Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

FabianoItaliano

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez FabianoItaliano

  1. Poliwęglanowe są zadaszenia nad baseny i może stąd skojarzenie. Myślę, że chodziło o poliestrowy tak jak napisali koledzy.
  2. Posiadamy też ekipę zajmująca się montażem papy termozgrzewalnej ale zważając na podobną cenę obu systemów jesteśmy zdania, że nowocześniejsza membraną pcv jest lepszym rozwiązaniem.
  3. Dzień dobry. Widziałem Pana wpis o wykonanie izolacji termicznej i wodnej stropodachu. Zajmujemy się produkcją spadków ze styropianu, montażem oraz izolacja połaci dachowych membraną pcv. Jeśli temat aktualny proszę o rzut dachu na mail i możemy wykonać kompleksową wycenę. Mail to [email protected]

    W odpowiedzi mogę też podesłać zdjęcia naszych biezacych realizacji.

     

    Pozdrawiam.

  4. Jeśli chodzi o wytrzymałośc na śnieg to każdy materiał się uszkodzi jeśli z dachu spadnie na niego kilkadziesiąt lub nawet set kg śniegu z lodem, po to montuje się stopery na dachu. I ostatnia rzecz, poliwęglan rzeczywiście działa jak soczewka i jest pod nim ciepłej ale najwięcej odczuwa się to w zamkniętych i niskich pomieszczeniach że świetlikami. Na tarasach jest przewiew i tego praktycznie nie czuć.
  5. Może się wypowiem, bo zajmuje sie montażem poliwęglanu od ponad 10 lat. Jeśli chodzi o cień to nie po to zaklada się poliwęglan, ewentualnie można założyć brązowy, dymiony i on już w pewnym stopniu taką funkcję spełni, głównym jego zadaniem jest własnie przepuszczanie światla, a nieprzepuszczanie wody, deszczu. Jeśli chodzi o "strzelanie" i zachodzenie brudem to bardzo dużo zależy od montażu, są specjalne uszczelki, profile, taśmy które płytę zabezpieczają przed brudem, trzaskami itp. Poliwęglan z jednej strony posiada filtr UV więc prawidłowo zamontowany powinien posłużyć przez co najmniej 10-15 lat. Montaż powinien też się odbywać w systemie pływającym, nie kręcimy przez poliwęglan a używamy profili dociskowych z zachowaniem dylatacji pomiędzy plytami i wtedy mniejsza szansa, że będzie strzelać. Duży wpływ ma też drewno jakiego użyjemy do zbudowania konstrukcji, jeśli ono mocno pracuje to razem z nim poliwęglan. Lepiej spisują się konstrukcje aluminiowe. Przez te lata wiele widziałem fuszerek, każdemu wydaje się ze to łatwo zamontować, a później właśnie jest przeświadczenie że to kiepski materiał. Prawda jest taka, że jest mało ludzi którzy znają ten materiał i wiedzą jak podejść do montażu.
  6. Zgadza się. Wszystko kwestia gustu inwestora. Ja za taki luksus nie zapłaciłbym 50 000. Sprawdziłem i dokładnie płaciłem za to okno 3,6x2,35 2243,24 brutto (z tym że niska cena wynika z tego że jest ono stałe) a za podobne do Twojego o którym wspomniałeś 1880x2350, też otwierane z przesuwnym słupkiem 1572,10. Ceny bez montażu bo montaż musiałbym dzielić przez całość.
  7. Widzialem na jednym dachu taki produkt. Niestety nie tego samego producenta. W kazdym razie wygladalo to fajnie i inwestor mowil ze sprawdza sie i jest szczelne.
  8. Posiadam taki dom z dość dużymi przeszkleniami. Największe okno to 2,35 x 3,6 m. Jest przedzielone w połowie, czyli 1.8m i jest stałe. System 3 szyby iglo energy z drutexa czyli te na szerszym cieplejszym profilu. Kosztowało jakoś między 2-3 tys. Dziwi mnie trochę Twoje pytanie apropo kosztów budowy domu, bo to się trochę gryzie z oknem za 50 000z. Ja za okna w całym domu, razem z roletami zewn, silnikami elektrycznymi, brama garazowa 2,37x4,5 i montazem zapłaciłem prawie 35 tys. Co do chowanych rynien to nie jest to jakiś wielki koszt, nawet jeśli to podniesie koszty to niewiele a budynek wygląda o wiele ładniej bez rynien zbiorczych dookoła domu. Czesc elementów jak np dodatkowe przepusty dochodzi ale np rynny zbiorcze odpadają.
  9. Jak dla mnie to jakiś koszmar. Fakt, zaczalem budowę wiosna 2018, a wycenę miałem z końca 2017, więc trochę czasu minęło, ale u mnie robocizna za dom 198 m po podłogach, projekt Artus 2 po lekkich zmianach metrażu i stropu na prefabrykowane płyty kanałowe (czyli firma nie robiła przy nim nic poza zalaniem i dozbrojeniem pachwin między płytami, ale poniżej doliczyłem 3 tys za montaż innej firmy, wszystko założone z HDS) wyniósł ze wszystkim nie wiecej niz 40 tys do stanu SSO. Mowa o samej robociźnie, beton na wszystko z gruchy. Okna 35k z roletami zewnetrznymi elektrycznymi, brama garazowa i montażem. Budowa 80 km od Poznania na pld wsch.
  10. Witam wszystkich. Mam dom parterowy ze stropodachem i jedynym w tym momencie sposobem na montaż rekuperacji jest puszczenie instalacji w suficie podwieszanym. Niestety w kilku miejscach muszę przebić się pod samym sufitem przez ścianę nośna (25cm), a konkretnie przez zbrojona kształtkę wiencowa. Czym proponowalibyscie się przez to przebic? Mam do dyspozycji mała i duża mlotowiertarke na SDS plus. Konkretnie chodzi mi o miejsca gdzie sufit będzie podwieszony minimalnie, tylko żeby schować instalacje, i z tego powodu nie chciałbym schodzic poniżej kształtki wieńcowej bo to dodatkowe 10 cm sufitu.
  11. Witam Wszystkich. Zamierzam sie do zrobienia rekuperacji. Bede ja montowal sam w systemie pe-flex. Dom to 200 m2 (bez garazu i kotłowni bedzie 160). Ogrzewanie pompa ciepla powietrzna. Docelowo maja mieszkac 4 osoby. Niestety tak jak montaz kanałow to dla mnie zaden problem, tak wybor samego rekuperatora to dla mnie czarna magia i niewiele z tego wszystkiego rozumiem. Czy ktos moglby mi doradzic jaki rekuperator do powiedzmy 4500 zl moglbym wybrac aby byl dosyc dobry.
  12. Czy ktoś ma jeszcze kogos sprawdzonego z Wielkopolski? Do wykonania okolo 550m tynków gipsowych twardych w Jarocinie. Myślę ze moglyby byc ekipy z Poznania, Środy Wlkp, Krotoszyna, Ostrowa itp. Chcialbym kogos sprawdzonego, bo liczę na to ze po polozeniu gipsówek utwardzanych nie bedzie trzeba robic gładzi. Pozdrawiam.
  13. Tak jak i ze zepsutej roboty przy obrobce calego dachu. Jak sie zrobi fachowo to nie poleci, a jak sie spartoli to pocieknie z kazdego naroznika, nie tylko ze swietlika.
  14. Szczerze mowiac to sam tak mialem przez cale dziecinstwo. Przeanalizowalem sobie domy w mojej rodzinie i znajomych i zaden nie ma tak na prawde idealnego rozkladu, w jednym nawet salon ktory ma okno od poludnia ma zabudowany przy wyjsciu taras zeby zacienic pokoj bo swiatla bylo za duzo. Niestety dzialka jest jaka jest, ogrod musimy miec z prawej strony bo dzialka ma tam klin. Projektu indywidualnego nie robimy bo ten nam sie bardzo podoba, pogodzilismy sie z tym ze rozklad jest jaki jest, stwierdzilismy ze tylko pozmieniamy niektore rzeczy w srodku zeby bylo bardziej praktycznie. Wrocmy moze do pierwszego posta i skupmy sie na ilosci pomieszczen, ich wielkosci i ogolnie pojetej praktycznosci domu, poza ustawieniem wzgledem stron swiata.
  15. Szczerze mowiac to troche jest tak, ze staralismy sie to przemyslec, rano jak bedziemy my czy dzieci szykowac sie do wyjscia to słonce bedzie w kuchni i w salonie, czyli tam gdzie bedziemy sie krzątać. Później nikogo nie ma w domu przez wiekszosc dnia az do poznego popoludnia, az słońce przejdzie na zachod i wpadnie do pokoikow dzieciecych zeby mialy światlo do nauki po szkole. W najgorszym wypadku zrobie świetlik dachowy w trakcie budowy (zajmuje sie tym zawodowo).
  16. Szczerze mowiac to wlasnie dlatego stwierdzilismy ze sami nie wiemy czy wolimy miec wiecej czy mniej swiatla. Wlasnie przez to nagrzewanie latem. Uznalismy ze swietlik moze byc takim polsrodkiem ktory pozwoli troche tak jakby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Mamy kompletny mętlik w glowie. Dzieki za podpowiedzi i zainteresowanie tematem.
  17. Tak, usunelismy tam lazienke, zeby uniknac dosc duzych kosztow armatury na rzecz duzej garderoby. Twoj rysunek rzeczywiscie jest fajnie przestawiony, jakims cudem nie przyszlo nam to do glowy, a co myslisz o świetliku nad salonem? wtedy przez wiekszosc dnia bylby oswietlony.
  18. Szkoda że nie starasz się tego w żaden sposób uargumentować. To jest najgorsza z możliwych odpowiedzi, nie bo nie. Jesteś rekordzista na forum pod względem liczby postow i już chyba wiem dlaczego. Mieszkam w domu tak ustawionym wzgledem stron świata przez jakieś 27 lat i nie narzekam jakoś bardzo. Jednemu cos przeszkadza bardziej, innemu mniej. Działka była niedroga, nas na inną nie stać, wjazd na nią jest tylko tam wiec jakiego projektu bym nie zabrał wjazd byłby od południa a ogród i salon od wschodu. Czy Twój dom jest ustawiony idealnie i przy budowie nie musiałeś iść na jakieś ustępstwa?
  19. Południe jest od strony wejścia/wjazdu do garazu. Wiem że kiepskie ustawienie ale na inne nie pozwala nam dzialka, akurat na to nie mam wplywu. 1.09 to łazienka, nie chcemy okna bo zaburzy to znaczaco efekt wizualny z zewnątrz, okno byłoby pod tarasem gdzie będziemy spędzać wieczory/popoludnia. Rozważamy świetlik dachowy w tym pomieszczeniu. Projekt to nie jakis powiekszony Arteo (nie wiem jak on wygląda), ale rzeczywiście powiekszony Artus czyli Artus 2, zresztą dałem do niego link. Dom z gotowca nam się podobał wiec nie chcieliśmy zmieniać więcej, tak wiec projektant projektuje w ten sposób pod nas. Nie nazywalbym tego zerznieciem. Zresztą nie tego dotyczyło pytanie w poście.
  20. Witajcie. Planuje w domu zrobić dach z płyt kanalowych. Jest to dom z projektu Artus 2. Sa tam 2 rózne wysokości dachu mimo ze to parterowka z plaskim dachem. Teraz pytanie. Co sądzicie o tym, zeby zamiast robic żelbetowe podciągi i 2 rozne wysokoci pomieszczen, zrobic wszystko na jednej wysokosci a z zewnatrz zeby zachowac ladna wizualnie nierowna bryłę budynku poprzez wymurowanie murkow ogniowych na roznych wysokosciach. Pomyslalem ze bedzie to latwiejsze do polożenia (chce to zrobic samemu), beda troche mniejsze koszty bez podciagow oraz ze nie beda one widoczne w pomieszczeniach. Prosze o opinie czy to w ogole ma sens. Pozdrawiam. W załączniku przesyłam rzut z góry z zaznaczonymi podciągami.
  21. Juz wszystko ogarnąłem jakoś. Wrzucam zdjęcie do pierwszego posta.
  22. Witajcie. Mam prośbę. Jesteśmy z żona na etapie koncepcji projektu od projektanta. Jeśli zrobimy końcową akceptację to przejdzie do robienia projektu budowlanego. W związku z tym prośba zebyscie podpowiedzieli co byscie zmienili, dodali, odjeli. Moze cos przeoczylismy. Pozdrawiam. Projekt to Artus 2- https://www.extradom.pl/projekt-domu-artus-2-BSE1116. Tutaj link do rzutu ze strony zeby nie bylo trzeba szukac. https://img.extradom.pl/media/render/408484/resize%24860-860-1,f$bw Koncepcja po naszych zmianach poniżej.
  23. Niestety kolego, delikatnie mówiąc, troche to wyolbrzymiasz. Co nie znaczy ze promieniotwórcze nie sa, ale w porownianiu do ceramiki ktora tez taka jest w delikatnie mniejszym stopniu, a buduje sie z niej obecnie pewnie jakies 50% domów, wcale tak tragicznie nie wypada. Ten sam tekst o trumnie rzucasz jako argument swoim znajomym ktorzy sa palaczami i wypalaja paczke albo dwie dziennie i wypijaja do tego z pięć kaw? Mieszkam w takim domu od dziecka bo taki wybudował mój ojciec i według Twojego toku rozumowania i troszkę wybujałej wyobraźni (bo moja działa jak należy, z uwzględnieniem racjonalności) powinienem już dogorywać w męczarniach po tylu latach siedzenia w komorze gazowej. Dla mnie najwiekszym minusem tego materialu jest wlasnie przeswiadczenie ludzi o jego szkodliwosci, ktora mimo ze wystepuje to jest podobna do innych materialow, ktore maja lepszy marketing i nie mowi sie na kazdym kroku ludziom o ich wadach. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...