Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukaszNMR

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O lukaszNMR

  • Urodziny 14.12.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Mrągowo
  • Kod pocztowy
    11-700
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lukaszNMR's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Podczas kopania pod fundamenty objawił się głaz. Koparka się poddała, Co z tym zrobić? Wymiary na oko to jakieś 1,5m na 2m. A może jest on coś warty ?
  2. Cel zostal osiagniety poprzez montaz termostatow tylko na pietrach, plus odciecie parteru od klatki schodowej.
  3. Czyli rozumiem, że prawnie nie ma w żadnych przepisach wymogu stawiania domu równolegle do drogi, tj dłuższym bokiem do drogi. Więc jeśli inwestor zawnioskuje o usytuowanie prostopadłe do drogi (lub skośne, lub jeszcze inne) to gmina może wydać takie WZ - jeśli nie widzi przeciwwskazań. Dobrze zrozumiałem? PS: Bertha - chodzi właśnie o pochylenie terenu, które sprawia, że nie pasuje ustawienie wyjściem do drogi, czyli dłuższą krawędzią do drogi - tak jak ma 90% projektów.
  4. Mam pytanie odnośnie prawnych wymagań dotyczących ustawienia budynku (domu jednorodzinnego) na działce, względem drogi. Otóż usłyszałem od fachowca, że jest prawnie wymagane, aby nowo stawiany dom był ustawiony równolegle do drogi, tj. jego dłuższy bok powinien być równoległy do drogi. Szukałem przepisów, które potwierdziłyby to co usłyszałem, ale nie mogę takich znaleźć. Powiedźcie, czy sa takie wymagania,? Czy dom na działce można ustawić wedle własnych preferencji? Załóżmy, że dla działki nie ma MPZP i nie zostały wydane WZ. Pozdrawiam.
  5. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Nikt nie napisał, że głowice zdecydowanie nie zdadzą egzaminu, więc zacznę chyba od ich montażu. Grzejników na pietrach jest 9 sztuk, więc +/- 500 zł powinno starczyć. Co do kryzowania to ok, ale jako nastawy podstawowe. Obecnie są zamontowane proste zawory na grzejnikach, takie zakręcane ręcznie i uwierzcie mi, że nie da się tym sterować. Z tym zaworem 3-4 drogowym to tez ciekawa podpowiedź do rozważenia. Obawiam się, że żeby było fajnie to należy: - odpowiednio skryzować, - zamontować zawór 4 drogowy, - zamontować termostaty - i to wygeneruje potrzebę montażu bufora... ...a miała to być tylko mała (tania) modernizacja
  6. Że "powinny" to ja wiem, ale czy na pewno?
  7. Zakładam ze przy zaworze trojdroznym na parterze będzie 14 stopni i poza bojlerem cwu nie ma gdzie magazynowa ciepła.
  8. Jako nowy na forum, witam Wszystkich i pozdrawiam. Myślę nad założeniem termostatów (teraz nie ma żadnego) na grzejnikach (nowoczesne - metalowe) w domu ok 180m2 z kotłem na paliwo stałe (drewno). Kocioł zasila tez bojler na cwu. Dom ma 3 kondygnacje (parter, 1 piętro, 2 piętro (poddasze), jest tez piwnica ), wybudowany w latach 70, ale całe ocieplenie (styropian) oraz 2 piętro wraz z dachem są nowe, mają ok 5 lat. Kocioł (ok 19kw ) rozpalany jest na maxa, spalanie jest ok - nie kopci, nie dusi się. Problem polega na tym że, po rozpaleniu na 2 pietrze temperatura to 25-26 stopni, na 1 piętrze jest jeszcze cieplej, a na parterze jest ok 18-20 stopni. Temperatura na piecu nie jest wysoka - ok 50 stopni. Myślę nad założeniem termostatów, aby zmniejszyć temperaturę na piętrach, co powinno zwiększyć temperaturę na piecu i zwiększyć na parterze. Czy teoria będzie miała odzwierciedlenie w praktyce, bo słyszałem opinie fachowców , którzy twierdzą, że to nie zadziała. PS: Nie spodziewam, się ideału takiego jak w blokach, ale jeśli mogę podnieść komfort montując termostaty za 500 zł to myślę, że warto. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...