To nie tylko kwestia "przegrzania", ogrzewaniu towarzyszy również proces transportu wilgoci. Nie znam innego systemu niż ścienny, który nie osuszałby powietrza wewnątrz pomieszczeń. Każdy system ogrzewania, który "pompuje" ciepło od środka z automatu kieruje wilgoć do przegród zewnętrznych.
Tylko ogrzewanie ścienne odwraca ten proces.
Nie wszystkie też domy to te energooszczędne i pasywne. W przypadku np. kamienic ogrzewanie ścienne dodatkowo eliminuje problem zawilgocenia na ścianach i przy tak dużym zapotrzebowaniu potrafi je uzupełnić, czego niestety nie zrobi podłoga, szczególnie ta pod parkietem, czy litą deską.
Jednak 3THERMO to tylko kolejny system grzewczy, narzędzie w rękach projektanta, dodatkowa opcja wyboru dla klienta, a nie układ podważający istnienie "podłogówki". Sami często uzupełniamy nasze grzejniki podtynkowe innym układem płaszczyznowym np. podłogowym, gdy tego wymaga zapotrzebowanie w mocno przeszklonych pomieszczeniach i dla "ciepłej podłogi" w łazienkach.
Niezaprzeczalnie system ogrzewania ściennego w wersji 3THERMO charakteryzuje się dużo mniejszą bezwładnością, bezpieczeństwem i szybkością montażu, co niektórzy doceniają. Też żałujemy, że nie opracowaliśmy projektu 10 lat wcześniej, jednak czas ogrzewania ściennego dopiero nadchodzi, więc jest nadzieja