Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dilbert

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Okna, drzwi, bramy garażowe

dilbert's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy koniecznie trzeba wyrównywać /tynkować krawędź pustaka (mam Porotherm 25) przed montażem? Wyrównanie tynkiem ma zapewnić szczelne przyleganie folii paroszczelnej do muru. Jeśli mur będzie nierówny to nie ma pewności że to będzie szczelne. Raczej nie będzie
  2. Ja nie krytykuję profilu. Uważam tylko, że SI82+ nie nadaje się do wszystkich zastosowań. Przeprowadzimy test : Panowie Fachowcy; kto z Was zamontował już profil Schuco SI82+ ? Proszę podać wymiary okna, zobaczymy jakie największe zostało zamontowane.
  3. Jareko ! do tej pory stałeś na straży fachowości montażu i byłeś zwolennikiem profili z górnej półki. Teraz piszesz że wystarczy aby okna nie wypadały podczas wiatru ! A chciałbyś swoim klientom montować okna ze wzmocnieniami z blachy do konserw ? Coś mi tu nie gra. Odpowiadając na pytanie dot. SI82+ miałem na myśli typowy dom jednorodzinny, w którym okna mają skromniutko np. 140 x 140 RU , a balkon np. 170 x 220 R+RU Czy zamontowałbyś takie gabaryty z PCV bez wzmocnienia stalowego? A to wcale nie są wymiary graniczne P.S Ja nie krytykuję Twojego ulubionego profilu Schuco, bo sam go uważam za jeden z lepszych, ale staram się być obiektywny.
  4. Odpowiedź brzmi: nie warto ze względu na oszczędności ciepła, bo SI82 jest i tak już BARDZO CIEPŁY, (0,9 dla okna z potrójną szybą) a wynikająca z zastosowania SI82+ (0,8 dla okna z potrójną szybą) oszczędność energii jest już niewielka. Po drugie (i chyba ważniejsze!) nie warto, bo profil SI82+ nie posiada właściwych wzmocnień stalowych. Okno nie będzie prawidłowo zamocowane, bo wkręcając wkręta lub dybla montażowego w profil trafiamy w pustkę lub co najwyżej w ściankę PCV, która nie zapewnia odpowiedniej sztywności mocowania.
  5. Akurat handluję między innymi oknami i to zarówno PCV jak i drewnem. Jeśli klienta nie stać -PCV, jesli stać drewno. Plusy PCV, to brak konieczności okresowej konserwacji polegającej na przecieraniu ich (oczywiście oprócz normalnego mycia) specjalnymi preparatami do konserwacji drewna. Plusy drewna - większa sztywność, szczególnie istotna w przypadku okien o bardzo dużych wymiarach. Dlatego też w standardzie w PCV okna dwuskrzydłowe mają tzw. "słupek stały", a za "ruchomy" w (w drewnie standard) trzeba dopłacać W przypadku PCV mój dostawca często ogranicza pole pow. skrzydła w zalzności od koloru (białe, czy okleina). Natomiast dla dostawcy drewnianych okien nie jest problemem zrobienie balkonowych drzwi o szer. 4, a nawet 6 m i wysokości np. 2,3 m (boki witryny, środek dwuskrzydłowe drzwi). [/url]
  6. Jedne i drugie godne polecenia. Dość ciekawie przedstawia się też oferta firmy Lutostański. W Warszawie można też znależć Sapelli (czeskie ładne drzwi). Kosz (to nazwa firmy), który partę lat temu borykał się z jakością, też teraz ma dobrą ofertę.
  7. Możesz spróbować (najpierw jak ktoś powyżej radził w mało widocznym miejscu) specjalnym środkiem do okien (jeśli to PCV) o nazwie Kosmofen. Wystepuje w różnych proporcjach, mozna też nim, usuwać małe rysy na oknach. Uwaga dotyczy okien białych. . PCV w okleinie różnie mogą się zachowywać.
  8. Daj plastikowy i nawet się za długo nie zastanawiaj. Pamietaj, żeby kołek był dłuższy od grubości styropianu 6-8 cm.
  9. Np. Dewro. Handlowałem kiedyś Portą i Pol-Skone. Prta jest wszędzie i ostatnio spotykam się z opiniami, że się przejadła ludziom. Chociaż starają się naprawdę utrzymywać wysoką jakość z czym Pol-Sone niestety ma cały czas problemy (np. żle spasowane liastwy maskujące w narożnikach, uszkodzone drzwi). Ale jak na drzwi średniej klasy całkiem nieżle. aha Porta jesienią pod nową marką handlową "Villadora" wypuszcza nową serię drzwi z wyższej półki. Sprzedaż tego typu drzwi pod inną marką handlową sugeruje, że nie chcą, aby się żle kojarzyła. Drzwi bardzo łądne widziałem na Budmie. Nie każdemu mogą się spodobać, bo są zrobione na wysoki połysk.
  10. Drogie, najtańsze od 1000 netto za sztukę. Średnio z montażem dla klienta wychodzi od 1600-1800 brutto.
  11. W drzwiach stalowych typu (np. Orion) zawsze będzie wystepował problem z przemarzaniem. Przy róznicach temperatur pomiędzy podwórkiem, a domem występują zimą duże różnice temp. i występuje wtedy zjawisko, tzw. "punkt rosy", tzn skrzydło się "poci". Następnie para wodna zamarza, stąd szron lub lód od strony domu. Podobne zjawisko można zaobserwować na rurach z zimną wodą, które pomimo, że są szczelne to są mokre. Ościeżnicy nie da się docieplić, jeśli jest stalowa to musi byc przede wszystkim całkowicie zalana np. betonem, bo inaczej powstanie mostek termiczny. Dierre, jedne z najlepszych drzwi antywłamaniowych-słuszny wybór. Jeśli drzwi drewniane to klejone warstwowo, ocieplone, próg najlepiej metalowy (najtrwalszy), konstrukcja tzw. płycinowa. Pamiętać o konserwacji minimum raz na pół roku (preparatem do konserwacji drewna).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...