Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wojtek_Malicki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Wojtek_Malicki

  1. Bo to nie jest pianka otwarto-komórkowa. U nas w Polsce niewiele osób decyduje się na komórki zamknięte chociaż popularność rekuperacji cały czas rośnie. A poza tym lambda to nie wszystko, najważniejszy jest współczynnik U dla całego dachu, a nie dla kawałka.
  2. Lambda lambdą, a współczynnik U dla całego dachu to też inna historia. Ja teraz wybrałbym piankę poliuretanową bo widzę jak mam "ciepło" na poddaszu po kilku latach. Niestety nie mam ciepło, a mieć powinienem. Po ostatnich wyczynach malarza, który montował oświetlenie LED w suficie widzę jakie znaczenie ma ciągłość izolacji, brak połączeń i bariera dla wiatru. Szkoda, że nie budowałem w innych czasach. Co z tego, że są dostępne wełny, które mają lambdę lepszą niż standardowa pianka poliuretanowa otwartokomórkowa skoro sposób ułożenia, sprawienie (szczególnie przy dachu kopertowym), aby nie było szczelin jest praktycznie nierealne. Nie wspomnę już o kosztach ułożenia takiej wełny. Ale rozumiem, że jesteś konsultantem "e-konsultant Rockwool" więc taka jest Twoja praca.
  3. Lambda lambdą, a współczynnik U dla całego dachu to też inna historia. Ja teraz wybrałbym piankę poliuretanową bo widzę jak mam "ciepło" na poddaszu po kilku latach. Niestety nie mam ciepło, a mieć powinienem. Po ostatnich wyczynach malarza, który montował oświetlenie LED w suficie widzę jakie znaczenie ma ciągłość izolacji, brak połączeń i bariera dla wiatru. Szkoda, że nie budowałem w innych czasach. Co z tego, że są dostępne wełny, które mają lambdę lepszą niż standardowa pianka poliuretanowa otwartokomórkowa skoro sposób ułożenia, sprawienie (szczególnie przy dachu kopertowym), aby nie było szczelin jest praktycznie nierealne. Nie wspomnę już o kosztach ułożenia takiej wełny.
  4. Strasznie ciężko będzie coś takiego osiągnąć pomijając G-K. Materiał albo jest twardy, albo wycisza. Przecież nawet są specjalne wełny do wyciszania, i różne gąbki studyjne, i pianki specjalnie, które ponadprzeciętnie pochłaniają falę akustyczną. Swego czasu trochę muzykowałem i temat wyciszania nie jest mi obcy.
  5. Ale przecież przy sprzątaniu w domu o wilgoć taką nie jest trudno. Ja wierzę, że tak może być.
  6. Nie, to nie jest ten sam materiał. Zgłębiłem temat, dużo w tej sprawie dzwoniłem i dużo rozmawiałem. Wnioski są proste: każda pianka jest inna Po pierwsze trzeba wiedzieć, że tak zwane poliuretany występują w wielu materiałach, w siedzeniach, w butach, w chłodniach, w odzieży, a nawet produkowane są z nich materiały używane do operacji. Prześledziłem stronę jeden takie firmy w Polsce i za ich pośrednictwem dotarłem do informacji zagranicznych, do dużego producenta. Myślę, że warto sobie poczytać bo ciekawie tam jest to opisane a z tego co widać piankują oni głównie na piance firmy , a jest to hiszpański producent. Bawi mnie też to całe nasiąkanie pianki czy wełny. Nie wiem jakie wy macie dachy i skąd tam tyle wody Jeżeli ktoś cokolwiek orientuje się w sprawie budowy tworzyw takich jak poliuretany to będzie wiedział dlaczego pianka jest dużo lepszym materiałem do ocieplenia poddasza. Niedowiarków nikt nie przekona. Jest też cała gromada osób, które mówią: Nie bo majster nie poleca. Ale ten sam majster nie widzi nic złego w domurowaniu ściany szczytowej do dachu, nie widzi nic złego w tym, że zaplanował ocieplenie posadzki styropianem o grubości 8 cm, albo ten sam majster mówi, że dach obowiązkowo trzeba pokryć papą bo inaczej to umarł w butach, dach się rozpadnie na kawałki. Osoby, które mają piankę chyba nigdy nie zamieniliby się na wełnę. Ze znajomymi którzy mają rozmawiałem i każdy ma taką samą opinię. A jak ktoś ze znajomych planuje remont to myśli o dachu, bo owszem, starsze metody były ok przez pierwsze kilka lat, a potem zaczynają czuć różnice.
  7. To niestety smutna prawda. Niestety nie ma co wierzyć, że teraz to jest "super wełna", lepasza od tej, która była lat temu 10. Rozumiem, że różnieca mogą być we współczynniku, ale technologia tej izolacji jest taka a nie inna. Tego się nie przeskoczy.
  8. Podziwiam. Niestety nie każdy tak może mieć. Jeżeli tyle zrobiłeś samodzielnie to oznacza, że masz bardzo dobre przygotowanie techniczne, a w swojej pracy masz masę czasu. Jeżeli jednak ktoś ma jakąś pracę wymagająco to niestety nie da rady tal zrobić. Pierwszą sprawą jest brak "doświadczenia" czyli do wszystkiego musisz dochodzić sam. Musisz wszystko poznać, dokonać wyboru, sprawdzić sposoby. Musisz też przełkąć pewnie nie raz gorycz porażki. Ja na coś takiego nigdy bym się nie zdobył z kilku powodów. O ile technicznie mogę mieć wiedzę to jednak zakup odpowiedniego sprzętu + zdolności manualne - te elementy by mnie pogrążyły. Jak wstawić okna we dwie osoby (z żoną) jeżeli do montażu masz np. dwa systemy przesuwne, które ważą po 200 kg? Do tego celu zakupisz piankę i dobry pistolet do jej apikacji? Pradopodobnie nie użyjesz profesjonalnych narzędzi ze względu na koszty. Dobra poziomica kosztuje, pistolet do pianki kosztuje. Jak je wszystkie policzysz to może okazać się, że taniej będzie zakupić okna z montażem. Tym bardziej, że w tej sytuacji zapłacisz 8% podatki VAT. Moim zdaniem gra nie warta świeczki. Pomijam już fakt, że okna kupisz pewnie drożej, bo firmy bazują przecież na upustach. Podobnie może się okazać, przy każdym z elementów domu. Są jednak takie elementy, których nie wykonasz bez bardzo drogich maszyn: posadzki, opcieplenie pianką itd.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...