Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mikooh

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Mikooh

  1. Był i odpowietrzył instalację na piętrze, oczyścić też filtr wody. Temat pompy i sprzęgła upadł, nie byliśmy jednak skorzy do dyskutowania
  2. Aktualizacja 2. Przyczyną dysfunkcji instalacji było: - zapowietrzenie (na piętrze podobnie jak na parterze), - zatkanie filtra. Całość żyje, zostają do regulacji rotametry oraz podłączenie elektrozaworów. Temperatur na kotle to obecnie 30oC. Dzięki za rozjaśnienie tematu.
  3. Czyli można to było inaczej rozwiązać? Ta metoda wydawała mi się skuteczna i prosta. To jak lepiej odpowietrzyć piętro? Zakładam, że będzie tam gorzej niż na parterze.
  4. Aktualizacja. Podłogówka na parterze odżyła po 3 godzinnym odpowietrzaniu. Do listwy zasilającej podłączyłem wąż z wodą z instalacji a do dolnej wąż spustowy (i na zewnątrz, w zbiornik). I tak przelewałem wodę przez sekcje. Na początku spływała woda jakby gazowana, biała, ale po chwili robiła się bezbarwna. Mnóstwo pęcherzy powietrza. Po całej operacji załączyłem kocioł i zaczął grzać w sposób ciągły (wcześniej 5 sekund grzania, 5 minut czekania), rotametry złapały jakikolwiek poziom, instalacja / kocioł nie wydawały prawie żadnego dźwięku (wcześniej dość szumiało). Dziś rano, czyli po około 12 h, parter domu odczuwanie cieplejszy. W środę mam wizytę "instalatora", który to wszystko montował i ma dla mnie 10 minut (!!!), na sprawdzenie czy nie jest instalacja zapowietrzona (nie wie, że już parter zrobiłem, piętra jeszcze nie zacząłem). Załączam zdjęcia, na piętrze rozdzielacz taki sam.
  5. Witam, niedawno zakończyłem budowę domu z poddaszem użytkowym. Całość ogrzewana podłogówką: około 950 m rury Tece, 10 sekcji plus 2 drabinki osobno na rozdzielaczu, 2 rozdzielacze: parter i piętro, kocioł Junkers Cerapur Compact 14kw plus zasobnik 100l (woda nie jest obecnie podgrzewana), czujnik pogodowy. Ustawiona temperatura wody: 40 oC. Ciśnienie w normie. Czy jest szansa, że instalacja będzie działała na samej pompie z pieca (załączam charakterystykę)? Obecnie jest tak: ciepła woda w ogóle nie dostaje się na piętro, na dole działają maksymalnie 4 sekcje i do tego słabo, temperatura w domu to około 11 stopnie (głównie dzięki dodatniej temp. zewn.). Rotametry mimo podobnego "skręcenia" pokazują różne przepływy. Kiedy zakręcę zawory w dolnym rozdzielaczu listwa w rozdzielaczu na piętrze robi się ciepła ale rotametry są "martwe". Na parterze listwa zasilająca jest ciepła, rurki w rozdzielaczu także, jedna (najdalsza sekcja na rozdzielaczu) lodowata na powrocie inne letnie. Czy wg Was jedynym rozwiązaniem jest pompa + sprzęgło? Czy problem może leżeć gdzieś indziej? Po uruchomieniu kotła instancja nie została sprawdzona przez instalatora, nie wiem czy jest odpowietrzona właściwie? Czy możliwe jest zatkanie jakiegoś filtra powodujące zwiększenie oporów? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
  6. Dziękuję za odpowiedź. Kiepsko, że pani w starostwie tego tak nie widzi. Twierdzi, że skoro w MPZP nie ma zapisu, że można w granicy (lub 1,5 od granicy) to nie można... Architekt, który projektował nasz dom stwierdził, że to kwestia uznaniowa i różnie podchodzą do tego zarówno inspektorzy jak i starostwa. Kolejna wizyta wyjaśniająco-błagalna w starostwie w poniedziałek się szykuje
  7. Witam! Wybudowałem dom (wszystkie założenia były realizowane zgodnie z planem, jednak plan uległ zmianie ) w odległości 5,9 metra od granicy działki z sąsiadem. Zgodnie z MPZP na "działce budynki garażowe mogą być wbudowane w budynek mieszkalny, zespolone z nim lub wolnostojące". Garaż nie wpływałby na nasłonecznienie działki sąsiada. Czy możliwe byłoby pobudowanie garażu przynajmniej o szerokości 4 metrów? Zakładam: maksymalnie 35m2 Jedyny zapis, który mogę przywołać to "4. W zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej, uwzględniając przepisy odrębne oraz przepisy § 13, 19, 23, 36, 40, 60 i 271-273, dopuszcza się: 3) budowę budynku gospodarczego lub garażu o długości nie większej niż 6,5 m i wysokości nie większej niż 3 m bezpośrednio przy granicy działki budowlanej lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez okien i drzwi". Sąsiad ma pobudowany garaż wbudowany w dom w odległości 3 m od granicy z moją działką. Czy tu nie występowałby kolejny problem, tj. 3 m pomiędzy budynkami (lub 4,5 m) ? Myślę także nad wyjściem awaryjnym tj. wiatą garażową opartą o ścianę domu, gdzie w założeniu, miejsca przy domu byłby postojowe (od ściany domu do połowy pustej przestrzeni), a reszta na np. drewno, sprzęt ogrodowy. Czy przy powierzchni poniżej 50m2 musiałbym zgłaszać taką inwestycję czy bez zgłoszenia? Czy możliwe byłoby zastosowanie jedynie 2 słupów? Belka konstrukcyjna na ścianie ukryta jest w elewacji.
  8. A Twoja centrala reku nie ma bypassa? Pozwoliłoby to nie ogrzewać powietrza nawiewanego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...