Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

qwertykokos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    107
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez qwertykokos

  1. Czyli wentylacja w tym momencie działa jak zetka. Jeśli zamontuję drzwi do kotłowni to w samej kotłowni sytuacja powinna się poprawić. Muszę jeszcze spróbować z tym rozszczelnieniem okien bo faktycznie dom jest dość szczelny a projektant żadnych nawiewników nie przewidział.
  2. Witam. Zauważyłem dziś że z kanału wentylacyjnego w kotłowni wdmuchiwane jest zimne powietrze z zewnątrz. Budynek jest jeszcze w trakcie wykańczania i nie ma drzwi wewnętrznych. W kotłowni jest zamontowana zetka przez którą także wpada powietrze. Inne kanały wentylacyjne wyciągają powietrze oprócz tego w kotłowni. Kocioł na ekogroszek, komin systemowy ceramiczny Jawar 8,5 m wysokości. Akurat zaraz koło wentylacji biegną rury z ogrzewaniem które są skutecznie ochładzane. Jaka może być przyczyna tej cofki i jak temu zaradzić?
  3. A jak sterujesz temperaturą w sypialni? Skręcasz przepływ na rotametrach?
  4. Przepraszam zadana jest 60 a nie 65. Nie mogę edytować posta
  5. Witam. Potrzebuję waszej pomocy w wysterowaniu kotła na ekogroszek. Kocioł defro komfort eko lux ze sterownikiem K1PV4. W tym momencie instalacja wygląda tak że za kotłem jest zawór 4D Herza (sterowany na razie ręcznie), oraz dalej pompy na podłogówkę góra,dół z zaworami 3D. Kocioł działa od soboty na pidzie i cały czas pracuje pomiędzy 56 a 62 stopnie. Zadana jest 65. Kocioł w ogóle nie przechodzi w stan nadzoru. W domu jest już 22 stopnie ale dom jest jeszcze w budowie i chcialbym mieć możliwość ustawienia stałej temperatury np 19 stopni. Kocioł posiada czujnik temperatury zewnętrznej. Chciałbym dokupić regulator pokojowy. Nie potrzebuję rozbudowanych sterowników dlatego pomyślałem nad sterownikiem ST 292 Techa. Podobno współgra ze sterownikiem kotła. Teraz proszę mi powiedzieć co jeszcze potrzebuje by móc sterować ogrzewaniem? Czy oprócz sterownika pokojowego potrzebny jest siłownik na zawór 4d czy wystarczą same sterowniki? Bardzo proszę o wyjaśnienie zagadnienia sterowania tym ustrojstwa bo naprawdę nie mam o tym zielonego pojęcia.
  6. Witam. Mam dość nietypowe pytanie które dla wielu z was będzie pewnie wręcz śmieszne. Prosze podajcie jakiś patent na zakładanie profili cd 60 na skosy poddasza by ich nie uszkodzić oraz by nie uszkodzić wieszaków. Na ścianach mam profile ud 30. Na krokwiach średnio 4 grzybki na jeden profil. Grzybki przykręcone na dwa wkręty więc nie ruszają się. Najpierw wkładam profil cd w ud i chcę zapiąć na grzybki ale bez porządnego wygięcia profili nie jestem w stanie tego zrobić. Zwłaszcza na grzybki które są najbliżej profili UD. Macie jakiś patent a może ja to poprostu źle robię? Chyba że te cd mam za długie? Może musi być takiej długości by wszedł na max z jednej strony do ud a z drugiej wogóle i wtedy po zapięciu na grzybki wsówam w drugi profil ud?
  7. U mnie jak ocieplali to odliczali większe przeszklenia i drzwi garażowe i wejściowe. Resztę liczyli jak przy tynkowaniu
  8. Przecież napisałem 84-85 m2 z materiałem lub 45m2 sama robocizna.
  9. U znajomego wychodzi 45zł m2 bez materiału a z materiałem tak jak wspomniałem wcześniej. Gdyby dołożyć jeszcze tynk to cena wychodzi 55zł m2 za robocizne.
  10. Audyt nie jest obowiązkowy ale jeśli ktoś chce zrobić to za audyt też wracają. Ja akurat załapie się na zakup kotła więc parę tys wpadnie do kieszeni.
  11. 205 za metr to sporo. Co do dofinansowania to jest teraz program czyste powietrze i jak masz starszy dom to dofinansowanie do ocieplenia jest do 90%
  12. Witam. Znajomy szuka firmy do ocieplenia domu 260m2 ścian bez tynku tylko zagruntowanie. Ceny jakie dostał są podobne i w granicach 84-85zł m2 robota + materiały. Materiały austrotherm 0,031 15cm, kleje kreisel 220, siatki, pianki, narożniki, kołki, zaślepki i grunt. Woj małopolskie. Jak myślicie dobra cena?
  13. Tylko że ceramika nie jest tak chłonna jak beton komórkowy. Ceramiki i silikatu podobno nie ma potrzeby gruntować.
  14. Zasugerowałem się opiniami z forum. Tu większość twierdzi że mimo wszystko należy gruntować a fachowcy którzy z tym robią uważają że to nie potrzebne i zbędny wydatek. Test zrobiłem i wyszedł pozytywnie więc chyba nie ma co przesadzać.
  15. Witam. Mam postawiony dom z betonu komórkowego. Za tydzień ma przyjść firma do ocieplenie styropianem grafitowym. Dom stoi już od czerwca tamtego roku. w trakcie rozmowy z wykonawcą został poruszony przeze mnie temat gruntowanie ścian przed położeniem styropianu. Chciałem by to zrobili jednak wykonawca twierdzi że nie ma takiej potrzeby. Pomyślałem że to trochę dziwne ponieważ BK jest mocno chłonny. wykonawca powiedział bym przykleił płytę styropianu do ściany i jutro ją oderwał. No i przykleiłem płytę styropianu grafitowego do ściany południowej, na następny dzień próbowałem oderwać i oderwałem ale miejsca gdzie był klej wyrwały się z płyty i zostały na ścianie. Czyli klej trzymał. I teraz pytanie czy jest sens gruntować?
  16. Dlaczego się źle stosuje? Wszędzie gdzie widzę nowe budowy to drut idzie w rurkach z tworzywa? Co innego można zastosować? A co do tego drutu to coś takiego ta jest : http://www.rst.pl/pl/oferta-handlowa/instalacje-odgromowe/przewody/item/220-drut_aluminiowy_pvc.html facet w sklepie powiedział że montażyści to biorą gdyż nie potrzeba wtedy ryrek.
  17. Pewnie chodziło mu o te z tworzywa co się do tego stosuje. A co z tymi drutami w otulinie? Ktoś stosował? Facet w sklepie zajmującym się sprzedażą materiałów do instalacji odgromowych polecił mi taki właśnie drut. Na metrze wychodzi ok 1zł drożej niż drut i rurka z tworzywa.
  18. Witam. Mam dwie sprzeczne opinie co do instalacji odgromowej na odcinku bednarka - dach. Jak prawidłowo powinno to być podłączone. Jeden elektryk twierdzi że pod styropianem w rurce z tworzywa lub drut w otulinie bez rurek. Drugi że musi iść na zewnątrz po elewacji lub przy rynnie. Widzę że ludzie robią i tak i tak. Jak jest prawidłowo.
  19. Witam wszystkich. Fachowiec wykańcza u mnie mieszkanie. Do tej pory zrobił sufity z płyt gk i położył na nie gips. Kilka dni temu na innej robocie spadł z rusztowania i złamał nogę. U mnie miał jeszcze wyczyścić sufity. Będę musiał zrobić to sam. Mam do was jednak pytanie. Fachman wszędzie zrobił połączenie ślizgowe sufitu ze ścianą jednak w kilku miejscach nie dojechał dobrze gipsem i zostały szczeliny,niedociągnięcia między ścianą a sufitem. Nie wiem czym to uzupełnić by nie było tego widać? Czy uzupełnić silikonem akrylowym czy dołożyć masy gipsowej?
  20. U każdego producenta drzwi jak patrzyłem to otwór od gotowej podłogi do nadproża powinien mieć nie więcej niż 206cm
  21. A czym zacierałeś siatkę przed gładzią klejem gipsowym czy czymś lepszym?
  22. Cześć. Mam za wysokie otwory w drzwiach wewnętrznych. Od podłogi na gotowo do nadproża wychodzi 211-213 cm. Producenci drzwi mają w ofercie piszerzenia ościeży jednak ich koszt nie jest mały. W sklepie sprzedawca zaproponował bym od spodu do nadproża przykleił na kleju płyty G-K tak by osiągnąć wysokość 206cm. Wszystko ok tylko czym to wykończyć bez użycia siatki by w tych miejscach nie powstały pęknięcia . Ściany są już otynkowane nie malowane. Chciałbym
  23. Dzień dobry. Panowie dekarze troszkę walneli się z kątem w połączeniu dwóch krokwi i aby dobrać odpowiedni kąt w kalenicy zrobili klin z kawałka deski. Niestety po kilku miesiącach deska wyschła i jest luźna. Proszę mi powiedzieć czym mogę to zaklinować aby było na stałe, jak to wzmocnić np blaszką perforowaną czy może wystarczy sam klin z materiału który tak nie wysycha jak drewno?
  24. Dzięki wielkie za pomoc. Wody dopuściłem do 4 bar. Rotometry raczej są popuszczone gdyż są w górnym położeniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...