Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak_to_mozliwe

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 731
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jak_to_mozliwe

  1. Wrzucisz zdjęcia jak to wygląda na żywo? I jaki jest koszt na średnio na okno?
  2. "Z dodatkowych ustawień zmieniłem tylko funkcję furtki na1,5m, reszta ustawień fabryczna." Ciekawe, rozumiem, że nie masz furtki, tylko bramę, która może się otworzyć zamiast tejże furtki? Jak to wpływa na bramę, coś się w niej nie zużywa bardziej? Ile trwa otwarcie jej na szerokość 1,5?
  3. Do kominka, dodałbym wymurowanie komina lub zamontowanie stalowego + okresowe czyszczenie + obowiązkowe przeglądy kominiarskie. Skoro już mamy być tacy na tip top w liczeniu opłacalności.
  4. Czy pod zbrojeniem są jakieś dystanse? Na zdjęciu ich nie widzę.
  5. Farba ceramiczna - łatwo wyczyścić i wyjdzie raczej najtaniej.
  6. Ekipę, która odwaliła coś takiego przydałoby się op.. z góry na dół jak burą sukę. Dobrze, że wyłapałeś to teraz.
  7. Strasznie lichy ten beton - robili go na budowie, czy z betoniarni? I zalewany na raz, czy w trzech "partiach"?
  8. Polecam opracowanie naukowe, które obala ten głupi mit: http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strzeszewski/articles/wplyw_ogrzewania_podlogowego_na_iaq.pdf
  9. Czy chodzi o to, że chcecie podpiąć kuwetę do hydrauliki?
  10. Nie widzieliście tego przed kupnem? Bo tak to opisujesz, jakby tej rury nie dało się nie zauważyć po wejściu do łazienki
  11. Nie licz, że ściana, tj. bloczek + klej będzie szczelna. Dopiero styropian + siatka z klejem to zapewnia. Choć pewnie, jakby Kazien wykazał to i nie do końca.
  12. Mamy panele o klasę wyższą - AC5, mamy też psa z całkiem ostrymi pazurami i ku naszej uldze, żadnych śladów na podłodze. Natomiast pytanie, kto ma większe zdolności destrukcyjne - pies, czy dziecko.
  13. "Wiem ze panele rowniez nie sa miekkie ale troche lepiej amortyzuja ewentualny upadek." No nie wiem jedno i drugie twarde - jedno i drugie zaboli.
  14. Napisz do annatulipanna, która grzeje prądem. Zdziwisz się, ale ona płaci za ogrzewanie prądem mniej, niż ja gazem A tu jej dziennik https://forum.muratordom.pl/showthread.php?337569-Zaciszny-domek-pod-lasem
  15. Pamiętaj, że grzanie piecem na jakiś rodzaj paliwa musisz: > wybudować komin, potem musi on zostać odebrany przez kominiarza i tak co roku (wymóg np. ubezpieczalni), > komin potrzebuje obróbki na dachu (z jakością takowej różnie bywa), > przy gazie dochodzi instalacja, czyli podciągnięcie do domu i potem do kotłowni - koszt instalacji plus próba ciśnienia, Jak podliczysz wszystkie koszta pieca gazowego, to wychodzi gotowa pompa. I ja tak jak koledzy wyżej uważam, że w tych czasach pchanie się w kocioł na paliwo stałe to szaleństwo. Taki piec jest duży, paliwo zajmuje miejsce, paliwo - dodajmy - które wymaga przywiezienia do domu i ktoś je musi przenieść. Pomyśl co zrobisz jak złamiesz nogę (czego nie życzę), czy będziesz miał kogo poprosić, żeby je wyładował albo dosypał do pieca? Bezosobowość to nie tylko wygoda, to też bezpieczeństwo na nieprzewidziane okoliczności i/lub wypadki.
  16. Bezobsługowe grzanie domu nie kończy się na gazie - są jeszcze pompy ciepła (gruntowe, powietrzne) i prąd. I pewnie jeszcze kilka innych.
  17. "- Podłogówka w salonie kuchni i lazience a w sypialniach grzejniki bo lubimy spac w chłodzie (zakrecamy grzejnik i jest elegancko)" No to przykręcacie przepływ w sypialni i macie chłodniej? Osobiście jestem zwolennikiem podłogówki wszędzie - jedno rozwiązanie jest prostsze (i tańsze) od łączonego.
  18. "cięzko będzie nam dobrać klamki do drzwi gdzie indziej, bo rózne są wymiary otworów itp bzdety" Brzmi jak marketingowa ściema, te otwory są w 99% standardowe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...