Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinx00

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    91
  • Rejestracja

O marcinx00

  • Urodziny 30.07.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Radzymin
  • Kod pocztowy
    05-250
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marcinx00's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam ten sam problem używam rekuperatora drugi rok miałem zająć się tym w lato i zapomniałem, w zeszłym roku podstawiłem tacki aby na strychu płyty OSB nie nasiąkły bo w porę się zorientował że cieknie a teraz tacek nie było i trochę podłoga spuchła pod rekuperatorem. Z tego co widzę na fotkach musiałeś chyba tą część pod wymiennikiem od strony tacy ociekowej zciąć pod kątem aby ta blacha tak ci przeszła
  2. Dziękuję za odpowiedź też tak myślałem żeby wszystko ocieplić
  3. Witam jak w temacie na czerpni filtr wstępny otwierany od góry dalej nagrzewnica saldy 1kw moje pytanie o izolacje wełną tych rzeczy filtra od góry nie można wełną zakleić bo musi być do niego dostęp czy nie będzie błędem jak góra otwierana nie będzie zaizolowana czy lepiej zrobić jakąś pokrywkę chociażby kładzioną od góry? Co do nagrzewnicy czy mogę ja zaizolować wełną taka jak rury wentylacyjne ? aby czerpnia miała ciągłość izolacji ? Jak to macie zrobione u siebie lub jak to powinno się zrobić? Dodam ze rekuperator jest na ocieplonym ale nie ogrzewanym strychu
  4. szkoda że nikt się nie wypowie już miałem go kupić ale nie jestem w 100% przekonany próbowałem uzyskać info od producenta jakie są tam modele silników to nie udzielono mi odpowiedzi tylko telefon do właściciela o on stwierdził że nie pamięta jakie to modele silników musiał by sprawdzić
  5. Też jestem ciekawy tego modelu ABP-450/200 Widziałem na stronie producenta że można też za doplatą dostać wymiennik entalpiczny czy taki wymiennik jest mniej narażony na zamarzanie? I czy warto bylo by dopłacić do takiej wymiany?
  6. No właśnie znam kogoś kto ma podobny układ w domu ma to zrobione na sprzęgle i 1 pompa sam mi przyznał ze teraz jak by robił teraz dał by 2 oddzielne pompy na rozdzielacze umieszczone w kotłowni. Wiec w takim razie chyba sprzęgło i 2 pompy w moim przypadku to będzie najlepsze rozwiązanie
  7. Ok dzięki za rozjaśnienie sprawy nie wiedziałem że kocioł ma osobne wyjście na zasobnik
  8. Chcę zapytać z ciekawości jak w temacie jak powinno wyglądać sprzęgło do dwóch rozdzielaczy (ogrzewanie tylko podłogowe) jeden na parterze drugi na poddaszu piec gazowy + do tego będzie zasobnik na wodę. Jest 10 obiegów na na rozdzielacz około 1600 metrów łacznie rury podłogówki Czy w takim przypadku musi być 3 wyjścia ze sprzęgła 2 na rozdzielacze z mieszaczami (mieszacze ze względu na wyższą tęperaturę potrzebną do zasobnika) a 1 na zasobnik wody ? Proszę o podpowiedzi jak cos takiego powinno wygladać.
  9. Witam mam poddasze ocieplone pianą teraz będą robione stelaże do plyt gk miedzy płytą a profilami będzie folia paroizolacyjna aluminiowa. Jak prawidlowo powinno zrobić sie oswietlenie w suficie halogenowe większość wykonawców nie wnika w to i robia dziury przez paroizolację dla halogenow, mam miedzy płyta a piana pustke około 10 cm. Kable warto dawać w peszlach bo tak zamierzam? I czy dawać je miedzy folia a pianą (znów durzo dziur do każdego punktu oświetlenia) czy lepiej luźniej folie i rozprowadzac je miedzy płytą a folią ( tu też może byc przeszkoda profil). Jak to fachowo powinno być zrobione?
  10. Witam zrobiłem wentylacje poddasza na rurach pe-flex ze skrzynkami rozprężnymi wyciszonymi które mają rure w którą moge zamontować bezposrednio anemostat teraz będą robić sufity podwieszane i chce zapytać tych co się znają jak fachowo łączy się taki amenostat z króćcem który wystaje ze skrzynki rozprężnej. Wiadomo że w płycie trzeba bedzie wyciąć dziurę i prze nią włożyć kołnierz anemostatu do króćca wystajacego ze skrzynki rozprężnej i tu moje pytanie co do szczelności tego połączenia bo po zamontowaniu płyt gk nie ma możliwości owiniecia tego polaczenia np taśmą aluminiową. Jak to prawidłowo wykonać???
  11. Witam potrzebuje podpowiedzi i pomocy w wyliczeniach ile będę potrzebował perlitobetonu na wylanie kilku elementów prostokątnych wymiary tego co chce wylać to 1) wysokość 6cm szerokość 18 długość 100 2) 6/30/100 3) tak samo 6/30/100 4) 7/15/150 5) 7/15/350 po wyliczeniach wyszło mi że potrzebuję 0,11 m3 betonu Proszę sprawdzić czy według was też tak wychodzi. Teraz jeszcze potrzebuje informacji ile musze kupić cementu i perlitu (worki po 125L) aby uzyskać taka ilość z jakimś zapasem aby nie zabrakło.
  12. marcinx00

    Piana pur problem

    na deski myślałem sporo o tym wszystkim każdy ma swoje za i przeciw ale myślę że i tak mnie ten dom przeżyje
  13. marcinx00

    Piana pur problem

    Ja też zastanawiałem się wełna czy piana i wybrałem pianę właśnie mi ją wykonali 2 dni temu też pełne deskowanie i papa + dachówka może mnie to przeżyje ci co mają pianę z moich znajomych ja chwalą (ale pewnie dlatego że już ją mają) ci co mają wełnę twierdzą ze zrobili by teraz pianę. Wada to że się pali Zastanawiam się teraz czy dawać kod GK folię paroizolacyjną bo też tu sprzeczne opinnie i sam nie wiem czy będzie lepiej czy gorzej jak przykleję folię na stelaże Co o tej foli sadzicie potrzebna czy nie ????
  14. a w przypadku umieszczenia takich rur PE pod jętkami ocieplonymi w pustce gdzie poniżej będzie sufit GK trzeba dodatkowo ocieplać takie rury? Lub druga opcja ocieplony strop oraz dach po sam szczyt a rury na strychu potrzebna izolacje ? (czyli tak jak u ciebie tylko wełna po sam szczyt)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...