Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wiiir

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wiiir

  1. Cześć, mój dylemat dotyczy postawienia wiaty, a właściwie zadaszenia podjazdu do garażu w zabudowie bliźniaczej. Wszystkie artykuły jakie mówią o miejscach postojowych to 3m od granicy.. ale jak to jest gdy mój podjazd do garażu jest na granicy działki bo przecież nie da się inaczej w zabudowie bliźniacze i tym samym moje miejsce postojowe też jest na granicy działki - jak mają się teraz do tego przepisy jak bym chciał zrobić zadaszenie tego podjazdu?
  2. Jak uzyskać kod serwisowy do opcji zaawansowanych w panelu sterowania? Chciałbym wykonać kalibrację reku. Moze ktoś na priv wysłać? Albo jak to zdobyć?
  3. tylko ze w przyszłości chce założyć elektrozawody więc moze lepiej też z autoadaptem?
  4. jeszcze jedno pytanie, czy pompy muszą być jakoś sterowane czy ręczna nastawa wystarczy? Czy wymagane są lub czy warto zakłądać termostaty do załączania wyłączania pomocy np żeby oszczędzić prądu?
  5. A co z CWU? Wtedy już pompa z kotła do tego i nic nie przekładać? Do CWU u mnie też osobnej pompy nie ma.
  6. No dlatego wydawało mi się że coś jest nie tak. To jak to teraz poprawić. Zrobić osobny obieg aż od pieca i połączyć to zawórem 3R albo 4R odległość piec rozdzielnia około 3m więc mały ból. Czy wystarczy dodać pompę na rozdzielni podłogowej i+byPass na cyrkulację - tylko boję się ze dalej będzie to mniej wydajne niż rozwiązaniem z zaworem 3R.
  7. Pomieszczenia są ciepłe, nawet za ciepłe bym powiedział bo termostat przylgowy na rozdzielności nie odcina mi zasilania podłogówki, termostat ustawiony na 20 stopni, teraz w kotle ustawiona mam temp na 50st. i dalej to samo, kocioł cały czas grzeje wodę Tylko że ja nie mam samej podłogówki, są też kaloryfery, teraz od instalatora się dowiedziałem ze wszystko jest na jednej pętli, nie ma rozdzielni na podłogówkę, jest gdzieś w wylewce, albo piorun wie gdzie zalany zwykły trójnik.
  8. Tak dokładnie jest jedna pompa z kotła, mi się też tak wydawało ze to powinien być osobny obieg, ale instalator twierdzi ze oni tak robią bo ta pompa jest mocna i daje radę, tylko właśnie czy to nie jest przyczyną ze kocioł cały czas grzeje wodę?
  9. Instalacja wygląda tak - parter - ogrzewanie podłogowe 5 pętli na 50m2 - piętro grzejniki Dom nowy, ogrzewany od września piecem gazowym junkers ZSB 24-1 DE 23. Problem jaki zauważyłem to, że przy ustawieniu temp na piecu 45st. cały czas grzeje, nie włącza/wyłącza się cyklicznie, gazu ciągnie 10m na dobe. Nie mam podpiętych żadnych sterowników - dom jeszcze na wykończeniu. Druga rzecz to podłogówka - jedna pompa na piecu chodzi na 3 biegu, przepływy około 1L/min, niby jest ok, temp na zasilaniu jest 42st a na powrocie 20st - dlaczego aż tak duża różnica? Jeszcze jest niedogrzana podłoga? Dodam jeszcze, że jak zamknę obieg podłogówki to piec dopiero wyłącza grzanie, czyli wg mnie przez podłogówkę i jej zimny powrót piec nie jest wstanie osiągnąć optymalnej temp powrotu żeby się wyłączyć. Zaworów 3R lub 4R nie ma u mnie na instalacji. Jak to usprawnić jak tym sterować??
  10. ILE!?!?!?! Chcialbym zobaczyc szczegolowy kosztorys pewnie z 70% to robocizna
  11. Witam, zamierzam zakopać w gruncie konstrukcję żelbetonową - coś na zasadzie szamba, ma to pełnić rolę piwnicy. Wejście od góry schodami z pomieszczenia o konstrukcji drewnianej. Pytanie czy ktoś wykonywał coś takiego, i jak to się sprawdza. Ponieważ nie zamierzam mieć ziemianki, wystającego kopca ziemi, chce mieć równy grunt, to zamierzam zakopać całość na poziomie 3-3,5m i zasypać na równo ziemią 0,5-1m. Całość na spoistej ziemi, piasek mam dopiero w okolicy 5m a zwier. wody 1,2m, tak takie informacje mam z odwiertów jakie były robione pod budowę domu, dlatego w grę wchodzi jeszcze opaska drenująca. Zastanawiam się nad kilkoma rzeczami -na czym to posadowić, chudziak, żwirek coś innego -jak zrobić izolację termiczną podłogi -co z robić z wodą z drenażu, studnia chłonna i kopać az do piasku czy wykopać z 1m nasypać 0.5m grubego piasku i 0.5 żwiru Całość chce zaizolować w taki sposób, w kolejności: pomalować masą bitumiczną, papa termo, styropian, folia kubełkowa pod i na zakładkę dookoła
  12. Będzię droższa ale czy nie możemy zrobić przemyślanej instalcji w tree na zasadzie redukcji? Wychodzi dużo taniej niż prowadzenie każdej żyły pod punkt. Trzeba wykonać fajny projekt jak poprowadzić przewody. Mam na myśli wyjscie ze skrzynki przewodem 5x1.5 następnie wychodzimy 4.x1.5mm i 3x1.5mm.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...