Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

3TH

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez 3TH

  1. 3TH

    Ogrzewanie ścienne

    Witam Chętnie poleciłbym panu nową generację ogrzewania ściennego opartą na grzejnikach podtynkowych 3THERMO. Układ ten nie wymaga zbrojonego, grubego ani specjalistycznego tynku. Grzejnik o grubości 8mm chowamy w standardowej warstwie 1-1,2 cm co daje realne pokrycie na poziomie 2-5mm. System nie wymaga siatki, gdyż sam grzejnik przypomina siatkę wzoru Rabittza. Producent gwarantuje, że bez względu na wybór masy tynkarskiej układ nie będzie pękał.
  2. To nie tylko kwestia "przegrzania", ogrzewaniu towarzyszy również proces transportu wilgoci. Nie znam innego systemu niż ścienny, który nie osuszałby powietrza wewnątrz pomieszczeń. Każdy system ogrzewania, który "pompuje" ciepło od środka z automatu kieruje wilgoć do przegród zewnętrznych. Tylko ogrzewanie ścienne odwraca ten proces. Nie wszystkie też domy to te energooszczędne i pasywne. W przypadku np. kamienic ogrzewanie ścienne dodatkowo eliminuje problem zawilgocenia na ścianach i przy tak dużym zapotrzebowaniu potrafi je uzupełnić, czego niestety nie zrobi podłoga, szczególnie ta pod parkietem, czy litą deską. Jednak 3THERMO to tylko kolejny system grzewczy, narzędzie w rękach projektanta, dodatkowa opcja wyboru dla klienta, a nie układ podważający istnienie "podłogówki". Sami często uzupełniamy nasze grzejniki podtynkowe innym układem płaszczyznowym np. podłogowym, gdy tego wymaga zapotrzebowanie w mocno przeszklonych pomieszczeniach i dla "ciepłej podłogi" w łazienkach. Niezaprzeczalnie system ogrzewania ściennego w wersji 3THERMO charakteryzuje się dużo mniejszą bezwładnością, bezpieczeństwem i szybkością montażu, co niektórzy doceniają. Też żałujemy, że nie opracowaliśmy projektu 10 lat wcześniej, jednak czas ogrzewania ściennego dopiero nadchodzi, więc jest nadzieja
  3. W przypadku wodnego ogrzewania ściennego 3THERMO jest trochę inaczej, ponieważ do transportu pionowego (pod tynkiem) wykorzystuje się radiator. Obieg wodny umiejscowiony jest tylko w posadzce, natomiast rozprowadzenie energii cieplnej w tynku odbywa się "na sucho" po aktywnych radiatorach. Rozdzielacz jest wtedy zawsze najwyższym punktem dla obwodów grzewczych. Pętle są bardzo krótkie ponieważ tylko zasilają grzejniki a nie stanowią układu rozprowadzającego pod tynkiem. Obiegi oczywiście mają różną długość, a ewentualne różnice ciśnień można skorygować na rozdzielaczu (rotametry).
  4. Jest jeszcze jedna opcja łącząca oba zagadnienia Wodne ogrzewanie ścienne zasilane z pieca gazowego. Zatrzymujemy wtedy walory energooszczędności (jak w podłogówce) plus zdrowszy mikroklimat, brak ewentualnych negatywnych efektów przegrzanej podłogi, brak potencjalnej wilgoci w ścianach a więc grzybów i pleśni, ponadto możemy zastosować dowolną okładzinę posadzki (parkiet, deskę itp.) Nowa generacja wodnego ogrzewania ściennego, jaką opracowało 3THERMO, nie przenosi wody pod tynk a więc odpada groźba ewentualnego rozszczelnienia poprzez przewiercenie ściany oraz (to też nowość) tynk nadal może mieć grubość 1-1,5 cm. Układ nie wywołuje zjawisk elektrostatycznych i elektromagnetycznych, które w przypadku elektrycznego ogrzewania ściennego brudziło ściany na skutek przyciągania ładunków (w tym kurzu).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...