Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

davedu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez davedu

  1. Witam, Jestem na etapie wyboru ocieplenia pod ogrzewanie podłogowe (będzie na całym domu). W projekcie mam 15 cm styropianu na chudziaku, zostało mi jednak z ocieplenia dachu trochę płyt izolacyjnych PIR (16 cm, wg info producenta λD = 0,022 W/mk). Zastanawiam się zatem czy nie dokupić jeszcze trochę i zastąpić styropian EPS 100 pianką PIR. Jak uważacie? Pianka będzie lepsza izolacja niż styropian? Jednym z minusów będzie na pewno wycinanie pianki pod instalacje (a w zasadzie rzeźbienie;) drugim, to ze niby pianka jest z frezem ale mostki na łączeniach mogą powstawać przy niedbałym połączeniu..
  2. davedu

    Dach wiazarowy - pare pytan

    Jako inwestor, po prostu wolałbym uniknąć błędów a już takie sam w projekcie znalazłem, nie mówiąc już o wykonawcach gdyż ciężko w moim rejonie znaleźć kompetentnych przy izolacji nakrokwiowej i do tego wiązarach...
  3. Witam, Realizuje dość skomplikowany dach wiązarowy z drewna klejonego i mam parę pytań wg załączonego rzutu: 1 - dach jest ocieplony płytami PIR AL na pełnym deskowaniu, jak byście połączyli izolacje nakrokwiową z izolacją ścian? myślałem czy nie zrobić przerwy w deskowaniu i połączyć styropian z płytami PIR, np uszczelniając pianka a nie ja jest na projekcie zlicować do deskowania. 2 - czym uzupełnilibyście przestrzeń pomiędzy murłatą a ociepleniem ścian zewnętrznych? 3 - w związku z tym że zarówno murłata jak i krokwie będą widoczne z przestrzeni otwartej salonu czym wypełnić przestrzeń pomiędzy murłata a wysokościami krokwi by nie widać było ocieplenia ścian (również wypełnienia o które pytam w pkt.2) Ponadto: Jaka membranę polecacie na pełne deskowanie przy użyciu płyt PIR dwustronnie pokrytych aluminium? Czym zakotwić murłatę do wieńca (dom położony w dość wietrznej okolicy) bo mnie osobiście kotwy chemiczne nie przekonują.. i co położyć między murłate z drewna klejonego a wieniec (izolacja) tak by obróbka wewnątrz była mało kłopotliwa i estetyczna. Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.. Pozdrawiam.
  4. Nie wiem jak Agathon ale ja dostałem ofertę od firmy (producent najbliżej mnie) Term PIR AL 160 mm 1200x2400 mm - cena 68,00 zł/m2 netto czyli 83.64 PLN brutto plus transport. Druga w miarę korzystna oferta od przedstawiciela Thermano za tą samą grubość 105 PLN brutto z transportem już. I teraz pytanie, skąd takie rozbieżności cenowe? Jeden przedstawiciel izolacji nakrokwiowych przestrzegał mnie przed konkurencją, że w ich wyrobach często zdarzają się bańki powietrzne, puste przestrzenie w płytach co można zauważyć jedynie przecinając płytę. Na ile to czarny PR to nie wiem ale tak na zdrowy rozum to chyba wytworzenie takiej płyty nie jest jakąś kosmiczną technologią i czy łatwo w takim razie to aż tak zepsuć?
  5. Witam szanowne grono, Wymyśliłem sobie wysoki sufit wiązarowy w salonie (zdjęcie z przekroju w załączniku) i teraz mam dylemat: Planowałem izolacje nakrokwiową w wydaniu: - wiązar z drewna klejonego (12x24) - pełne deskowanie z dobrej jakości boazerii - izolacja nakrokwiowa (płyta PIR - 16 cm) - łaty i kontrłaty - blacha na rąbek Tyle że w moim rejonie (Nowy Sącz) jest to uznawane za rozwiązanie abstrakcyjne wręcz i wykonawca zaproponował mi następujący system: - wiązar z drewna klejonego - pełne deskowanie z dobrej jakości boazerii - nabicie na wiązary i deskowanie krokwi dodatkowych (5 x 18 ), następnie izolacja piana natryskowa 16 cm pomiędzy krokwiami) - folia paraprzepuszczalna - łaty i kontrłaty - blacha na rąbek Nie mam pojęcia jak by wypadło porównanie kosztowe tych dwóch rozwiązań więc skupie się na moich wątpliwościach odnośnie obydwu: Co do pierwszego to wykonawca zasugerował mi, że w moim dość wietrznym rejonie mocowanie samych płyt PIR do wiązarów za pomocą wkrętów może być za słaby i istnieje zagrożenie że zerwie ocieplenie z blachą. Ponadto (ale to chyba wynika z jego małego doświadczenia z montowaniem płyt PIR) uważa że trzeba mocować płyty bardzo uważnie by trafić wkrętami w wiązary, nie uszkadzając ich samych lub boazerii która będzie widoczna z pomieszczenia. Co do drugiego to sam mam wątpliwości co do ewentualnych mostków termicznych powstałych na krokwiach (podwójnych) no i zasadniczo, że powielam konstrukcje na całości dachu dokładając krokwie 5 x 18 do dotychczasowej konstrukcji. Może ktoś z Państwa pomoże mi w tym wyborze. Każda sugestia mile widziana. Pozdrawiam. Dawid
  6. davedu

    Wiązary nożycowe

    Zapytanie jak dotąd kończyły się na tłumaczeniu ze wykonują połączenia jedynie płytkowe, stad pytanie o wykonawce. Co do ocieplenia celuloza to chyba nie jest to możliwe na skośnych konstrukcjach a wełna również lubi się zsuwać.. Ale dzięki za sugestię..
  7. davedu

    Wiązary nożycowe

    Witam, Jestem na etapie projektowania domu i zamierzam wykorzystać na jego części (wysoki salon, sufit katedralny) prefabrykowane wiązary nożycowe których konstrukcja będzie widoczna w salonie.. Problem polega na tym że większość producentów wykonuje je przy użyciu płytek kolczastych, co przy eksponowaniu kratownicy ma nieciekawe walory estetyczne. Czy jest Wam zatem znany jakiś polecany producent wykonujący połączenia wiązarów bardziej estetyczne? Wiązania CNC? Druga sprawa to rozwiązanie sprawy ocieplenia takiego stropu (myślałem o piance zamknietokomorowej)? Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z takimi konstrukcjami? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...