Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

coleyash

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez coleyash

  1. Ok, a gdzie szukać takiego składaka? Zużycie powinno nieco spaść przez bojler, planujemy też zakup zmywarki. Jest szansa zmieścić się że wszystkim w 2000zl?
  2. Wg wizualizacji ma to wyglądać tak (profesjonalnie naniesione piony są mojego autorstwa leci tam rura z wodą i obok kanalizacja, prąd mogę mieć tam gdzie chcę, robię instalacje od nowa): Aha, to wiszące to już wspomniany bojler elektryczny Wnęka idzie do samej podłogi, więc pewnie tam można dać butlę, a na poziomie blatu wyciągnąć zbiornik?
  3. Cześć Czeka nas generalny remont łazienki, wymieniamy junkers na bojler elektryczny i przy okazji chciałem też zamontować zmiękczacz wody. Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, ogrzewanie miejskie, woda z wodociągów - chciałbym wpiąć zmiękczacz zaraz za licznikiem (wspólny pion dla całego mieszkania). Chciałbym znaleźć model, który zmieści się we wnęce 35cm x 35 cm i o wysokości ~100cm. Coś godnego uwagi bez wydawania fortuny? Wstępnie chciałem wydać max. 1500, ale widzę że większość rozwiązań oscyluje w okolicy 2000zł. Zużycie ~6m3 (2 osoby) Twardość wody 350mg/l CaCO3 EDIT: we wcześniejszych wpisach widziałem, że często wspominacie o "składakach" - są jakieś strony, gdzie można sobie zamówić skonfigurowany zmiękczacz, czy trzeba szukać wśród lokalnych dystrybutorów (jakiegoś polecacie na Śląsku?)
  4. Ze względu na urlopy remont nieco odsunął się w czasie, ale wracamy Dziękuję za odpowiedź w temacie przygotowania podłoża do wykończenia, mam jeszcze pytanie o sam proces usuwania tego tynku. Czy zwykła szlifierka oscylacyjna (za 100-200zł) będzie w stanie usunąć taki tynk ze ściany? Jak do tego podejść od strony technicznej? Jak usunąć tynk z trudno dostępnych miejsc (narożniki, przestrzeń za rurami OC)?
  5. Cześć Zabieramy się za mały remont naszego przedpokoju, chcemy zacząć od usunięcia wierzchniej warstwy, którą położyli poprzedni właściciele. Szukałem nieco w Internecie, w moim rozumieniu jest to tynk strukturalny - załączam kilka fotek: Zrobione nieco na "ślepo", bo nie wiem na jakich cechach się skupić, żeby jednoznacznie określić, z czego zrobiony jest ten efekt. Pytanie pierwsze: czy w Waszej ocenie jest to tynk strukturalny? Pytanie drugie: jak to usunąć (i czy w ogóle usuwać)? Chcemy wygładzić ściany i pomalować na jakiś jaśniejszy kolor. W Internecie znalazłem poradę, żeby na ściany położyć płyty kartonowo-gipsowe, ale ze względu na to, że mamy bardzo wąski przedpokój, każdy centymetr się liczy. Pozdrawiam, Tomek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...