Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

warmaker

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    31-215

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

warmaker's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Wie ktoś, czy taki nietypowy perlator, jaki ma bateria TOLLSJÖN z IKEI, da się gdzieś dokupić? Posiadam dwie takie baterie, niestety, w obu odpadł "kołnierz" z perlatora. W jednej udało mi się go przykleić, ale nie wiem jeszcze, na ile to będzie trwałe rozwiązanie. Drugi był nie do uratowania. Cały ten plastikowy (niestety) "zespół perlatora" nakręca się na (też plastikowy) element wewnątrz "słuchawki" o gwincie M24. Chciałem kupić po prostu perlator (najlepiej taki trochę dłuższy) z gwintem wewnętrznym M24, ale wygląda na to, że takie nie istnieją
  2. Słuchajcie, dobrzy ludzie... mało oryginalnie: stare poddasze w budynku sprzed ponad 70 lat do ocieplenia. Od razu zaznaczam, że nie jest i nie ma być to budynek w którymś ktoś mieszka regularnie przez cały rok. Raczej taki... domek za miastem, głównie na lato, ale niewykluczone, że również np. na Święta. No i ponieważ jest dość stary, to nie oczekuję, że wytrzyma drugie tyle (więc też chciałbym utrzymać koszty całości na możliwie niskim poziomie). Do rzeczy. Poddasze jest obecnie nieużytkowe, a chciałem żeby było w miarę cywilizowane (nowa podłoga, ocieplenie dachu, boazeria, minimalna ilość instalacji). Powiedzmy, że mniej-więcej jak na załączonym zdjęciu (pożyczone z innego chyba wątku na forum). Konstrukcja dachu jest najprostsza z możliwych: krowkie, łaty, dachówka (ceramiczna Dobrzechów). Konstrukcja dachu wydaje się być w dobrym stanie (a przynajmniej tak załóżmy na potrzeby tego wątku. Obejrzy to jeszcze specjalista, jak jest do wymiany, to i tak po temacie i zupełnie inny problem). Pojedyncze łaty są złamane, ale to się naprawi. Najgorsze, że niektóre dachówki są popękane albo ułożone niespecjalnie starannie. Niektóre są układane na zaprawie albo nią uszczelniane. Krótko mówiąc: kwestia szczelności poszycia jest obecnie nie do końca pewna. Kiedyś wszedłem tam zimą i tu i ówdzie było nawiane parę małych kupek śniegu (zdjęcie), ale z kolei w trakcie nawet mocnego deszczu nic absolutnie nigdzie nie kapie. Pytanie kluczowe - jak taki dach ocieplić? Normalnie dałbym między krokwie folię paroprzepuszczalną na listewkach, potem wełnę, folię paroszczelną i boazerię. Boję się jedynie sytuacji, że jednak gdzieś coś będzie kapać albo nawiewać takiego śniegu i narobi mi to jakichś problemów. Wiem, że można wymienić poszycie i dać np. blachodachówkę razem z foliami założonymi zgodnie ze sztuką itd., ale to będą duże koszty, których nie mogę za bardzo teraz ponieść. Może przełożenie obecnej dachówki i dodanie folii byłoby jakimś kompromisem? Taką dachówkę powinno się udać jeszcze gdzieś dostać (używaną, rzecz jasna). Nie oczekuję "cudów" tylko uczciwego i zdroworozsądkowego spojrzenia na sprawę i doradzenia co z tym zrobić przy założeniu jak na początku. Za wkład w temat i porady z góry od razu bardzo dziękuję. PS. myślałem bardzo długo o pianowaniu i byłem prawie zdecydowany, ale chyba mi przeszło.
  3. Ciepla woda jest miejska i ma niezle cisnienie. Zimna tez. W umywalce maksymalne cisnienie cieplej i zimnej jest takie samo, wiec wydawaloby sie, ze to nie jest przyczyna... Jakies pomysly co z tym fantem zrobic?
  4. W mieszkaniu, ktore od kilku dni wynajmuje pod prysznicem jest zamontowana bateria termostatyczna Grohe. Jakis raczej starszy model. Problem polega na tym, ze przy ustaleniu niskiego cisnienia woda jest goraca lub bardzo goraca, natomiast przy wiekszym otwarciu (cisnieniu) zimna lub bardzo zimna. Przy srednim - ma umiarkowana temperature. Zakres zmian pokretlem temperatury jest bardzo niewielki, wplyw na temperature ma cisnienie/regulator przeplywu. W zaden sposob nie jestem w stanie wymyslic jaka moze byc przyczyna takiego zachowania, nie wspominajac o znalezieniu rozwiazania. Co to za dranstwo, jak to naprawic?
  5. W mieszkaniu, ktore od kilku dni wynajmuje pod prysznicem jest zamontowana bateria termostatyczna Grohe. Jakis raczej starszy model. Problem polega na tym, ze przy ustaleniu niskiego cisnienia woda jest goraca lub bardzo goraca, natomiast przy wiekszym otwarciu (cisnieniu) zimna lub bardzo zimna. Przy srednim - ma umiarkowana temperature. Zakres zmian pokretlem temperatury jest bardzo niewielki, wplyw na temperature ma cisnienie/regulator przeplywu. W zaden sposob nie jestem w stanie wymyslic jaka moze byc przyczyna takiego zachowania, nie wspominajac o znalezieniu rozwiazania. Co to za dranstwo, jak to naprawic?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...