Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    372
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marcinor

  1. U mnie też pękła szyba - prawdopodobnie od mrozów. Dostałem taką odpowiedź: "Szkło jest ciałem stałym bezpostaciowym, posiada znikome naprężenia wewnętrzne, dzięki czemu daje się ciąć i obrabiać. Jest ciałem jednorodnym twardym i kruchym. Pęknięciom ulega na skutek działania termicznego lub mechanicznych czynników zewnętrznych. Tego typu pęknięcia szkła powstałe po dostarczeniu szyb do klienta nie są ujęte w gwarancji i nie mogą byż podstawą do reklamowania szyb."
  2. Możemy zrobić tak. Zadaj mi konkretne pytanie a ja postaram się odpowiedzieć. Stół się mieści za kominkiem. Kanapy ustawisz ale komunikacja może szwankować. Wstawię rzuty naszego domu na moją stronę. My mamy z wróblówki właściwie tylko ściany zew .
  3. Ja tak miałem. Było ok. Komin stalowy, żeby była jasność.
  4. Ja przyłączam się do prośby potrzebuję nietypowe rozmiary wraz z montażem Zapytaj płytkarz. Każdy z nich ma "swojego" szklarza. Mój był wyjątkiem, bo sam wklejał.
  5. tynki wew.gipsowe - Isolbud, p Kamyszek http://www.isolbud.pl/kontakt.html Też z nich korzystałem, dwa razy. Można polecić.
  6. Brudzenie szyby spowodowane jest spalaniem mokrego drewna i chyba też przy braku powietrza do spalania. Przy normalnym ogniu nie ma z tym problemów. Różnicy nie widzę między tymi wkładami pod tym kontem.
  7. Ja mam brunera. Poprzednio miałem varie. Oba są ok. W brunerze trochę denerwuje zwężenie wkładu. Jeżeli chodzi o brak rusztu to zupełnie to nie przeszkadza. Ponoć bruner w wykonaniu jest lepszy od spartherma... Wybór należy do Ciebie
  8. Trochę muszę uściślić: -obudowa jest nie wykończona, ale jest; -zostawiałem sobie z tyłu kominka coś w rodzaju "rewizji" - a wygląda to tak, że obudowa jest z cegły (niestety nie szamotowej) i ma kształt prostokąta bez tylniej ściany, ona jest z płyty gipsowej. -mój kominek wygląda mniej więcej tak jak na linku o kominkach III generacji, trzecie zdjęcie. -wkład jest na nogach podniesiony jakieś 40 cm, I teraz Twoje pytanie. Ciepło chciałbym odbierać stawiając tą ścianę jak najbliżej tylniej ściany kominka. Nie wiem tylko jak blisko i jak wysoko. Czekam również na propozycję z czego to zrobić. I jak zacząć budować od wysokości 40 cm? Rusztowanie? Pozdrawiam ps. wstawiałbym fotki ale nie umiem
  9. Witam! Mogę się dowiedzieć jak idą pracę? I mam pytanie jeszcze o ściankę akumulacyjną, którą radziliście mi wybudować za wkładem. Miejsce mam, a i obudowa nie jest skończona. Jaka wielkość tej ścianki powinna być? Pozdrawiam
  10. Ja się ogrzewam kominkiem - tylko. Ale mam zdedydowanie mniejszy metraż. A ściany mam z ytonga 36,5.
  11. Nie wiem czy mogę coś powiedzieć. Ale może dałoby coś gdyby szyba w dźwiczkach zmniejszyć szybkę? Jak będziesz kiedyś w okolicach Poznania to zapraszam do siebie. Zobaczysz jak sprawują się takie klasyczne dźwiczki od kominka. Pozdrawiam
  12. Masz rację. Poprawiałem. Niewiem skąd się to wzięło.
  13. Niepotrzebnie się unosisz. Nigdzie nie napisałem, że mam coś dobrego. Nigdzie nikomu nie sugerowałem, że mam coś lepszego. Jedyne o czym chciałem powiedzieć, to fakt nagrzewania przez szybę. Im większa tym trudniej wytrzymać wysokie temperatury. Napisałem również że temat jest bardzo ciekawy, chyląc głowę przed waszą wiedzą. Nic więcej.
  14. Ale przecież gdybym tego nie robił, i miał komin zaizolowany to ciepło, które teraz w jakimś stopniu zostaje w domu, wyrzucałbym na zewnątrz. To chyba nie jest aż takie zacofanie?
  15. Jeszcze o rozprowadzeniu przewodu spalinowego w podłodze: To chyba Rzymianie wymyślili. Od nich pochodzi hypocausta. Mam rację?
  16. Mam kolegę w odlewnictwie, faktyczni trochę stanęło. Ale to znowu ruszy. Zobaczysz.
  17. Jeżeli ja mam ten komin obudowany (na piętrze) podobie jak wkład kominkowy to chyba jednak trochę korzystam... Chyba, że nie?
  18. To chyba faktycznie źle Cię zrozumiałem. Dużą wiedzę na ten temat mogą mieć odlewnicy. Tam też wykorzystuje się szamotowe kształtki.
  19. Coraz bardziej mnie wciąga... Chyba nie do końca się mogę zgodzić co do nieprzydatności kompozytów, ale ok... Tego mam tylko metr Pozostała część jest z cegły... I tak przez piętro i połowę poddasza. Myślicie, że dobrze? Ktoś z wypowiadających jest użytkownikiem takiego pieca ceramicznego? Chodzi mi o wrażenia...
  20. Może są cienkie, ale gęstość materiału jest znacznie większa niż cegły szamotowej. Niemcy to stosują i nie narzekają.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...