Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    372
  • Rejestracja

marcinor's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. U mnie też pękła szyba - prawdopodobnie od mrozów. Dostałem taką odpowiedź: "Szkło jest ciałem stałym bezpostaciowym, posiada znikome naprężenia wewnętrzne, dzięki czemu daje się ciąć i obrabiać. Jest ciałem jednorodnym twardym i kruchym. Pęknięciom ulega na skutek działania termicznego lub mechanicznych czynników zewnętrznych. Tego typu pęknięcia szkła powstałe po dostarczeniu szyb do klienta nie są ujęte w gwarancji i nie mogą byż podstawą do reklamowania szyb."
  2. Możemy zrobić tak. Zadaj mi konkretne pytanie a ja postaram się odpowiedzieć. Stół się mieści za kominkiem. Kanapy ustawisz ale komunikacja może szwankować. Wstawię rzuty naszego domu na moją stronę. My mamy z wróblówki właściwie tylko ściany zew .
  3. Ja tak miałem. Było ok. Komin stalowy, żeby była jasność.
  4. Ja przyłączam się do prośby potrzebuję nietypowe rozmiary wraz z montażem Zapytaj płytkarz. Każdy z nich ma "swojego" szklarza. Mój był wyjątkiem, bo sam wklejał.
  5. tynki wew.gipsowe - Isolbud, p Kamyszek http://www.isolbud.pl/kontakt.html Też z nich korzystałem, dwa razy. Można polecić.
  6. Brudzenie szyby spowodowane jest spalaniem mokrego drewna i chyba też przy braku powietrza do spalania. Przy normalnym ogniu nie ma z tym problemów. Różnicy nie widzę między tymi wkładami pod tym kontem.
  7. Ja mam brunera. Poprzednio miałem varie. Oba są ok. W brunerze trochę denerwuje zwężenie wkładu. Jeżeli chodzi o brak rusztu to zupełnie to nie przeszkadza. Ponoć bruner w wykonaniu jest lepszy od spartherma... Wybór należy do Ciebie
  8. Trochę muszę uściślić: -obudowa jest nie wykończona, ale jest; -zostawiałem sobie z tyłu kominka coś w rodzaju "rewizji" - a wygląda to tak, że obudowa jest z cegły (niestety nie szamotowej) i ma kształt prostokąta bez tylniej ściany, ona jest z płyty gipsowej. -mój kominek wygląda mniej więcej tak jak na linku o kominkach III generacji, trzecie zdjęcie. -wkład jest na nogach podniesiony jakieś 40 cm, I teraz Twoje pytanie. Ciepło chciałbym odbierać stawiając tą ścianę jak najbliżej tylniej ściany kominka. Nie wiem tylko jak blisko i jak wysoko. Czekam również na propozycję z czego to zrobić. I jak zacząć budować od wysokości 40 cm? Rusztowanie? Pozdrawiam ps. wstawiałbym fotki ale nie umiem
  9. Witam! Mogę się dowiedzieć jak idą pracę? I mam pytanie jeszcze o ściankę akumulacyjną, którą radziliście mi wybudować za wkładem. Miejsce mam, a i obudowa nie jest skończona. Jaka wielkość tej ścianki powinna być? Pozdrawiam
  10. Ja się ogrzewam kominkiem - tylko. Ale mam zdedydowanie mniejszy metraż. A ściany mam z ytonga 36,5.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...