Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adrian978

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Adrian978

  1. Panele już u mnie . Dziś przyjeżdża kupiec po nadwyżkę. P.S. Tanie bo tylko jedna prowizja + transport
  2. Witam Dostałem ofertę na panele jak w tytule w cenie ok 350zl panel pod warunkiem, że zamówię 64 sztuki. Pytanie, czy warto za tyle brać bo na dachu mam miejsca na jakieś 9kw, więc część musiałbym odsprzedać, a nie chciał bym stracić na nich. Pozdrawiam.
  3. Witaj Jeśli strop bardzo krzywy to wylewka samopoziomująca a na to styropian z płytą osb , a jeśli tylko trochę krzywy to może uda się wypoziomować klejem. Pozdrawiam.
  4. Panowie dużo prościej byłoby na dwie ostatnie warstwy ściany fundamentowej użyć bloczków keramzytowych. Murować ścianę od dołu z bloczków betonowych dać termo-zgrzew i dwie warstwy bloczka keramzytowego i znowu termo-zgrzew , ocieplenie fundamentu zakończyć poniżej chudziaka i zejść w dól z ociepleniem ścian . Od środka ocieplić fundament na powiedzmy 3 bloczki w dól najlepiej xpsem dylatując za jednym razem chudziaka i jest bardziej niż ok . W miejscach progów w pierwszej warstwie zastosować dobry gazobeton, można tez nim obrobić otwory okienne i sprawa mostków z grubsza załatwiona .
  5. Na szybko - przy produkcji ceramiki poryzowanej do gliny domieszany jest piasek, trociny i/lub pyl drzewny, które w procesie wypalania spalają sie tworzac pory - stad nazwa . Te 300% to z kosmosu ? Sprawdź sobie jeszcze raz a najlepiej, z 10cm styropianu jaka ci lambda wyjdzie to jest materiał na ścianę 2w. (tylko nie sprawdzaj z 20cm styro bo wtedy to nic ci z tych 300% nie zostanie : ) ) Odporność na ściskanie to jedno a kruchość to zupełnie inna sprawa . Porotherm to jak najbardziej dobry materiał na ściany i tu nie ma co polemizować , ale tez mamy inne materiały rodzime , tańsze i w wielu ważnych aspektach po prostu lepsze.
  6. Pustak mega max jest na pióro wpust , lepsza izolacyjność - żart - jeśli murujesz zaprawa nic nie zyskujesz. Ceramika poryzowana w porównaniu ze standardowa ceramika np. mega maxem ma więcej wad niż zalet . Nawet stosując spoiny klejowe różnica w lambdzie przy ścianie 2w nie ma uzasadnienia w cenie.. No ale cóż moda, marketing robią swoje bo inwestor to frajer którego za garść trocin można skrobnąć na parę tysi.
  7. Jeśli ściana 1w to raczej ksztaltki i dodatkowe ocieplenie w środku, jeśli 2w może być ceramika lub żelbetowe. Pozdrowienia.
  8. Witam Ksztaltki U jako szalunek tracony. Pozdrowienia.
  9. Kemotxtb przeczytaj mój post jeszcze raz . Czy musi być lepszy ? Nie wystarczy ze jest dobry i przede wszystkim tańszy. MegaMax od ceramiki poryzowanej rożni się tym, ze nie ma w ściankach trocin ,a w zasadzie to tego co z nich zostało czyli powietrza i popiołu. W tym całym gadaniu nad lepszościami tych czy tamtych jest jeden błąd , nie traktuje się budowy domu indywidualnie. Budując w lesie super ciche ściany nie są potrzebne ale jeśli buduje przy ruchliwej drodze to inna sprawa, jaki jest budżet i jaki efekt chce uzyskać za te pieniądze itd. Pozdrowienia.
  10. Witam, a ja polecam dobry pustak ceramiczny typu max , wytrzymalszy od ceramiki poryzowanej, cichszy , lepsza akumulacja , a przy ścianach dwuwarstwowych opór cieplny bez znaczenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...