Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aeroktoris

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O aeroktoris

  • Urodziny 01.03.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Katowice
  • Kod pocztowy
    42-400
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

aeroktoris's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, mam krótkie pytanie - wiem, że w domach niepodpiwniczonych nie wolno odkopywać fundamentów (do ławy) na całej długości bo mamy spory napór ziemi od środka. Jak sprawa ma się przy odkopywaniu fundamentów w domu podpiwniczonym, gdzie ziemia przy fundamencie jest tylko po jednej stronie? Czy można odkopywać wtedy po całej długości czy też tylko częściami po parę metrów?
  2. Stałem się posiadaczem starego domu z lat 50-60 i próbuję go powoli remontować. Jest tam strop DZ-3 z tego co się orientuję (nie mam nawet projektu), na sufitach widać w odstępach około 90cm ciemne linie ok. 20cm grubości, prawdopodobnie to belki. Na podłogach w 2 pokojach oraz w przedpokojach były położone płytki, które ktoś kładł na beton i teraz zostały tam betonowe "wzory" z tych płytek (logo górnicze) wystające na wysokość ok. <1cm. Sprawa nie jest taka prosta jak z obecnymi klejami do płytek, gdzie wystarczy szlifierka i 2h pracy. Myślę teraz przed konsultacjami z innymi fachowcami, że mogę się Was poradzić. Jak najlepiej rozwiązać problem tych "wzorków" na 1cm. Czy próbować to ścinać czy lepiej wylać wszędzie wylewkę - i tutaj rodzi się pytanie: czy strop wytrzyma spokojnie jeszcze 2-3cm wylewki? Dolny strop ma ok. 30cm grubości, górny ok. 25cm. Co o tym sądzicie. Problem wzorków to około 35m2.
  3. Ciężko powiedzieć, raczej nie czułem. Z bliska widać, że to wióry drewniane, u góry jaśniejsze bo lakierowane, więc przesiąkło. Wydaje się, że to jest płytka cementowo-wiórowa, ale wiadomo - głowy bym nie dał. W sumie jeżeli to by było to na co wygląda - to po co mieliby tam dawać azbest? Spróbuję to podpalić, ale na 80% to są wióry, pytanie tylko, czy może tam być azbest, jeżeli to będą wióry i cement?
  4. Witam serdecznie, właśnie rozpocząłem remont starego domu. Na podłogach w przedpokoju i kuchni znajdują się jakieś bardzo stare płytki. Wyglądają jak mieszanka betonu z wiórami drewnianymi, jednakże pojawiło się pytanie czy to nie jest przypadkiem azbest i czy można bezpiecznie to usuwać (dość łatwo się kruszą). Są lekkie, prawdopodobnie służyły również jako "izolacja" od piwnicy. Z tyłu każdej płytki znajduje się symbol górniczy, więc prawdopodobnie jest to jakiś wyrób górników z lat około 60-tych. Przesyłam poniżej kilka zdjęć owych płytek i prosiłbym o Waszą opinię: Pełne rozmiary zdjęć: https://ibb.co/mRXMwQ https://ibb.co/na2bVk https://ibb.co/mNuZGQ Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...