Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

obyvatel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

O obyvatel

  • Urodziny 28.08.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    konstrukcja dachu

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Słupsk
  • Kod pocztowy
    76-200
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

obyvatel's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Chyba jednak nie wszystko stracone. Okazuje się, że są dwa typy podnośników, tj. z ramą i bez. Te pierwsze potrzebują posadzki min 15 cm porządnie zazbrojonej, te drugie zaś tak jak powyżej min. 25 cm. W poniedziałek będę dzwonił po firmach, aby zebrać i potwierdzić więcej szczegółów.
  2. W nurcie myśli jak ogarnąć temat, to poproszę Was o zdanie, czy można skuć 10 cm wylewki "0" pod wymiar płyty dla podnośnika i na nowo zalać to płytą na 30 cm? Nadmienię, że płyta na ''0" jest zbrojona, czyli musiałbym "wybrać" beton z pomiędzy zbrojenia, kwestia teraz czy muszą być jakieś dylatacje, etc...?
  3. No właśnie o to mi chodziło. Wykonawca "0" oświadczył, że płyta może być warstwowa, tzn obecne 10 cm i kolejne 18-20 cm na to... Chyba nie mam za dużego pola do popisu... Co myślicie?
  4. Witam, mam dylemat jak zorganizować posadzkę pod podnośnik kolumnowy w budowanym garażu. Obecnie wylana jest płyta zbrojona 10 cm B25 po całości co 1m prętem 12 po długości i szerokości, dodatkowo miejsce przewidziane pod ewentualny podnośnik zazbrojone prętami 12 1,5m x 4m. Jakie jest minimum grubości posadzki (podobno 30 cm)? Jeśli mam już 10 cm to czy mogę dolać 20 cm posadzki dodatkowo + dozbrojenie (stali jeszcze trochę zostało) a resztę posadzki poza fundamentem podnośnika ocieplić i na równo dolać? Pozdr.
  5. No ale nie poszła, jakbym miał tą wiedzę 3 miesiące temu to by się tam znalazła :/ Oglądając inne budowy widziałem jak wygląda po sezonie pozostawione ocieplenie od góry, styro potrafi się odkleić, góra jest zniszczona, głównie przed tym chciałbym się uchronić. Ostatnio na pewnej budowie widziałem nawet, że siatka z klejem zaciągnięta została na górę styropianu, na to dysperbit i papa spod ściany nośnej. Papa mi została i szkoda wyrzucić- taki zbieg okoliczności.
  6. Witam, mam wykonane ocieplenie fundamentów styropianem 12, eps 200 do tego wzmocnienie siatką na klej, coś jak na tym pożyczonym zdjęciu: Taki stan pozostanie do następnego roku. Jak zabezpieczyć górną część ocieplenia przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi? Myślałem o zrobieniu okapu z papy, tzn część paska papy przykleić do ściany zewnętrznej z BK, powiedzmy 10 cm i zagiąć ją na górę styropianu. Jeśli to trafiony pomysł, to czy zabezpieczyć jakimś dysperbitem od góry ten styropian? W następnym roku ocieplenie reszty. Czy piasek gliniasty będzie dobry do obsypania fundamentów od zewnątrz? Pozdrawiam
  7. Witam, proszę o pomoc w wycenie wykonania stanu zerowego pod garaż. Wykonanie wykopów pod ławy fundamentowe (bez ściągania darni i wytyczania)Wymiary ław 40x40 cm, wymiary fundamentów 630x840 w osi, wykonanie zbrojenia ław, wymurowane na 5 bloczków, zagęszczenie piachu, zazbrojenie i wykonanie wylewki płyty 10 cm za pomocą popogruszki (bez materiału), bez ocieplenia ścian, jednokrotne malowanie dysperbitem, 5 x stopy pod słupy drewniane 25x25x70. Z góry dziękuję.
  8. No niestety kupiłem i już jest w połowie wymurowany. Nawet nie wiedziałem że można zastosować rozwiązanie jakie proponujesz. Z kim bym nie rozmawiał to każdy polecał rozwiązanie standardowe do kominka z zamkniętą komorą, tj. dostarczenie powietrza rurą 100 z zewnątrz, ale nikt przez komin tak jak w kondensacie. Z tego co sugerujesz to komin systemowy bez ocieplenia + rura zaciągowa przez ścianę obudowy wkładu ceramicznego? Czy nie uważasz, że możliwe byłoby zaciągnięcie spalin?
  9. Witam, mam zasadniczy problem, planuję reku, dom z kominkiem, komin schiedel rondo plus 20. Komin będzie w wiatrołapie, tam tez wyczystka i kratka do przewietrzania komina. I tu mój problem: w wiatrołapie ma być wyciąg od reku. Obawiam się że może powodować zaciąg powietrza przez przewietrzenie komina. Czy przewietrzenie komina jest w ogóle potrzebne, czy zastosować wentylację grawitacyjną dla wiatrołapu w takim przypadku? Pozdr.
  10. No i poszły pustaki wentylacyjne 12x17 pod gaz. Koszt żaden w cieniu inwestycji a będę miał spokój. TNX
  11. Witam, mam zasadniczy problem, planuję reku, dom z kominkiem, komin schiedel rondo plus 20. Komin będzie w wiatrołapie, tam tez wyczystka i kratka do przewietrzania komina. I tu mój problem: w wiatrołapie ma być wyciąg od reku. Obawiam się że może powodować zaciąg powietrza przez przewietrzenie komina. Czy przewietrzenie komina jest w ogóle potrzebne, czy zastosować wentylację grawitacyjną dla wiatrołapu w takim przypadku? Pozdr.
  12. schiedel avant wypadł pozostaje kwestia rozmiarów (?) pustaków wentylacyjnych, czy szykować pod podwójną rurę, czy pod pojedynczą, dodam, że temat pieca to następny rok może za dwa lata, ew. jaka średnica rur czy 80/120 czy 60/100? Kusi także ten hoch bo to wszystko w podobnych pieniądzach jak montaż z osobnych podzespołów... Co do rury przez ścianę, to użytkujący znajomi jeszcze się nie wypowiadają się bo za krótko użytkują, aczkolwiek liczą się z ewentualnymi "zniszczeniami" przez spaliny elewacji czy podbitki...U mnie rura miałaby być po północnej stronie, czyli z tej, skąd większość wiatrów wieje w moim regionie... Pozdr.
  13. Witam, stoję przed wyborem komina do pieca kondensacyjnego i tu zastanowienie: - schiedel avant - 6,5 m- ok. 3500/4000pln- na to namawia mnie wykonawca - rura przez ścianę- no ale obawiam się o wpływ na elewację/dach; - pustak wentylacyjny no i później kwasówa w środek 120/80- koszt w granicach 1500 zł (z 200 PLN montaż wkładu); - i tu trafiłem na komin Hoch turbo stal wychodzi w granicach 1800 PLN z przesyłką 6,66 m. Co wybrać może są jakieś inne alternatywy o których nie wiem. Dzięki za wszelkie sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...