Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

boltzman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez boltzman

  1. Kuriozum. Inna płyta, iskrownik, pompa. Ciekawe co jeszcze zmienili względem wcześniejszych wersji. Nie informując o tym oczywiście w żadnej dokumentacji technicznej... Uczciwiej byłby te kotły sprzedawać po inną nazwą.
  2. Dość dziwne, że testy robili bez odbiornika ciepła, ale skoro tak powiedział nie będę się spierał. Opór jaki podajesz wydaje się zaskakująco duży. Nie wydaje mi się żeby względem zeszłorocznej wersji kotła zmieniali palnik (za dużo zmian w sterowaniu, certyfikacji by to niosło). Poprzednia wersja miała pompę katalogowo trochę słabszą, ale czy tylko ta zmiana sprawia, że kocioł zmienił się z polecanego przez instalatorów do generującego problemy jak w tym wątku?
  3. @tilnen - ja też czekam na wyniki Twoich pomiarów przepływu. Jeśli możesz to sprawdź je na różnych poziomach mocy maksymalnej. W mojej instalacji jest ok 900m rur, rozdzielacze bardzo blisko kotła, zasilanie i powrót to łącznie 7,5m rury Cu 28mm, łuki zamiast kolan, caleffi dirtmag 546306 wybrany też ze względu na mały opór (przelotowe połączenie). Termet Siver 20kW zakupiony w tym roku właśnie na podstawie opinii instalatorów o mocnej pompie jaka powinna sobie bez problemu poradzić w takiej instalacji. Wygrzewałem posadzki na parterze (rozdzielacz na piętrze odcięty) i przepływy na dłuższych pętlach (ok 80m) dochodziły do 1l/min. Po dołączeniu rozdzielacza z piętra przepływy są w zakresie błędu pomiarowego, tzn. jakieś są ale nie wiem czy to 0,2 czy 0,5 l/min. Myślałem początkowo, że to problem z rotametrami (Capricorn, odkręcone na max oczywiście), ale potem przeczytałem ten wątek... Patrząc na katalogowe charakterystyki pomp (PARA 6 vs 7), nie powinno być drastycznej różnicy w wydajności, więc zastanawiam się czy to coś innego nie jest spieprzone w tych kotłach.
  4. Liczymy na to, że na koniec prac podzielisz się konkluzjami i może nawet poradami w temacie klejenia na pianę
  5. Co do Twojego pytania z innego wątku o wyrównanie i hydroizolację balkonu. Do wyrównania najlepsza byłaby masa PCC. Jeśli chodzi to hydroizolację to nie lepsza będzie dwuskładnikowa polimerowo – cementowa elastyczna masa (przykładowo Atlas Woder Duo, Mapei Mapelastic)?
  6. Jak u Ciebie rozwiązana jest wentylacja dachu? Na zdjęciu wygląda jakby szczelina wentylacyjna pod okapem była zapiankowana.
  7. Dość rzadko widuję tutaj stropy zbrojone w jednym kierunku. Czy tak było w bazowym projekcie czy Ty to przeprojektowałeś? Jeśli tak to jakie szacunkowe oszczędności uzyskałeś? Jaka będzie grubość tego stropu i największa jego rozpiętość? Widzę, że stosujesz folię na deskach - czy to nie utrudnia tynkowania (nie pamiętam czy planujesz sufity podwieszane)?
  8. B_i_U masz zablokowane wiadmosści prywatne, więc napiszę tutaj: Twoja strona (http://www.dziennikbudowy.net.pl/) jest od jakiegoś czasu niedostępna. Mam nadzieję, że nie porzuciłeś jej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...