznie zaciągnie wodę z gruntu i zwiąże? Chodzi mi tutaj głównie o psy żeby nie zrobiły podkopu. Siatkę puszczam dosłownie 2 cm nad gruntem. Ma to sens? Myślałem wymieszać na taczkach cement z piachem w proporcji 1:4 i taką mieszankę sucha wsypać do ziemi. Nie musi to być pancerne, wystarczy jak odstraszy psy od podkopu. To pierwsza sprawa, teraz druga. Mam wykonane przez ekipę ogrodzenie betonowe od drogi, pod nim mam minimalne prześwity, obecnie mam tam ułożone kamienie taki niesort 15 cm. Chciałem je oblać betonem do panelu betonowego żeby trochę to związało. Też chodzi o psy żeby nie rozkopany kamieni. Całość jest zasłonięta przed widokiem tujami, jak zaleje takim suchym to zwiąże czy tutaj już robić mokry tradycyjny?
  5. Ponowie pytanie z posta wyżej Co do wylewki, nie wystarczy jakbym wydłubał wylewkę w kwadracie 10x10 cm centralnie pod nóżkami i zalał to b25 z worka?
  6. No widzisz, bo może ja draże temat w jakimś celu? Np w znalezieniu złotego srodka pomiędzy skrajnościami, gdzie z jednej strony jest nic nie robienie a z drugiej cudownie?
  7. Zrobię opaskę w oparciu o te podpory szalunkowe. Co do wylewki, nie wystarczy jakbym wydłubał wylewkę w kwadracie 10x10 cm centralnie pod nóżkami i zalał to b25 z worka?
  8. "grube" zbrojenie po długości 5 metrów, akwarium będzie stało wzdłuż ściany 3 metrowej. Naprawdę więcej już nie pamiętam ;-(
  9. Nic z tego nie łapie Strop ma wymiary 3x5 miedzy ścianami. Z tego co pamiętam to zbroili we wszystkich kierunkach. Wiem że akwarium będzie stało tak jakby w poprzek zbrojenia głównego (tych grubych prętów wiązanych na 4, między ścianami)
  10. Łącznie 10 nóg, 5 z przodu 5 z tyłu
  11. :lol2: Najlepiej to się ponaśmiewać ? Tego się obawiałem pisząc na "fachowym" forum. Jeden z drugim stara się prześcignąć w uszczypliwościach. Oczywiście wszystko źle, każdy pomysł be. Bo to trzeba brać projektanta do postawienia akwarium, trzeba ekspertyzy robić ! Płyta osb do rozłożenia ciężaru też jest zła! Zamiast krytykować i się naśmiewać może wytężysz te swoje szare komóreczki i napiszesz coś merytorycznego ? Oczywiście auto ważące 2,5 tony stojące na 4rech środkach ciężkości na wylewce 5 cm też powoduje jej natychmiastowe złamanie.
  12. Po waszych postach stelaż postawię na płycie osb 22mm celem lepszego rozłożenia środka ciężkości. Dlatego też zastanawiałem się czy nie wymurować podpór z bloczków betonowych. Zbrojenie wykonane było krzyżowo. Narożnik między ścianą nośną a zewnętrzną - czyli miejsce gdzie nośność stropu jest największa. Dodam żebyśmy nie popadali w skrajności, pisałem z facetem który ma zbiornik 1000 l na strychu gdzie strop jest lany z betoniarki na 8 cm chałupniczo... Opcjonalnie mogę zrobić np 6 takich podpór, na 80 cm od ściany i np 40 cm od ściany ?
  13. Wiem tylko jak to było robione, strop 15-17 cm zazbrojony, zalany betonem b25 z gruszki. Wydaje mi się że jak minimalnie strop siądzie to taka podpora przejmie część ciężaru? Strzelam że obciążenie wyjdzie w granicach 800-900 kg m2. "Dopuszczalne" ustawowo to 250 kg m2.
  14. Stelaż pod akwarium na stopkach, całość ustawiona na zwykłych panelach podłogowych. Przekrój wylewki: 10 cm styropianu i 10 cm wylewki z mixokreta
  15. d7d, nie przesadzajmy. Kolega citymatic jakoś zrozumiał o co chodzi;-) na pewno nie będę wykonywał żadnych ekspertyz pod akwarium. Maksymalny nacisk na szalunek rozporowy na długości 2.5 m to 7-8 ton. Też mi się wydaje że opcja pierwsza będzie najlepsza. Napiszę to bardziej lopatologocznie. Wykopie dziurę w ziemi na głębokość 40 cm, szeroka na 10-15 cm, zaleje to betonem z worka. Na tak przygotowanym podłożu ustawie jeden szalunek rozporowy i podepre nim kantowke pod stropem. Czynność wykonam z trzema szalunkami. One odbiorą znikoma część ciężaru, o ile w ogóle coś odbiorą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...