Justin85
Użytkownicy-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
O Justin85
- Urodziny 08.11.1985
Informacje osobiste
-
Płeć
Kobieta
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Gdańsk
-
Kod pocztowy
80-823
-
Województwo
pomorskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Justin85's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Przymierzam się do zakupu kosiarki automatycznej, trawnik o powierzchni do 700 m2, teren raczej płaski z niewielkim wzniesieniem, niewiele przeszkód- głównie usytuowane wzdłuż ogrodzenia (drzewa, kwiaty). Jaki model możecie polecić? Dostałam już ofertę z husqvarny - zaproponowano mi model AM315X, ale rozważam też Stige i gardene. Mieliście może do czynienia z powyższymi firmami?
-
Czy mogę poprosić o weryfikację..? Budujemy dom, powierzchnia użytkowa ok 240 m2 , w budynku 3 łazienki, domownicy to mężczyzna i kobieta + 2 córki Okazjonalnie przewidujemy nocowanie gości więc wówczas możliwość korzystania z 3 łazienek jednocześnie. Dom będzie ogrzewany pompą ciepła powietrzną Logatherm WLW196i-14AR E Fachowiec od wod-kan i ogrzewania zaproponował mi zbiornik na wodę użytkową o pojemności 325l - czy to nie za dużo patrząc na powyższe dane? Dodam, że bardziej myślałam o 200-250l...
- 4 odpowiedzi
-
- jaka
- pojemność?
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, muszę jak najszybciej złożyć dokumenty do inspektoratu nadzoru budowlanego dołączając BIOZ. Mój kierownik powiedział, że podpisze gotową wersję, którą mam ściągnąć z Internetu, nie mogę jednak nigdzie znaleźć w całości. Czy ktoś może poratuje takim neutralnym wzorem BIOZu?
-
Mam taki "drobny" problem. Otóż w projekcie mam ławy o szerokości 60 cm, na to ściany fundamentowe 30 cm z lanego betonu B15 (bez zbrojenia) a ściany z Solbetu (beton komórkowy) też 30cm. Wczoraj była rozmowa z wykonawcą i zaproponował inne rozwiązanie: ściany fundamentowe z bloczków 24cm B20 lub B25, poszerzenie ław do 100 cm i ściany właściwe zrobić z Silki grubość też 24 cm. Zapoznałam się trochę z informacjami o Silce i bardzo mi się podoba ten materiał. Zależy nam aby dom był jak najcieplejszy i lambda równa 0,055 przy Silce vs Solbet 0.119 mówi samo za siebie. Również dzięki cieńszej ścianie o 6 cm można by dołożyć więcej izolacji na ściany. Ogólnie jestem za. Tylko właśnie jest ten problem, że nie ma sensu robić wtedy fundamentów 30cm. Pytanie do znawców - czy taka zmiana jest sensowna, czy wystarczy tylko zgoda kierownika budowy, czy niestety ale trzeba by robić pozwolenie zamienne? Z góry wielkie dzięki za pomoc.
- 4 odpowiedzi
-
- fundamentowych
- grubości
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dodam jeszcze że projekt został już wykonany przez inną firmę i złożony w urzędzie.
-
Witam, dostałam wycenę na przyłącze wod -kan * PRZYŁĄCZE WODY: * 1.Geodeta (wytyczenie trasy, szkic powykonawczy, mapa powykonawcza) * 2. Nawiert* ( zasuwa, teleskop, skrzynka zasuwowa, tabliczka) * 3.Gniazdo wodomierzowe ( zawory kulowe, kształtki) * 4.Badanie wody + dezynfekcja 5. Materiały ( rura pe złączki, taśma ostrzegawcza, żwir, cement) * 6.Koparka 7.Robocizna * * * * * * *Razem:* 6.450 zł netto * Wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej. *1.Geodezja ( wytyczenie trasy, szkic, mapa powykonawcza ) * 2.Żwir *3.Materiały ; studzienka, rury *4.Koparka *5.Robocizna *Razem:* 5.620 zł netto Mam pytanie - czy to nie za wysoka stawka? Dodam że przyłącze będzie ciągnięte z drogi tuż obok naszej działki, więc odległość może ok. 5-7 m. Działka na terenie Gdańska.
-
Tomasz 131- wysyłałam kilkanaście zapytań o ofertę do różnych firm jakiś czas temu. Teraz prosiłam o potwierdzenie oferty- jeśli ktoś nie potrafi mi odpisać, to skreślam taką firmę... Zgodnie z twoją sugestią szukam dalej innych firm, innych pomp. Okobar -dzięki za nazwy konkretnych firm, poszukam, poczytam. Interesuje mnie pompa tylko gruntowa. Jak i gdzie obliczyć OZC? Sorry, jestem laikiem i wszystkiego się dopiero uczę ;p
-
Nie upieram się. Po prostu przeglądając oferty umówiłam się na spotkania w 2 firmach i poleciły mi powyższe pompy, stąd mój post.
-
Dokładnych parametrów okien, drzwi i ocieplenia nie mamy jeszcze, bo dopiero ruszamy z budową. Firmy zresztą podały swoje wyliczenia na podstawie projektu, zaznaczając, że jak wszystkie parametry będą znane- to całość zostanie zaktualizowana. Projekt domu to dokładnie taki: https://www.archeton.pl/projekt-domu-hermes_1333_opisogolny Jakie zatem pompy są warte uwagi- jeśli chodzi o firmy? Możecie polecić konkretne firmy z Pomorza?
-
Planujemy ocieplić budynek wełną mineralną ISOVER FASOTERM NF gr. 20 cm, chyba że zdecydujemy się na styropian grafitowy- ale jedno z tych dwóch na pewno, do tego na pewno dobre okna. A czy o pompie Gebwell może ktoś cokolwiek powiedzieć?
-
A o Gebwell słyszałeś cokolwiek..? A co było w tym wątku Danfossa? mogę poprosić o link? Jakie zatem pompy ciepła są najlepsze- chodzi mi o firmy..
-
Takie wyliczenia dostaliśmy od firmy oferującej danfoss: Zapotrzebownie budynku na energię: Ciepło 22 790 kWh/rok c.w.u. 2000 kWh/rok Łącznie 24 790 kWh/ rok Całkowita energia dostarczona, w tym c.w.u. 24 790/rok Zużycie energii przez pompę: Ciepło 5281 kWh/rok, 3.433 zl c.w.u. 738kWh/ rok, 479 zl Łącznie 6 019 kWh/ rok, 3.912 zł/ rok Energia odnawialna 18.771 kWh/rok SCOP* = 4,12 3 Mąż jeszcze wspomniał, że w trakcie spotkania powiedzieli mu, że ma najpierw wybudować dom, wybrać konkretne ocieplenie, konkretne okna, drzwi i wtedy będą dobierać jeszcze raz konkretną moc pompy.
-
Na podstawie różnych współczynników ustalonych w trakcie spotkania. Mam podać więcej szczegółów? Jakich konkretnie?
-
Przymierzamy się do budowy domu, która ma ruszyć z początkiem września. Zdecydowaliśmy się na pompę ciepła i rekuperację. Po odrzuceniu innych ofert pozostały nam 2 firmy, które proponują: pompa ciepła Gebwell Qi10 oraz druga firma: Danfoss DHP-L Opti 12. Na którą pompę się zdecydować? O danfoss znalazłam sporo pozytywnych opinii. Czy ktoś miał do czynienia z pompą Gebwell- nie mogę znaleźć o nich nic. Dodam, że dom będzie miał powierzchnię użytkową 157 m2, pow netto: 236m2.