Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Twinkle_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Twinkle_'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. fachman19: Rozwiniesz wypowiedź?
  2. Mam jeszcze jedną opinię instalatora - działać będzie, jeżeli wstawię dodatkową rurę spalinową 60 w obecną i podłączę do kotła. Wtedy wszystkie skropliny zostaną wyłapane i skierowane do kotła, zasysanie powietrza zostaje bez zmian, średnica komina jest wystarczająca żeby nie zakłócić przepływu spalin z kotła turbo na niższym poziomie. Pozostaje kwestia, czy spaliny z kotła turbo nie ogrzeją tej wstawionej rury na tyle, żeby skraplanie nie zachodziło.
  3. Komina nie ominę, bo mam go od dawna Przeczytałem ten temat z linka, u ciebie skropliny leją się po zewnętrznej stronie rury? U mnie na dole w garażu, tam gdzie jest odprowadzenie skroplin jest podłączony syfon i jest to wpięte do kanalizacji. Masz takie samo podłączenie?
  4. Adam626, a mógłbyś napisać coś więcej? Masz SPS-K (nie SPS) z podłączonym kondensatem i nie działa to tak jak powinno? Skropliny nie idą do ścieku kondensatu i kanalizacji? I co masz konkretnie na myśli pisząc że nie da się do tego podłączyć kondensata?
  5. O samo podłączenie zbiorcze się nie martwię - szeregówek jest 4, w każdej 2 mieszkania ze wspólnym kominem, stoją z 10 lat i wszystko działa jak trzeba, komina osobnego to sobie teraz nie wybuduję A co do dostosowania komina do kondensatu - specyfikacja producenta mówi, że wszystkie elementy tego komina są kwasoodporne. Fabrycznie podłączony ściek kondensatu też jest, nawet sam przedstawiciel producenta nie potrafił do końca wyjaśnić dlaczego w zasadzie komin nie jest opisany w specyfikacji jako "kondensacyjny". A z tym zasysaniem spalin w dół i przedostawaniem się do kotła poniżej - miałeś może jakieś doświadczenia z tym?
  6. Dobroslaw0: A dlaczego sądzisz, że użytkowanie dwóch pieców (tak jak obecnie, niekondensacyjnych z zamknięta komorą) jest niedopuszczalne? Z specyfikacji producenta: • Możliwość podłączenia od 1 do 10 kotłów o różnej mocy (max 30 kW każde) • Możliwość przyłączenia na jednej kondygnacji do 4 kotłów W projekcie wykonawczym budynku instalacja opisana jest jako przewidywana dla kotłów kondensacyjnych, co więcej, jako kotły projektowane podane są Junkersy Cerapur. A że deweloper założył zwykłe (cena..) to już inna sprawa. I dlaczego kocioł turbo znajdujący się poniżej miałby zostać zalany skroplinami? Jeżeli przyłącze prawidłowo nachylone jest w kierunku komina, to raczej nie ma takiej możliwości, skropliny po prostu spłyną poniżej do ścieku kondensatu. pegaziatko: Rozmawiałem jeszcze z instalatorami, ogólnie twierdzą, że jeżeli komin jest przewymiarowany (a rura spalinowa ma 16cm) to z ciśnieniem nie powinno być problemu.
  7. Witam. Planuję wymienić kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą na kondensat. Szeregówka 3 kondygnacyjna, na 1 poziomie u sąsiada jest obecnie zwykły kocioł z zamkniętą komorą, na 2 poziomie mój kocioł, 3 poziom to moje poddasze użytkowe. Komin wspólny Presto SPS (obecnie Magnus - przedstawiciel producenta twierdzi, że ten komin będzie pasował do kondensata, mimo że dedykowany jest SPS-K, obecnie Novus - ale po odpowiednim uszczelnieniu połączenia kotła z kominem ma być ok) Ale mam inne pytanie - czy jeżeli wymienię kocioł na kondensacyjny, nie zaburzy to w jakiś sposób pracy kotła niekondensacyjnego znajdującego się poziom niżej z powodu innego rodzaju spalin np, albo nie spowoduje to jakichś innych problemów? Miał może ktoś doświadczenia z taką konfiguracją?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...