Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

białymlatawcem

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez białymlatawcem

  1. Witam, czy ktoś jeszcze buduje ściany trójwarstwowe? Interesuje mnie informacja jaki jest realny koszt robocizny za drugi etap stawiania ściany 3-w, czyli koszt robocizny za wykonanie ocieplenia i ułożenia cegły klinkierowej. We wszystkich kosztorysach, które udało mi się wyszperać w internecie widnieją komentarze o znacznie zaniżonych kosztach robocizny podanej w tych kosztorysach. Ciekawi mnie jak w rzeczywistości kształtują się ceny za ocieplenie i klinkier? Może mogliby wypowiedzieć się facowcy?
  2. Ehhh ludzie, no i po co te złośliwości. Przecież wiadomo że większość materiałów kupię normalnie jak wszyscy, a to co mogę bo mam zakłady produkcyjne na miejscu kupię u siebie. Nie widzę w tym nic złego ani dziwnego. Czy Wy nie wolicie wspierać lokalnych producentów? Ja tak wolę. I tak, wiem skąd będę miała wydobywany piach- z naszej żwiorowni. Co nie znaczy że konkretną wełnę, dachówkę czy cegłę elewacyjną, których u mnie nie produkują mogę taniej kupić w innym miejscu, niż najbliższe składy budowlane. Oczywiście łatwiej będzie mi kupić towar w skałdzie na miejscu- nie trzeba płacić z góry, szybciej dostarczą. Ale jeśli nie zrobią mi rabatu tak dobrego jak np. na allegro to sorry- nie będę przepłacać (acha, transport przy tak dużej ilości zamówienia często jest gratis, np. na wełnę, która jedzie bezpośrednio od producenta do każdego miejsca w kraju:)) No i właśnie o to mi chodzi, o prównanie różnych cen w hurtowniach i składach w całym kraju. Bo jak u mnie będzie drożej niż gdzie indziej nawet z transportem to zamówię sobie przez internet. Bez łaski. Po prostu nie chcę zostać wyfrajerowana;)
  3. Jako jednego z kryteriów wyboru:) tak, cóż, to też jest dla mnie ważne, choć oczywiście jestem w stanie znieść te uśmieszki pod nosem. Pytanie w składach bez odpowiedniego przygotowania wydaje mi się nienajlepszym pomysłem- dadzą taki rabat jaki będzie im odpowiadać. A jeśli zorientuję się wcześniej jak maksymalnie można zejść z ceny będę mogła sie targować
  4. Jednak liczę na dobrą wolę pozostałych użytkowników, więc może ktoś życzliwie mi odpowie- jako że jestem zupełnie zielona na forum proszę o informację czy są gdzieś na forum wątki z porównaniem cen/rabatów jakie oferują hurtownie w stosunku do cen katalogowych? Chodzi o wszystkie możliwe materiały typu piach, dachówki, cegły, bloczki, styrodur, wełna, więźba z tartaku, itd.
  5. Żałosne. Wątek nie nosi tytułu z czego budować. Tę kwestię mamy zamkniętą i nie ma o czym dyskutować. Nie pytałam czy ceramika jest dobra, jakiego producenta polecacie. Mam swoją opinię na ten temat plus jestem kobietą więc sentymentalne podejście do pochodzenia surowców na budowę nie powinno nikogo dziwić, choć zapewne dla męskiego świata będzie to nielogiczne. Pytanie dotyczyło konkretnego produktu o różnych rodzajach wiązania. Pomocy niestety nie uzyskałam żadnej i teraz watpię czy jest sens pytać o cokolwiek innego.
  6. Nie wiem w czym problem, raczej nie ma co tu reklamować firma to firma kupa marketingu i tyle. Za jakością ceramiki nie stoi producent tylko surowiec. Chcemy cegłę z naszej cegielni z surowca wydobywanego w naszym rejonie, bo mamy pewność że jakość jest bardzo dobra. Natomiast kompletnie nie interesuje mnie kto jest obecnym właścicielem i w jakie ręce aktualnie trafił zakład produkcyjny, za jakiś czas właściciel znów może się zmienić- jakość produktów produkowanych w zakładzie niekoniecznie. A czy dany producent stosuje lepsze czy gorsze procesy technologiczne jest uważam sprawą drugorzędną. Kilkaset lat temu nie było tak zaawansowanych technologi a nasza cegła się broni- uważam że to zasługa surowca i tyle. Powtarzam- nie interesuje mnie firma, a nasz zakład produkcyjny. Nie moja wina, że został przejęty przez jakiegoś molocha, który produkuje jakiegoś tam Porotherma. Wręcz przeciwnie- wolę jak zakłady pozostają w rękach polskich przedsiębiorców. Chcę dom z naszej cegły, dokładnie takiej samej jaka była tu produkowana jeszcze kilka lat temu przez zupełnie innego producenta. Nie interesuje mnie też jakość Porothermów z innych zakładów produkcyjnych, bo nie ma opcji żeby z każdego złoża wychodził produkt tej samej jakości. Koniec kropka. Chcę tylko porady który pustak wybrać- dziękuję za wszystkie konstruktywne wypowiedzi
  7. Buduję 3 piętra + piwnica, stropy monolit więc E3 może nie wytrzymać. Ceramika bezdyskusyjnie ze względu na zdrowy mikroklimat. Nie znam firmy Leiera ani żadnych innych, nie zależy też nam jakoś szczególnie na firmie Wienerbergera, po prostu chcemy mieć dom wybudowany z naszej lokalnej gliny, która sprawdza się od kilku wieków. Z naszego złoża produkuje właśnie Wienerberger i dlatego stanęło na tym producencie.
  8. Ok, czyli E3 odpada definitywnie. Innych producentów nie bierzemy pod uwagę, zdecydowaliśmy się już na Wienerbergera. Zwykły Porotherm 25 ale P+W, tak? A dlaczego nie Dryfix czy Profi? Jakieś wady/zalety?
  9. Witam, proszę o opinię bardziej doświadczonych użytkowników jaki pustak Porotherm najlepiej wybrać dla ściany nośnej 25 cm pod ścianę 3-w. Z tego co widziałam na stronie producenta do wyboru mam 25 P+W, 25 Dryfix, 25 Profi i 25 E3. Przy czym E3 przy najmniejszym współczynniku przenikania ciepła jest najtańszy. Dlaczego? Czy nie powinien być wobec tego najdroższy? Może są do wyboru inne pustaki Porotherma o których nie wiem? Co polecacie? Chodzi o jak najlepszą opcję pod względem wytrzymałości i izolacji
  10. Witam, czy ktoś z obecnych na forum krył dach dachówką ceramiczną Terreal lub robił rozeznanie w kwestii wyceny? Interesuje mnie cena w stosunku do dachówek dostępnych powszechnie na rynku polskim, np w porównaniu do Koramic lub Creaton. Ciekawią mnie również opinie co do jakości jeśli ktoś stosował karpiówkę Grand Cru Terreal- jak dachówka współpracuje przy kryciu dachu, jak sprawdza się w użytkowaniu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...