Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

heres1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez heres1

  1. Jest rachunek od października przyszło trochę ponad 700 zł, tragedii nie ma....
  2. Właśnie to jest to, po to mam ogrzewanie podłogowe aby w nogi było ciepło gdy chodzi się po podłodze i teraz tak jest podłoga grzeje się i jest ok, myslę ze 6 m3 to nie jest zly wynik przy zew. tem -4/-3 do 0 plus grzanie cwu. Zobaczymy jak będą mrozy po -10 -15. Na razie nic nie zmieniam krzywą mam na 2.0. Orientuje się ktoś jak przełoży się to na koszta gazu od PGNiG, jeszcze nie płaciłem rachunku ale mniej więcej 200m3 gazu + wszystkie opłaty dodatkowe ile mogą wynosić, 600 zł?
  3. 20,5 dół, 20 góra w nocy po 0,5 mniej.
  4. Wczoraj sprawdziłem wyszło mi 6m3 na 24h, przypomnę dom 200m
  5. Pomoże mi ktoś w moim temacie, wciąż wydaje mi się że spalam za dużo gazu, dodam jeszcze że mam magiczną skrzynkę DIM.
  6. Krzywa była ustawiona na 2.7 teraz zszedlem na 2.5
  7. Witam od początku października uzytkuje pięc immergas 20 kw do dzisiaj spalił mi 218 m3 wydaje mi się że to sporo dom 200m dół podłogowka Góra grzejniki, teraz tak patrzę na ustawienia na car 2: Hf tmp 49 Hr tmp - - Dhw t 46 Ver pi 2.0 Wydaje mi się że nie mam ustawionej temperatury powrotu wody, więc kondensacja pewnie zachodzi słabo, czy dobrze myślę? Jak ustawić hr tmp i na jaką wartość?
  8. Witam, Mam pytanie (jak w temacie) gminny zakład komunalny twierdzi że nie mogę podpiąć się pod istniejący wodociąg ponieważ rura 90mm nie wydoli. Mam do was pytanie: Jak dużo domów może zasilić taki wodociąg rura 90mm podłączona do głównej magistrali 300mm? 10? 20? 30?
  9. Czy ktoś mi powie jak rozwiązane są przyłącza w zasobniku usb 125v v2 (pięć złączek na górnym wieczku). od lewej: 1- czerwony 3/4 - zasilanie na wężownice? 2- czerwony 1/2 - CO? 3- czarny - cyrkulacja? 4- niebieski 1/2 - CO? 5- niebieski 3/4 - powrót z wężownicy? teraz jeśli pod kotłem vitrix x tt stoi taki zbiornik to rurki na wężownice powinny się krzyżować przy podłączeniu z kotłem (bo w kotle jest odwrotnie od lewej 1-gaz, 2-powrót z wężownicy, 3-zasilanie wężownicy itd...), czy mam racje czy ktoś leci w kulki z moich fachowców?
  10. Instalator twierdzi że właśnie jest to dobre rozwiązania ze względu na oszczędności.
  11. Powiedzcie mi czy jest sens do car v2 dokupić tybox 317 do sterowania na kolejnym piętrze? Podobno przynosi to oszczędności? Dół mam podłogowe a Góra grzejniki skrzynka dim jest przystosowana do oddzielnego sterowania.
  12. No to ci instalator doradził hehe... za taką przyjemność (z 1 grzejnikiem) tzn. skrzynkę din immergas liczy 3 tys ja jak bym teraz robił instalacje to dałbym tylko podłogówkę. Tak jak kolega radzi teraz to przewymiaruj grzejnik na temperaturę z podlogówki i nie kupuj tego badziewia bo szkoda kasy.
  13. Moje pytanie brzmi, czy jesteś zadowolony z wyboru tego pieca tzn czy 12 kw w Twoim wypadku jest wystarczający do ogrzania cwu i co? Ja mam problem tylko z dobraniem odpowiedniej mocy 12 czy 20 kw.
  14. Pomijając nazwy jaki to dom to powiedz czy 12 kw daje rade w twoim przypadku?
  15. Hej, Sprawa podobna do kolegi wyżej, tylko ze ja mam duże okna i dlatego przewiduje się 9,5 kw nawet dzwoniłem do projektantów. Don w wersji termo, porotherm, 15 cm styropian grafit, 3 szybowe okna z ciepłym montażem, dach docieplony wełna 30 cm o bardzo dobrym współczynniku przenikania. Piec ma być jednofunkcyjny także wydaje mi się ze 12 kw powinno wystarczyć cenowo wypada podobnie do 20 ale różni się sprawnością i ilością spalania gazu, zainwestowałem sporo w dobre materiały i teraz niechciałbym przepłacać na gazie. Tym bardziej że jak piec jednofunkcyjny to raz grzeje dom raz CWU więc dodawanie mocy moim zdaniem jest niepotrzebne, kwestia tylko czasu grzania zbiornika wody z wyliczeń wypada że 12kw piec nagrzeje 160l wody w niecałe półgodziny, natomiast 20kw o 10 min szybciej. Powierzchnia zabudowy ok 150 m2, po podłogach około 210 m2 (licząc z garażem i kotłownią). projekt domu https://www.archon.pl/projekty-domow...m6b92002336220 dodatkowo dom został powiększony po podłogach o 20 m2. Dlaczego piszesz że 4kw do CWU to przesada? Chodzi Ci o 0,5 kw na mieszkańca dla CWU u mnie 4 osoby więc można było by przyjąć 2kw? Wyliczenia 4 kw do CWU z kalkulatora ciepło właściwe, natomiast co do mocy na grzanie mniejwięcej pokrywa się z informacją od projektantów
  16. Witam, czy w takim razie w moim przypadku również 12 da radę czy lepiej celować w 20? "Jestem zdecydowany na zakup pieca kondensacyjnego jednofunkcyjnego immergas victrix z zasobnikiem 160 l do domu - powierzchnia użytkowa 170m2, 4 osoby, parter podłogówka, poddasze grzejniki. Z kalkulatora ogrzewania wychodzi mi zapotrzebowanie max na CO 9,5 kw natomiast na CWU 4 kw. W związku z tym mam pare pytań:"
  17. Witam, Jestem zdecydowany na zakup pieca kondensacyjnego jednofunkcyjnego immergas victrix z zasobnikiem 125 l do domu - powierzchnia użytkowa 170m2, 4 osoby, parter podłogówka, poddasze grzejniki. Z kalkulatora ogrzewania wychodzi mi zapotrzebowanie max na CO 9,5 kw natomiast na CWU 4 kw. W związku z tym mam pare pytań: 1. Jaki model victrixa wybrać starszy X2 czy nowszy TT 2 erp, chodzi mi głównie o walory użytkowe i ewentualne usterki? 2. Jaka moc pieca 12kw czy 20kw czy jeśli model starszy to 24kw - tak jak mówiłem piec jedno funkcyjny czyli jak dobrze rozumiem to grzeje w danym momencie CO lub CWU, czy dobrze myślę ze 12 kw w moim przypadku (max 9,5kw) byłby wystarczający dla CO i CWU? 3. Ze względu na podział podłogówka i grzejniki muszę zakupić magiczną skrzynkę/moduł z mieszaczem itd. rozumiem że chodzi tutaj o moduł DIM wysoka/niska temperatura od immergas, czy jest jakiś tańszy zamiennik tego modułu jak się nie mylę to koszt modułu imm. koło 4 tyś? 4. Na stronie immergas podpowiada mi że powinienem zakupić "Zestaw TT 20 komfort plus 125" czy jest to dobre rozwiązanie, w necie znalazłem cenę zestawu 10,5 czy jest to dobra cena? 5. W sklepie namawiają mnie na viessamana vitodens 100/200 czy jest sens przepłacać? podobno 200 ma wszystkie bajery do sterowania podłogówka/grzejniki. Dziękuję za pomoc
  18. I hydrofor membranowy oczywiście pod te wynalazki?
  19. Kwestia z RO w kuchni do picia jest jak najbardziej ok to wtedy można było by zastosować tylko coś takiego w kotłowni Odżelaziacz Air Max M.dox 1354?
  20. Czyli ogólnie pierwsza opcja jest ok, tylko na czym polega to rozbudowanie? Problem w tym ze nie mam zbyt dużo miejsca na taką stacje uzdatniania i kolejne napowietrzanie w butli odpada chyba ze chodzi ci o takie zawory na rurach to da rade zamontować. Ogólnie chciałbym zrobić to tak aby nie używać soli ale widzę ze chyba się nie da. Myślę że 10m3 na miesiąc to wystarczy. Woda na polowaczki będzie brana przed filtrem.
  21. Jedna propozycja to Odżelaziacz multifunkcyjny CLACK1248 EcoMix + Odżelaziacz Air Max M.dox 1354 Druga to na tą chwile nie mam sprecyzowanego ale widzę ze stosują glowice Fleck a zmiękczacze Cristal-Right Wydajność studni to około 100l/min srednica rury 125mm na obecną chwilę jeszcze nie mam kupionej pompy docelowej ale sugestia to pompa o wydajności 80/100l przy 4 Barach. Dom jednorodzinny 5 osób, woda z spadu pójdzie na ogród. Chce mieć wode zdatną do spożycia i kąpieli. Ale manganu nie zbije bez soli? A jakby nie było ma on znaczący wpływ na zdrowie.
  22. Pomoże mi ktoś w tym temacie?
  23. Witam wszystkich na Forum. Mam pytanie co do uzdatniania wody, na chwile obecną zbieram wyceny stacji uzdatniania pomijając hydrofor i pompę, wycene mam na ok 4,5 tys przy I stopniu uzdatniania oraz 5,5 przy II stopniu uzdatniania czy cena jest w normie? Czy można obyć się bez zbiornika z solą przy oczyszczaniu z żelaza i manganu? czy taki system da rade obecnie jest tego mnóstwo w necie, niektórzy twierdza ze nie poradzi sobie z manganem inni mowia ze da rade. Moje parametry poniżej: Azotany <0,89 mg/l indeks nadmanganionowy 6,3 mg/l żelazo 2,2 mg/l Twardość ogólna 267 mg/l CaCo3 Mętność 9 Mangan 0,35 mg/l barwa 23 ph 7,5 Dzięki za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...