Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skowronkow

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Skowronkow's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, W planach mam postawienie w swojej łazience prysznica w kształcie ślimaka. Prysznic ma być wyłożony mozaiką, żadnych szyb. Prysznic będzie postawiony w rogu łazienki więc koszt mozaiki nie będzie tak duży, ponieważ fragment wewnętrznej części prysznica będzie miał proste ściany. Na pewno chciał bym żeby prysznic był podświetlony od środka. Widziałem w internecie gotowe elementy z których można wykonać taki prysznic. W jednej z firm powiedzieli że są to elementy ze styroduru EPS200 które łączy się razem, a następnie zaciąga klejem i później płytka. Czy są na forum osoby które mają u siebie prysznice ślimakowe, lub fachowcy którzy wykonywali już takie rzeczy i mogą poradzić z czego, co i jak najlepiej wykonać i na co zwrócić uwagę.
  2. Dzięki za odpowiedzi. Zostanę raczej przy otworze 207 ewentualnie 208. Wolę mieć więcej styropianu na podłodze kosztem mniejszego wyboru producentów drzwi. Chociaż wydaje mi się, że większość z nich oferuje otwory w okolicach 207 cm. Proszę jednak o informację o grubości wykończeń podłogi jakie wchodzą w grę. Płytki, panele ok 2 cm? Czy panele klejone do posadzki będą miały mniejszą grubość niż pływające? Winyl 1 cm? Deska ? Pytam ponieważ chciał bym aby drzwi przesuwne HS miał próg na odpowiedniej wysokości.
  3. Witam, Proszę o informację jakie najlepiej zastosować grubości poszczególnych warstw posadzki na gruncie. Otwory na drzwi mam na 233 cm. Ogrzewanie ma być podłogowe. Teoretycznie może to wyglądać tak: 18 cm styropian 6 cm wylewka ok 2 cm wykończenie Zostaje 207 cm na drzwi. Jest jeszcze kwestia drzwi przesuwnych na taras. Drzwi bez progowe lub z niskim progiem, jak kto woli. I tutaj prosił bym o podanie jakie mogą być grubości wykończeń (deska, panel, winyl) ponieważ nie wiem na jakiej wysokości zaznaczyć punkt "0" aby ponowie od okien dobrze wymierzyli drzwi tarasowe żeby ten niski próg faktycznie wyszedł na odpowiedniej wysokości. Pozdrawiam.
  4. Na temat pianka czy styropian na stropodachu założyłem nowy temat, żeby nie mieszać go z wełną Zapraszam jeśli ma ktoś jakieś zdanie na ten temat: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?341136-Pianka-czy-styropian-na-zewnątrz-stropodachu&p=7532678#post7532678
  5. Jakie jest Wasze zdanie na temat ocieplenia stropodachu? Za klika dni będę miał postawioną więźbę. Miejsca będzie ok 20 cm na styropian + na to wylewka betonowa, ale zastanawiam się nad zastosowaniem pianki otwarto komórkowej. Co będzie lepszym rozwiązaniem w tym przypadku?
  6. A jeszcze taka kwestia jak to będzie np. po 20 latach kiedy membrana jest już np. gdzieś naderwana, są w niej jakieś dziury i wtedy na piankę skrapla się woda? czy może pod dachówką nic takiego raczej się nie dzieje? Będę miał płaską dachówkę ułożoną na "mijankę"
  7. OK, czyli można spokojnie stosować otwarto komórkową. Część płaską pasowało by przykryć czymś twardszym tak żeby można było po niej chodzić, czy może wylać trochę betonu? a skosy zostawić w spokoju? I czy trzeba piankę chronić aż do przykrycia dachówką, czy tylko na początku zanim wyschnie, a później to już może na nią np. padać deszcz?
  8. Witam, Proszę o poradę. Buduję dom z poddaszem użytkowym, drugi strop betonowy. Więźba jeszcze nie jest położona ale powinno zmieścić się ok 20 cm styropianu, zastanawiam się jednak nad zmianą na ocieplenie natryskowo pianką. Dach ma być przykryty dachówką. Odnośnie styropianu mam obawy, że ekipa może niedokładnie ułożyć styropian i niedokładnie zalać betonem. Czy na taką piankę też trzeba zrobić jakąś wylewkę i czy taka pianka ma w ogóle przy stropodachu jakieś wady?
  9. OK. dzięki za odpowiedzi. W sumie bardziej obawiałem się przepisów, ale widzę, że to chyba nie problem, ale w ogóle nie myślałem o krótszym okapie, a więźba już wycięta. Okap mam 80 cm. To dużo czy mało? i czy w konsekwencji te 75 cm to nie za mało?
  10. Witam wszystkich. Znalazłem tylko stare dyskusje ( z 2006 roku) na temat, czy można ocieplić dom grubsza warstwą niż w projekcie. Proszę o informację, czy obecnie nie ma problemów przy odbiorze, jeśli zmienię ocielenie z 15 cm styropianu na 20 cm. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...