
gringobomber
Użytkownicy-
Liczba zawartości
12 -
Rejestracja
O gringobomber
- Urodziny 03.02.1966
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
gringobomber's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Z mieszkań, które kupiłem od tego dewelopera jestem bardzo zadowolony. O rurach prowadzonych po ścianach wiedziałem przed zakupem, oglądając projekt. Wszystko jest spoko z wyjątkiem tego jednego problemu z licznikiem/nieszczelnością.
-
Rozmawiałem z inżynierem dużej Polskiej firmy budowlanej i mówił, że chodzi kasę. Rurki prowadzone po ścianach są tańsze, a dodatkowo głupie przepisy, żeby brać jak najmniej odpowiedzialności w przyszłości. Jeżeli ktoś wkuje rury w ścianę, to traci się gwarancję na "akustykę", a jak ktoś zdejmie grzejnik w łazience(no chyba każdy zdejmuje przed położeniem płytek) to traci się gwarancję na połączenia i kaloryfer.
-
Chciałem uniknąć kontaktu z deweloperem, ponieważ rurkę PP, którą modyfikowałem umieściłem w ścianie. Według "instrukcji użytkowania mieszkania" nie mogę kuć ścian nośnych(choć wszyscy w bloku chowają rury w ścianach).
-
Znam problem baterii termostatycznej, ale nie mam nic podpiętego do wody. Mieszkanie stoi puste.
-
Puszczam zimną i kręci się licznik od zimnej. Stan mieszkania jest jeszcze deweloperski, nic nie jest zrobione z wyjątkiem jednej rurki, która nie cieknie. Chciałem tego uniknąć, ale sprawę muszę zgłosić deweloperowi.
-
Odrębne liczniki od zimnej, ciepłej i co. Od ciepłej po odkręceniu zaworu nawet nie drgnie a od zimnej 0,002m3/h.
-
Zamknąłem zawór, po 18h odkręciłem korek w najwyższym punkcie i leciała woda oraz dość mocno było słychać uciekające ciśnienie. Zakręciłem korek i przez kilka godzin zmierzyłem, że ucieka 0,002m3/h. Dwie dziury, które wierciłem w podłodze sprawdziłem, są suche i nie widać w nich nic innego jak beton. Nie widzę innego rozwiązania jak nieszczelność, która leży po stronie dewelopera. Orientacyjnie ile będzie kosztować wynajem firmy w Krakowie, która kamerą termowizyjną znajdzie wyciek??
-
Nie mam manometru, żeby to sprawdzić. Może licznik ruszać się przy zamkniętych wszystkich podejściach wody?? Np wypełnia rurki wodą, powstaje ciśnienie lub coś podobnego?? Pierwszy raz odkręciłem zawór z wodą po odebraniu mieszkania, moją modyfikację(metrowa rurka PP) jest na widoku i nic z niej nie cieknie.
-
Nowe mieszkanie, jedyną zmianę jaką zrobiłem to metr rurki PP, którą obserwuję i nie cieknie. Dodatkowo wywierciłem dwie dziury w podłodze(nie powinno być w tych miejscach rur) pod kołki i jak włączyłem zimną wodę, licznik bardzo powoli idzie do przodu. Układ się napełnia powoli lub odpowietrza, czy szukać nieszczelności??
-
Zdejmowanie grzejnika łazienkowego
gringobomber odpowiedział gringobomber → na topic → ABC instalacji
Z odkręceniem odpowietrznika wiedziałem, ale z termostatem i korkiem z gwintem wewnętrznym, to super porada. Dzięki wielki KRZYSIEK88 -
Cześć, chce zdjąć grzejnik łazienkowy. Chciałbym się upewnić zanim wezmę się do roboty. Odkręcam osłonę (1) i imbusem dokręcam na maksa w prawo żeby zakręcić odpływ wody. Po zdjęciu głowicy (2) nałożyłem plastikową nakładkę dzięki której dokręciłem na maksa w prawo. Czy coś jeszcze muszę zrobić zanim zdejmę grzejnik??
-
Cześć, przy odbiorze mieszkania zgłosiłem kilka usterek i deweloper nie zaakceptował jednej usterki. Zasypał mnie normami, które moim zdaniem są bez sensu. Usterka: Sufit w łazience nie trzymał poziomu i odchył wynosił 16mm(mierzone nawet przez przedstawiciela dewelopera). Deweloper tak wytłumaczył się dlaczego nie może tego uwzględnić jako usterkę: "...dla zgłoszonej uwagi dotyczącej braku pozomu sufitu (punkt 1 protokołu), informujemy, że występująca różnica płaszczyzn sufitu w pomieszczeniach jest sumą dopuszczalnych odchyleń występujących na poszczególnych etapach robót budowlanych i mięści się w granicach przewidzialnych w Polskich Normach. Dopuszczalne odchylenia poszczególnych procesów budowlanych to: - zgodnie w warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót żelbetonowych stropu dopuszczalna odchyłka od położenia płaszczyzny poziomej wynosi 5mm na 1m; - grubość tynku gipsowego na suficie wg PN-B-10110 maksymalnie może wynosić 15mm zaś minimalnie 10mm z uwagi na konieczność zakrycia przewodów instalacji elektrycznej; - ponadto, dopuszczalne ugięcia stropu zgodnie z normą PN-EN 1992-1-1 wynoszą L/250. Reasumując, odbiór tynku stropu jest wynikiem odbioru poszczególnych etapów procesów budowlanych. Jednocześnie zapewniamy, że przedmiotowe różnice w poziomie stropu nie wpływają na wartość użytkową lokalu. Tym samym zgłoszenie zostaje odrzucone." Mogę coś z tym zrobić, czy rzeczywiści można różnice poziomu tak wytłumaczyć? Dla mnie jest to niezrozumiałe, bo jeżeli budując blok i na każdym etapie będą robić coś krzywo ale w normie, to wszystkie budynki będą do zburzenia.
-
- krzywy sufit
- normy
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: