Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomekp0

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tomekp0's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

17

Reputacja

  1. Napisz coś więcej, skąd to info odnośnie nowego softu? Robiłeś update?
  2. Ale ja mam jeden string wolny. Dla mnie to było tak oczywiste że nawet o tym nie pisałem Wracając do pytania: to jak z tymi panelami? Macie jakieś doświadczenie z PERC'em ?
  3. Jakie panele do 190cm polecacie ? Pogooglowałem trochę i znalazłem: JINKO JKM395M-6RL3 czy JA SOLAR JAM60S20-385 MR BF JA Solar słabsze, ale mają technologie PERC (faktycznie warte to coś? ) z drugiej strony JINKO mocniejsze i producent deklaruje sprawność na podobnym poziomie pomimo braku wspomnianego PERC'a. Panele mają służyć do rozbudowany istniejącej instalacji, więc w grę wchodzi zakup samych paneli. Jaka obecnie cena jest dobrą ceną za panele 385 / 395 ? Dzięki za pomoc!
  4. Mój wniosek został odrzucony wraz z takim opisem: OCENA NEGATYWNA – POWÓD: BRAK DATY OSTATNIEJ PŁATNOŚCI; Ktoś podpowie o co chodzi ? Do wniosku załączone były 2 potwierdzenia przelewów na całą kwotę faktury za instalacje
  5. Ja akurat od tej firmy nie brałem instalacji, ale jeżeli robią fotowoltanikę na takim samym poziomie jak marketing w internecie to chyba jednak warto rozglądnąć się za kimś innym
  6. Czyli jeżeli większość dochodów mam na 8,5% to korzystniej będzie rozliczyć ta ulgę na żonę, która ma umowę o pracę. W takim wypadku umowa montażu paneli musi byc na nią ? Czy nie ma to znaczenia ?
  7. Dzięki za informacje. Napisz jeszcze proszę gdzie znalazłeś informacje że to jest 19% w przypadku liniówki i ryczałtu.
  8. Czy rozliczał ktoś ulgę termomodernizacyjną i mój prąd przy dochodach na ryczałcie ? Jaką kwotę odpisujemy od podatku ? 18% z kosztu instalacji (max 53k) ? Googlowałem trochę i znalazłem tylko informacje że odliczamy koszt instalacji od przychodów, ale nie jest już napisane z jaką stawką %
  9. Tak takie rozwiązanie też zadziała, ale ja myślałem nad czymś bardziej rozbudowanym. Moja aktualna koncepcja: - dokładam czujnik temp. zewnętrznej który będzie regulował temperaturę pieca jak zostanie uruchomiony. Dodatkowo dodaje sterownik do kotła który bezprzewodowo komunikuje się z głowicami na kaloryferach które mają czujniki temp., coś w stylu: http://sterownikitech.pl/sterownik-internetowy-bezprzewodowy-do-kolta-wifi-8s,id433.html + http://sterownikitech.pl/bezprzewodowy-silownik-termoelektryczny-stt-868,id74.html (jak koncepcja jest słusza to jeszcze poszukam bo moze znajdę coś tańszego) Czyli jeżeli którakolwiek głowica wykryje zapotrzebowanie na dogrzanie, otworzy się plus wyślę sygnał do uruchomienia pieca, który ma nastawiana optymalną temp. grzania. Ma to sens ?
  10. Witam, Zakupiłem dom w stanie deweloperskim z zamontowaną instalacją gazową. Proszę o poradę jak najlepiej mogę rozwiązać sterowanie tym systemem. Dom dwu piętrowy, w łazience zamontowano piec Baxi Duo-tec Compact+ (http://baxi.com.pl/duotec-compact-20-24-28/), sam piec bez sterownika zewnętrznego. Piętro: - 3 pokoje ( każdym kaloryfer) - łazienka (ogrzewanie podłogowe z głowicą termostatyczną, plus kaloryrer na ścianie) Parter: - salon z aneksem (w kuchni podłogowe z głowicą termostatyczną, 2 kaloryfery w salonie, kominek bez płaszcza wodnego) - przedpokój (kaloryfer) - garaż (kaloryfer) Czy jest możliwość zastosowania sterownika który będzie brał pod uwagę średnia temperaturę wewnętrzną z 2-3 pomieszczeń + regulował ustawienia pieca zgodnie z temperaturą panującą na zewnątrz ? Czy też w takiej sytuacji proponujecie inne podejście ? W środku jestesmy na etapie robienia gipsów, więc jeszcze jeszcze czas na puszczenie okablowania w ścianach. Z góry dzięki za porady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...