Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kedload

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kedload

  1. kedload

    Ciepło znika z kotła CO

    na dolnej rurce (tej na spodzie pieca) jest zawór ciśnieniowy bezpieczeństwa, a rurka która leci do naczynia wyrównawczego jest wpięta przed pompami tuż za wyjściem górnym pieca. Rozumiem, że jednak ma ogrzewać to naczynie i naturalnie tam ma uciekać część ciepła z kotła?
  2. Dzień dobry, mam pewien dylemat, zauważyłem, zlokalizowałem w końcu którędy ucieka mi ciepło z kotła gdy ten jest w stanie spoczynku. Jest to rura połączona bezpośrednio ze zbiornikiem wyrównawczym na strychu. jest ona wpięta do górnego wyjścia z tyłu kotła zatem ciepło może swobodnie tamtędy uchodzić grawitacyjnie w górę. Moje pytanie, czy jak przerobię tę rurkę (dodam syfon) bez żadnego zaworu itd bo nie wolno na tej nitce, tyle wiem, to ciepło powinno pozostać zatrzymane na tym syfonie, ale czy to nie jest tak specjalnie zaplanowane aby ciepło ogrzewało rurkę i naczynie wyrównawcze, które jest na nieocieplonym strychu? Co prawda jest zamknięte w skrzyni z wełną ale chodzi o mrozy w zimie, to jest zabezpieczenie naczynia czy zbędne wytracanie ciepła z kotła?
  3. Panowie, wymieniłem na nowy w hurtowni, nie robili najmniejszego kłopotu.
  4. Witam, dziś zakupiłem pierwszy raz różnicówkę aby zamontować ją we własnej instalacji. Byłem w hurtowni w której często coś kupuję (w sumie tylko tam), wybrałem produkt Schneider Electric, taki był dostępny na dziś, przyjechałem po pracy do domu, oglądam sobie produkt a tu od spodu jakieś upaprane, w dwóch górnych otworach ślad odciśnięty od zaciskanego przewodu (na dolnych brak takiego), za to widać odcisk spoconego palucha, proszę mi powiedzieć czy takie normalnie fabrycznie się zdarzają czy dostałem jakiś używany egzemplarz i powinienem wrócić do hurtowni to zareklamować?
  5. Rozumiem, że samym rurkom nie zagraża uszkodzenie i przeciek nawet na przestrzeni lat? PS, jak to jest możliwe że kompensacja materiałowa w przypadku plastiku potrafiłaby wywołać taką siłę, że mogło by dochodzić do pęknięć twardego tynku?
  6. Dzień dobry, chciałbym zasięgnąć waszych opinii na temat izolowania rur odpływowych. Zacząłem samodzielny remont łazienki, wykonałem już całą instalację włącznie z odpływem, jednak tylko odpływy schowałem bezpośrednio w bruzdach i zakryłem je zaprawą murarską bez izolacji, rury wciśnięte na sztywno w kielichy do końca, dotyczy odcinka 2m rura PCV fi50 (jeden trojak, jedno kolano). Proszę o opinię czy to może tak zostać? Czy nic się rurkom nie stanie? przez krótszą część będzie też odpływ z kuchennego zlewu, który jest za ścianą, a wiadomo czasem tam się wylewa gorącą wodę z gotowania. Bardzo proszę o informację czy muszę to wydłubać czy mogę zostawić bez obaw i przykryć płytkami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...