Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Astronom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Astronom w dniu 16 Października 2019

Użytkownicy przyznają Astronom punkty reputacji!

O Astronom

  • Urodziny 06.06.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rzeszów
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Astronom's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

13

Reputacja

  1. Jak dobrze poszukasz to do 20 tysięcy budowa powinna się zamknąć. Odnośnie wyposażenia to nie mam pojęcia. Zwróć uwagę na to aby fundamenty dobrze połączyć tej nowej części do tej starej.
  2. Mój tato rzucił na zdjecie okiem i stwierdził, że zacieków trochę jest na spawie, ale na ogrodzenie się nadaje.
  3. Przed budową domu muszę usiąść i dokładnie przeczytać ten wątek cały, pewnie i tak się nie ustrzegę od błędów.
  4. Tak czytam o tych Waszych dyskusjach i ewolucji od technologicznych ustrojstw, które ponoć pomagają oszczędzać po koszty związane z ich produkcją, potem utylizacją etc. To samo dotyczy sposobów ogrzewania. Najlepiej wybrać taki co ma najmniejszy wpływ na środowisko. opalanie drewnem z odzyskiem ciepła z dymu. Materiał roślinny spalamy, ale nowy rośnie i to jest cykl odwracalny. Elektrownie są mniej pod tym względem elastyczne bo bazują na innych technologiach. Czyli prąd odpada. Co do kolektorów to wydaje mi się to przereklamowane, zbyt mała wydajność na tak duże pieniądze, a moda na eko to młyn na wodę dla tych co chcą coś sprzedać.
  5. Jest tu ktoś kto by mi pomógł? Bo temat też z akwarium ale z tego co mi się wydaje piszecie o takim wolno stojącym, a ja bym chciał zrobić wbudowane w ścianę między salonem a oranżeria czy jak to tam zwał tym przeszklonym pokojem. Podobne do tego z linka na dole. Jednak jakie powinno być do niego szkło? Jak obliczyć napór wody na taflę i jak wytrzymała ona musi być. Myślę o takim 1000 l jakby się udało.. link do pomysłu http://www.superdomy.eu/akwarium-jak-zalozyc-w-salonie no nie mogę wkleić drugiego linka ze zdj, wyskakują mi jakieś kwiatki, no nic, ale chyba dobrze opisałem.
  6. Ja mam drewutnie i też myślałem przytulić ją do południowej ściany, jednak znajomy mi odradził. 1. W drewnie jak nie ma po przywiezieniu to chwilę po leżeniu będą jakieś robaki, obok okno daszek będą sobie autostrady robić do domu 2. jak będzie zacinać od południa to ten daszek z góry nie da za wiele, drewno dobrze schnie na przewiewie 3. elewacja zasłonięta drewnem będzie miała naloty niezbyt estetyczne Tak więc ja zrobiłem sobie stelaż taki ażurowy i mam obudowane drewnem dwie ściany wiaty na auta. Wiatr to owiewa, a ścianki zabezpieczają przed przewróceniem. Na spód są dane kamienie otoczaki aby odizolować od ziemi i jak na razie gra wszystko.
  7. Ja mam za to inny problem, ale nie zaczynam wątku nowego bo podobny. Dom z lat 70 tych parter ok, ale na piętrze jest mokra plama w pokoju przy ścianie wewnętrznej nośnej około 1 m od komina. Ściana sucha, dach raczej nie przecieka bo by było na suficie widać. Rura CO może cieknąć? I wybija na wylewce?
  8. Przy zakupie działki nie została sprawdzona nośność gruntu. Dopiero podczas badania wyszło, że warstwa nośna jest na głębokości około 5 m. Zanim się poddam chcę sprawdzić wszystkie możliwe opcje. Znalazłem firmę [sPAMER] która zajmuje się takowymi rzeczami. Teraz pytanie czy ktoś kiedyś korzystał z takich usług? Jak to się ma cenowo?
  9. Styropian sobie odpuść. Na pion folia preformowana i wzdłuż domu zrób kanały (a najlepiej całą obwódkę wokół fundamentu) wysypane grubszym żwirem tak aby odprowadzać wodę z gruntu przy domu głębiej albo w stronę spadku. Przy jakimś kościele w Bieszczadach to widziałem. Do ocieplenia coś co oddycha. Jeśli chodzi o spód to tym się faktycznie nie przejmowano kiedyś zbytnio. Jak masz wysoko strop w piwnicy to sobie zrób z perlitu warstwę i na to wylewkę. To zatrzyma wilgoć trochę i ociepli dom. Sprawdź jak sąsiedzi mają bo ciężko tak poradzić jak się nie widzi tego na żywo.
  10. Z tego co wyczytałem i jak dobrze pamiętam bo już w tym temacie nie siedzę jakiś czas, ale masz grunty niespoiste i do tego dość podmokłe. Zastanów się czy nie zainwestować w kolumny żwirowe. Koszt jest porównywalny do innych metod, ale masz tu taką przewagę, że będzie zrobione dobrze i możesz wtedy nawet pawilon handlowy stawiać. Z tego co pamiętam to firma [reklama] robi je dobrze. Zagęszczanie na własną rękę, jak się nie ma w tym doświadczenia to trochę ryzykowne. Nie wiesz ile czego dokładnie dać. A tu wykonają badania i polecą co dokładnie da się zrobić. Jak warstwa gruntu nośnego nie jest głęboko to myślę, że kolumna żwirowa będzie odpowiednia.
  11. Można gips z powodzeniem, schnie szybciej od szpachli i dobrze się trzyma. Trudniej za to z jego równaniem ale to papier ścierny najpierw 100 a potem aby dogładzić 140 i wtedy grunt i farba. Lepiej jest wydrapać szerszą szparę żeby nie pękało na bokach. No i warto zrobić ją od ściany do ściany, żeby nie było potem iż pęknie tam gdzie się jeszcze trzyma.
  12. Jeśli ma się grunt rolny to można odrolnić tylko ten kawałek na którym będzie stał dom, a reszta niech sobie będzie rolna.
  13. Witam Wszystkich w temacie. Też zaczynam w tym roku budowę domu. Było wiele z wersji i porad jak to wykonać aby było w miarę dobrze. Z tego względu, że oboje z żoną pracujemy zawodowo i też chcąc po kosztach zbudować wybraliśmy dom drewniany do przeniesienia. Czyli fundamenty są wylane, firma, która się tego podjęła już dom rozebrała i przewiozła na działkę teraz będą go składać i ewentualnie wymieniać uszkodzone elementy. Mi zostanie już tylko wykończeniówka. Robię w energetyce więc instalacja to dla mnie nie problem. Gorzej z c. o. i wodą ale to jakiegoś fachowca sobie poszukam. Większość znajomych nam odradzała taki sposób budowy, ale myśmy się uparli nie brać kredytu. Dom jest dość duży bo 100 m2 do tego podwyższamy strych i robimy mieszkalne poddasze. Jedynie czego mi się nie udało to dołączyć garażu do domu. Moja uparta druga połowa twierdzi, że to zepsuje klimat domku, ale mi się marzy, że zimą wsiadam do ciepłego autka. Teraz się zastanawiam jak zrobić sobie ogrzewanie w garażu wolno stojącym?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...