Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marcin G.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Marcin G.'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

11

Reputacja

  1. W starym budynku (chyba lata 50-te) mam piwnicę. Podłoga w niej to nierówny beton. Tego nie planuję zmieniać, bo to graciarnia, skład ekogroszku, itp. Nie ma sensu się nad tym rozczulać, Wersalu z tego nie będzie. W jednym miejscu było podwyższenie ok. 70 cm (ok. 4 m2 powierzchni) ponad pozostałą część piwnicy. Chcę wykorzystać to miejsce na zasobnik c. w. u. Od reszty piwnicy było to oddzielone murkiem i od góry wylany jakiś chudy beton, w środku ziemia. Zniwelowałem to na razie do poziomu pozostałej części piwnicy. Jak i z czego można tam najprościej zrobić podłogę. Myślałem o jakiejś betonowej wylewce, ale może da się coś zrobić prościej i szybciej, np. bloczki, czy płyty? Proszę o poradę. Chodzi o to żeby było twardo, bo na razie jest w tym miejscu po prostu goła ziemia. Nie myślę o żadnym styropianie, bo skoro pod resztą piwnicy nie ma, to te 4 m2 znacząco nie poprawi sytuacji, poza tym musiałbym wybrać więcej ziemi.
  2. Czy jest sens kupować coś takiego, jak to się sprawdza? Np. coś takiego: https://allegro.pl/oferta/naczynie-otwarte-zbiornik-wyrownawczy-c-o-pp-20l-8988885710 Wkurza mnie wymiana co kilkanaście lat przerdzewiałego zbiornika. Ktoś używa i może się podzielić opinią?
  3. Chcę zrobić dwie półki z płyt g-k pełniące funkcję parapetu nad grzejnikami. Te grzejniki nie są pod oknami, więc parapetów nad nimi nie ma, za to są bardzo "fajne" smugi:) Nie podobają mi się zbytnio grube półki, więc zastanawiam się nad użyciem profilu o szerokości 30 mm. Czy taki rozmiar będzie wystarczający, czy jednak nie utrzyma mi półki? Półki mają mieć rozmiary ok. 150 cm * 30 cm i będą zamocowane do ścian jednym dłuższym i jednym krótszym bokiem. Jaką grubość płyty g-k użyć? Nie przewiduję ustawiania ciężkich przedmiotów na tych półkach.
  4. Chyba pomyliłem działy. Ten temat powinien raczej iść tutaj: https://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?59-Wyko%C5%84czenie-%C5%9Bcian-elewacje-zewn%C4%99trzne Jeszcze jedna sprawa grunt musi być systemowy, czy może być jakiś Tytan?
  5. Ok. Dzięki. Materiał promocyjny producenta zbędny, czytałem na stronie;)
  6. Znalazłem tylko Cekol C-35 lub Cersit CT 35. Literówka?
  7. Jak w temacie. Chodzi o ścianę wewnętrzną w garażu, dość wilgotnym, zwłaszcza zimą, gdy rozpuszcza się w nim śnieg z samochodu. Wydaje mi się, że coś na bazie gipsu nie za bardzo się nadaje do wilgotnych pomieszczeń, ale ja się na tym nie znam. Co byście polecili do zaszpachlowania ubytków w miejscach gdzie stara farba odeszła, żeby wyrównać ścianę przed ponownym malowaniem? Jak się za to zabrać, żeby było dobrze?
  8. Kupuję u niego od kilku lat i do tej pory zawsze dobrze mi doradzał. Powiedział, żeby wziąć tego na próbę zamiast Chwałowic. Z tego co zauważyłem jest czysty, bardzo mało podziarna. Natomiast od czasu do czasu trafi się kamień. Może kilkanaście kamyków odrzuciłem podczas ładowania. Kupiłem tonę, ale sprawdzę dopiero w sezonie grzewczym, czyli mam nadzieję jak najpóźniej:) Cena 800 zł/t luzem, wg certyfikatu ok. 26 MJ/kg.
  9. Jako, że pojawiła się szansa na, marne, ale zawsze jakieś, dofinansowanie do fotowoltaiki, mam kilka pytań. Jak przeprowadzić przewody z paneli do inwertera, gdy w pobliżu nie ma kominka wentylacyjnego? Jaka jest najkorzystniejsza długość okresu rozliczeniowego? Obecnie mam 6 miesięcy. Czytałem, że w przypadku blachodachówki montuje się panel wiercąc otwór na "górce" blachodachówki i przez krokiew. Co w przypadku, gdy akurat nad krokwią nie ma "górki", tylko "dołek"? Przepraszam za niefachowe określenia, ale nie wiem jak się to nazywa w blachodachówce.
  10. W sobotę na lokalnym składzie zakupiłem ekogroszek z PGE Paliwa Sp. z o.o. Z tego co znalazłem na ich stronie jest to prawdopodobnie kolumbijczyk. Palił ktoś ekogroszkiem od PGE Paliwa? Jak się to spala? Sprzedawca twierdził, że w porządku.
  11. Z tego co czytałem, to Roborock S6 ma możliwość zapamiętania kilku map, np. pięter. Więc wystarczy jeden, tyle, że trzeba go będzie przenosić. Ale trochę ruchu się przyda.
  12. Znalazłem takie coś: "Przykładowa instalacja 3kWp składa się z : - 10 paneli monokrystalicznych 310 W, 10 lat gwarancji i 25 lat gwarancji mocy szczytowej, która nie spadnie więcej niż o 15,2 % w ostatnim 25 roku użytkowania, - inwentera : jendofazowy Zeversolar, 5 lat gwarancji z możliwością przedłużenia, - konstrukcji montażowej na dach skośny pokryty dachówką, - rozdzielnica elektryczna wraz z zabezpieczeniami i wszystkimi potrzebnymi przewodami. Cena takiej instalacji to około 11 000 zł brutto ( zawiera 8% vat - montaż na budynku mieszkalnym)" Moim zdaniem cena wygląda przyzwoicie, ale ja się nie znam. Co o tym myślicie? Oczywiście pomijając brak szczegółów.
  13. Jeśli przerwy w dostawie energii nie są długie, to wystarczy przetwornica sinus + akumulator. Używam u siebie 2 sezony takiego zestawu, a wcześniej jakieś 3 sezony służyło mi to do podtrzymania pracy pompki c. o. do śmieciucha. Przetwornica o mocy 300 W ciągłej / 600 W chwilowej. Mój kocioł z podajnikiem pobiera chwilowo moc ok. 350 W więc ten zestaw się sprawdza. Zasilane jest z tego sterownik kotła, podajnik, dmuchawa i pompa c. o.
  14. Pianka średnio się nadaje na rozwiązanie tymczasowe. Poza tym mam już wełnę.
  15. Mam założony licznik na kocioł z podajnikiem. W najmroźniejszych miesiącach (styczeń, luty) ubiegłego sezonu zużycie energii trochę przekroczyło 50 kWh/mc. Załóż licznik to się dowiesz:) Pytanie, czy ktoś ten dodatkowy koszt uwzględnia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...