Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

emil_d

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    480
  • Rejestracja

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Babice Stare, Warszawa, Poland, Poland

emil_d's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Ja podjąłem decyzję o budowie domu parterowego "Gracja". http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=126&sid=5 Decyzja o budowie domu parterowego została podjęta ponieważ: 1. Nie ma schodów - co znacząco poprawia bezpieczeństwo dzieci. 2. Łatwiej jest wykonać prace domowe (np. pranie, prasowanie i układanie ubrań). 3. Bezpośrednie wyjście z sypialni na taras (lubię w sobotę rano zjeść śniadanko w ogrodzie). 4. Szybsza budowa domu (brak stropu - wystarczy strop drewniany). 5. Mniejsze obciążenie fundamentów (okazało się, że ten czynnik jest niezwykle istotny dopiero w trakcie załatwiania pozwoleń). 6. Łatwiejsze rozprowadzenie instalacji. 7. Namowa szwagra Wybór jak zwykle w przypadku laika okazał się tylko w części słuszny, ponieważ parterowydom to super sprawa - polecam każdemu - jedynie dzieci są niezadowolone bo chciałyby bawić się na schodach. Nisetety ma swoje wady, które wydawały się zaletami: - długi korytarz, wydawało się , że jak będzie długi to w części sypialnej będzie cicho - niestety jest spore echo, w dodatku jest to powierzchnia nie do zagospodarowania. - garaż w bryle budynku - wszystko pięknie, ale z korytarza zrobił się wiatrołap - umiejscowienie punktów sanitarnych - gdybym pomyślał, zmieniłbym rozkład pomieszczeń - składziki, garderoby, itp. - wydawało się że 20m2 to dużo - nic bardziej mylnego - takich pomieszczeń nigdy za dużo. Podsumowując, domek super- świetnie się mieszka - ten długi korytarz zimą służy dzieciakom jako miejsce do gry w piłkę, trasa do biegania, itp. (czyli ma też zalety ), spiżarka - super sprawa, nie mamy problemów z przechowywaniem żywności, garów, sprzętów kuchennych i słoików, pokoje - może małe - ale za to bardzo przytulne, salon - duża powierzchnia, spełniająca swoją rolę (tu spędzamy większość czasu w domu).
  2. Postaram się dzisiaj zrobić i wysłać
  3. emil_d

    Grupa Stare Babice

    Mi robił pan Antonii Jawor ( +48781936602) jak mu ktoś nie zrobił psikusa to pewnie też będzie zajęty.
  4. emil_d

    Grupa Stare Babice

    Witam, Poszukuję opinii nt. przedszkola "Zaczarowany Ołówek" czy ktoś odprowadzający dzieci do tego przedszkola mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Chcę od nowego roku szkolnego puścić mojego szkraba do przedszkola a boję się jakiejś wtopy.
  5. Witaj, Problemów z płytkami nie ma. Do tej pory nie było kłopotu z czyszczeniem (są gładkie i śliskie więc czyszczenie jest proste). Płytki musi układać osoba z doświadczeniem w płytkach wielkoformatowych, dodatkowo musi posiadać odpowiednie narzędzia do przecinania tak długich płytek. Tak więc efekt zależy od kładącego. Jeśli chodzi o jakość to płytki są bardzo dobre. Niestety taka wielkość powoduje, że są znacznie grubsze (około 1,5 cm) od standardowych, należy to wziąć pod uwagę przy projektowaniu łazienki. Mają też pewną wadę - są lekko wypukłe - więc armaturę należy przykręcać " z wyczuciem" bo można połamać . Generalnie gorąco polecam te płytki, z zastrzeżeniem zatrudnienia co najmniej dobrego fachowca.
  6. Impregnowanie płytek to ściema. Zastosowałem się do zaleceń producenta i kafelkarza. Po impregnacji gres polerowany stracił połysk i wyglądał jakby był zabrudzony. Żona przez 2 tygodnie czyściła płytki zanim odzyskały swój połysk i kolor. Jeśli koniecznie chcesz - spróbuj na 1 góra 2 płytkach i porównaj wygląd. PS. Gdzie mieszkasz?
  7. Witam, Ja użyłem dwóch fug - jaśminowej i brzoskwiniowej MAPEI i jest OK.
  8. emil_d

    Grupa Stare Babice

    Z solarami jest tak, że nie latem grzeją bo nie za bardzo da się je wyłączyć Jakoś nie wierzę w te opisy - tak jak napisałem poprzednio - kolega ma solary (właśnie próżniowe) i latem ma 80 st.C w zasobniku i musi go co pewien czas schładzać (np. wylewając gorącą wodę i zalewając zimną), natomiast zimą jest to 13 st. C.
  9. emil_d

    Grupa Stare Babice

    Tylko po co dogrzewać się latem? Mój kolega ma solary i zimą uzyskuje z nich max. temperaturę 13 st. C. Mówi, że może się przydać do wstępnego podgrzewania CWU zimą
  10. emil_d

    Grupa Stare Babice

    Mi się nie opłaca Tez sie zaczynam nad ta oplacalnoscia zastanawiac ... bo rachunki w miesiacach letnich sa na poziomie kilkudziesieciu m3 GZ-50 = kilkudziesieciu zlotych - czyli zysk prawie zaden (+- 200 PLN) rocznie. KOSZTY Gmina mowi o "minimum 15 %" wkladu wlasnego ... tylko od jakiej kwoty ? Dziwnie tez brzmi to "udostepnianie domow przez 5 lat" w celu serwisowania... Y Tym bardziej, że musiałbym wymienić wymiennik ciepła. A koszt ogrzewania latem 50 - 60 zł.
  11. Jest OK, poza tym, że jedna rurka mi się zapowietrzyła i pompka nie ma siły coby ją odpowietrzyć - więc latem czeka mnie dodatkowa praca. W dwóch innych pomieszczeniach jest super.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...