Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Raiz3n

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O Raiz3n

  • Urodziny 25.08.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Półwysep
  • Kod pocztowy
    12-345
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Raiz3n's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, musze wypoziomować podłogę w pomieszczeniu na piętrze. Budynek z lat 70, betonowy strop z metalowymi belkami, grubość ok 20cm, różnica poziomu na odcinku 4m to ok 8cm. Czy mogę to zrobić samą wylewką czy w miejscach gdzie bedzie ok 8cm powinienem dać styropian powiedzmy 5cm? Pomieszczenie będzie podzielone na 3 mniejsze, najpierw wyrównać podłogę na całości czy najpierw postawić ścianki z karton gipsu i wtedy poziomować pomieszczenia osobno?
  2. No dobra ale ta folia w płynie to też na te szare płyty przy 1 warstwie? Jak tak to sie chyba niezbyt opłaca, jest dosyć droga, taniej wyjdzie zielone kupić. Jeśli folia ma iść tylko na zewnętrzną warstwe to spoko, i tak miałem to zrobić..
  3. Cześć wszystkim, muszę zrobić u siebie łazienkę. Jedna ściana łazienki jest dzielona z sąsiednim mieszkaniem, wcześniej były w tym miejscu pomieszczenia gospodarcze i w związku z tym ściana jest bardzo cienka (szerokość cegły). Instalacje musiałem puścić natynkowo i schować ją w stelażu. Wyczytałem że muszę zastosować podwójną płytę kartonowo gipsową ponieważ będę kładł na niej kafle. Wiem że do łazienki daje się zielone płyty ale zostało mi jeszcze kilka szarych, czy mogę je użyć jako pierwszą warstwę? Czy koniecznie musza być zielone? Jeszcze jedno, czy pomiędzy ścianę a karton gipsy mogę ułożyć wełnę mineralną?
  4. Witam, muszę wypoziomować podłogę w pokoju na piętrze, odchyłki od jednej strony dochodzą nawet do 7-8cm względem drugiej. Pomieszczenie ma wymiar ok 4x5m, strop składa się z belek metalowych co 1m, między nimi jest ok 6cm beton zbrojony (od dołu) i ok 4cm wylewki bez zbrojenia, strop ma grubość taką jak te belki. Czy mogę po prostu wylać na to wylewke samopoziomującą czy w "głębszych" warstwach muszę układać styropian? Wyliczyłem że to wyjdzie ponad 50 worków wylewki i nie wiem czy strop takie coś wytrzyma.
  5. Witam, na dniach będę przerabiał duże pomieszczenie na łazienkę + salon. Ścianki łazienki mam zamiar postawić z płyt k/g a między nie dac wełnę mineralną. W całym pomieszczeniu musze też poprawić sufit. Obecnie sufit składa się z: deski-->trzcina-->tynk-->płyty k/g kręcone bezpośrednio do sufitu. Sufit planuje obniżyć jak najmniej się da, czyli jakieś 3 cm, więcej za bardzo nie moge bo sufit jest już dosyć nisko. Wyczytałem że ścianek i sufitów z k/g nie kręci się do profili przyściennych UD30. I teraz pytanie, jak postawie ścianki i zabiorę się za sufit to akurat na tej wysokości (3cm) będzie profil UD 30 ze ścianki i do niego będe musiał przykręcić UD30 wokół sufitu. Czy tak może być? Nie moge zrobić najpierw sufitu w całym pomieszczeniu a później ścianek bo pomieszczenie ma 5x5m i musiałbym robić stelaż krzyżowy a wtedy uciekną mi kolejne 3cm.
  6. Ok już chyba wiem to co musze. Bardzo dziękuje za pomoc.
  7. Panowie co tu sie wydarzyło? Mam jeszcze jedno pytanie dot. bojlera i uciekam. Biorąc wymiennik z wężownicą i grzałką mam wężownice zaślepić czy połączyć z wylotem ciepłej wody? Dobra, jeszcze jedno pytanie. Czy wężownicą mogę podłączyć się do obecnego c/o czy to nielegalne?
  8. Witam, niedawno zamieniłem się na mieszkania i obecnie mam 2 poziomowe w budynku z lat 60-70. Mieszkanie jest do ogólnego remontu, wszystko robie sam na miarę własnych możliwości i umiejętności. Obecnie jestem na etapie zrywania i kucia wszystkiego. W miare posuwania się robót chciałbym zapytać o kilka rzeczy i prosić o rady. Na tę chwilę mam kilka pytań. Na górze były dwa pomieszczenia, duży pokój i dobudowana łazienka, postanowiłem powiększyć obecną łazienkę i wyburzyłem ściankę działową. Sufit w tym pomieszczeniu składa się z: deski-->trzcina-->kruszący się tynk-->płyty k/g przykręcone bezpośrednio do desek. Pomieszczenie w tej chwili ma 500 cm x 482 cm. Sufit jest krzywy i pofalowany, obecnie ma 260cm wysokości, postanowiłem go podwiesić zużywając przy tym jak najmniej miejsca, w związku z tym mam kilka pytań: 1. Czy zrywać obecne płyty kartonowo gipsowe? 2. Czy muszę robić stelaż krzyżowy? Czy wystarczy profil UD 30 wokoło pomieszczenia i CD 60 co 50cm podwieszane na wieszakach kręconych do desek/krokwi? 3. Czy najpierw postawić ścianki działowe od łazienki i wtedy podwieszać sufity osobno czy najpierw podwiesić w całym pomieszczeniu a potem postawić ścianki? 4. Pod drzwiami balkonowymi była wklejona na piankę kantówka, cała przegniła i ją wydłubałem, czy mogę tamtędy puścić rurki od c/o i zalepić pianką? Czy to raczej zły pomysł? Na dole jest ślepa kuchnia połączona z korytarzem i przedpokojem, na całej długości położone są kafelki, dzisiaj próbowałem je skuć i idzie strasznie ciężko, pod spodem odkryłem kolejne kafelki. Te pod spodem są żółte matowe, po zdjęciu podłóg w pozostałych pomieszczeniach na dole, były wszędzie takie same kafle. Kafelki przyklejone na nie są tak jakby błyszczące, chyba szkliwione. 1. Czy koniecznie muszę zbijać stare kafle i nowe kłaść na te co są pod spodem? 2. Jeśli nie ma konieczności zbijania tych kafelków to jak wygląda proces położenia nowych? Musze je np, porozbijać młotem pneumatycznym, gruntować czymś specjalnym?
  9. Nie no takie rozwiązanie odpada ze względu na koszta. Zdecydowałem że wezmę wymiennik z grzałką tylko prosiłbym o rade jak to podłączyć. Czy wężownice mam zaślepić czy puścić przez nią ciepłą wode z wylotu i drugi koniec zrobić jako wylot ciepłej wody?
  10. Szukałem tych galmetów i najlepszą opcją byłoby kupienie samego bojlera i dołożenie grzałki, zwłaszcza że lepszy byłby dla mnie montaż poziomy. Z tego co widzę to te zbiorniki mają po 2 odejścia ciepłej i zimnej wody, 2 z nich musze zaślepić?Brać z 2 wężownicami czy z płaszczem wodnym? Potrzebuje zbiornik, grzałkę i coś jeszcze? Na co zwrócić uwagę podczas montażu? @dlt7 czemu masz tak drogie stawki? Czy ja źle patrze czy obecnie mam kilka razy taniej niż Ty? https://www.energa.pl/dla-domu/energia_dla_domu/energia_dla_domu/informacje_podstawowe
  11. Witam, przemyślałem sprawe i narazie wezmę taryfe g11, do zrobienia mam remont generalny mieszkania i raczej ciężko żebym kuł młotem ściany w nocy. Wcześniej nie wziąłem tego pod uwagę. Zobacze jak będą wyglądały rachunki za prąd i wtedy pomyśle nad zmianą taryfy. Rzeczywiście ustawienie bojlera to mały problem przy zamontowaniu czasowego włącznika, nawet gdzieś mi się taki wala. Wracając do sprawy bojlera to czy polecilibyście mi jakiś konkretny model albo markę? Zdecydowałem sie na 100l i to w zupełności wystarczy.
  12. Nadal nie widze związku między moim postem a robieniem w wiaderko. Dziś spojrzałem na wykaz i wyszło, że zużywałem 111L ciepłej wody na dzień. Wydaje mi się, że na nowym mieszkaniu powinienem uzyskać mniejsze zużycie, obecnie mam wanne i zawsze lałem wode do wanny a na koniec i tak się spłukiwałem, teraz mając tylko prysznic troche wody zaoszczędzę. Czyli potrzebuje zbiornik powiedzmy 100l? Ze zmywarką nie byłoby takiego problemu jak z pralką, u mnie chodzi prawie codziennie, przynajmniej raz na 2 dni, ciężko żeby waliła po nocy. Nie rozumiem jak mam obliczyć zużycie energii.
  13. Rzeczywiście zapomniałem dopisać że będą 2 prysznice a woda używana do namydlenia i spłukania, bez zbędnego zużywania wody. Ale wolałbym żeby można było wziąć prysznic równocześnie w 2 łazienkach. Mieszkanie jest piętrowe a garderoba jest na parterze i to ją chciałem zaadaptować na kotłownie. Mieszkania niegdyś były piecowe i są kominy w mieszkaniu. W budynku mieszka jakies 5 rodzin więc ciężko nazwać to blokiem. Nie ma piwnicy, na terenie który mi przysługuje jest postawiony taki garaż-pomieszczenie gospodarcze i tam bym trzymał opał. Z tym wiaderkiem to chyba kolegę troszkę poniosło...
  14. Witam, próbowałem znaleźć podobny temat żeby sie podłączyć ale wszystkie, które znalazłem są bardzo stare. Niebawem się przeprowadzam na piętrowe mieszkanie 72m2, u góry jest pokój i łazienka, na dole 2 pokoje, garderoba, kuchnia i kolejna łazienka. Do mieszkania dochodzi zasilanie ciepłej wody z kotłowni zaopatrującej miasto, niestety przy tym budynku kończy się nitka i nie ma rury do cyrkulacji wody. Siłą rzeczy bardzo długo leci woda zimna zamiast ciepłej, w lecie jest troszke lepiej bo więcej ludzi korzysta z wody. Postanowiłem się odłączyć od zasilania i zamontować bojler elektryczny, chciałbym abyście doradzili mi jakiego bojlera potrzebuje i czy jest sens sie pakować w taryfę g12? Jest nas 3, z wody ciepłej korzystamy przed pracą (07;00) do porannej toalety, potem jak wracamy z pracy/szkoły (16;00) no i wieczorem na prysznic (20:00). Do zmywania mamy zmywarkę i raczej nie uśmiecha mi się włączać ją i pralke po nocach, no chyba że to miałoby przynieść znaczące oszczędności. Po pracy korzystamy z 2 TV, 2 Laptopów i x-boxa. Szczerze mówiac nie wiem jeszcze czy jest tam instalacja jedno czy trójfazowa. Planowałem też w późniejszym czasie (przynajmniej za rok) zamontować piec na ekogroszek ale nie wiem czy to wypali bo administracja budynku robi problem z odłączeniem się od obecnej instalacji c/o.
  15. Czyli jestem do końca skazany na tą instalacje, która jest obecnie? Wydaje mi się że przed domem jest taka skrzynka i tam jest rozdzielenie rur na wszystkie mieszkania. Jeśli nie da sie odłączyć od tego co to chyba jeszcze powinenem sie zastanowić nad przeprowadzką. Chyba z tym rozliczeniem za osobę to źle powiedziałem i możliwe że jest liczone od m2. Nie wiem czy zarządcą jest tam wspólnota czy komunalka, bo mieszkanie jest komunalne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...