Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Blinq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Blinq's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Blinq

    Stacja uzdatniania wody.

    Reduktor ciśnienia posiadam, natomiast filtr jedynie skośny, siatkowy.
  2. Blinq

    Stacja uzdatniania wody.

    Jakiś konkretny model? Czy przed stacją jest potrzeba montowania dodatkowych filtrów np. sznurkowych? Dodatkowo zastanawiam się jeszcze nad zabezpieczeniem piwnicy przed "zalaniem" tzn. wykorzystaniem elektrozaworu lub czujnika zalania.
  3. Blinq

    Stacja uzdatniania wody.

    Eh, mój błąd, zliczyłem nie ten licznik (posiadamy dwa, drugi jest do gospodarstwa rolnego teściów). Faktyczne zużycie to jednak 10-12 m3 na miesiąc. To już jest pewne zużycie wody użytkowej na cześć domu, na którą chciałbym użyć stacji uzdatniania.
  4. Blinq

    Stacja uzdatniania wody.

    Przeanalizowałem rachunki od początku roku i faktyczne zużycie miesięczne wody to 22-25 m3. Osób w domostwie - 5. Zmierzyłem również twardość wody metodą kropelkową i jest dokładnie 25 dH. Oczyszczalnia przydomowa z osadnikiem wstępnym firmy Delfin (DELFIN PRO PREMIUM MBBR 6). Miejsce w którym mógłbym umieścić stacje jest w piwnicy. Montując stacje na podłodze piwnicy musiałaby tłoczyć płukankę złoża do kanalizacji która jest pod sufitem (wysokość piwnicy 2.4m). Da radę? Jaka stacje polecacie? Chciałbym rozwiązanie łatwe w obsłudze, ekonomiczne i bezawaryjne. Pozdrawiam.
  5. Blinq

    Stacja uzdatniania wody.

    Miesięczne zużycie wody to ok. 30-35 m3 wody. Twardość ok. 26 dH stopni. Oczyszczalnia ścieków posiada osadnik wstępny. Tak czy siak, stosuje dodatkowe aktywatory (bakterie). Co Pan proponuje? Pozdrawiam.
  6. Panie, Panowie, Borykam się w domu jednorodzinnym z bardzo twardą wodą. Niestety ostatnio zakamieniona wężownica w podgrzewaczu wody, zmusza mnie do zakupu stacji uzdatniania wody. Jestem kompletnie zielony w tym co wybrać, ale najpierw może kilka faktów. 1. Przyłącz wody mam w piwnicy (licznik, zawory itp.), więc tutaj musiałaby znajdywać się stacja uzdatniania. 2. Posiadam ekologiczną oczyszczalnię ścieków - obawiam się, że solanka z płukania stacji, może zaszkodzić bakteriom w oczyszczalni. 3. W piwnicy jest duża wilgotność. Czy w takim wypadku da się coś dobrać? Jeśli tak to jakie rozwiązanie, urządzenie? Pozdrawiam.
  7. Instalator wycenił Ventilusa taniej. Zastanawiałem się tylko na wymiennikiem aluminiowym. Nadal nie wiem, którego wybrać. Natomiast jak sprawa wygląda z ociepleniem takiego rekuperatora na poddaszu nieocieplonym? Sprawdzi się ocieplenie z 20 cm warstwy styropianu z każdej strony?
  8. Szanowni Państwo, Od razu uprzedzam, WIEM, że było multum wątków o wyborze rekuperatora, ale jednoznacznej odpowiedzi nie mogłem znaleźć. Stoję przed wyborem rekuperatora tj. Wanas 350 lub Ventilus 400. Niby to samo, ale jednak coś innego. Z tego co wyczytuje, to spręż jest jednym z ważniejszych parametrów; 1. Wanas 350 Maksymalna wartość natężenia przepływu - 430 m3/h Spręż przy 350 [m3/h] - 230 Pa Sprawność 82,2 % 2. Ventilus 400 Wydajność 400 m3/h Spręż 160 Pa Sprawność do 95 % Jak widać jest mała różnica. Kubatura domu to ok. 380 m3. Rodzina 3 osobowa.Brak GWC. Rekuperator zostanie umieszczony na nieużytkowym, nieocieplonym strychu, natomiast sam rekuperator zostanie zaizolowany styropianem 20 cm, obudowanym płytą MFP. Bardzo proszę o poradę w wyborze rekuperatora oraz czy dobrze myślę, o izolacji (grubiej?)? Pozdrawiam.
  9. Witam, Planuje zrobić termomodernizację jednego pokoju na poddaszu tj. zedrzeć sufit zrobiony z płyt G/K, wydrzeć wełnę mineralną, zastosować piankę PUR OK 20 cm i spowrotem przykręcić płyty G/K. Pianką zajmie się firma ociepleniowa, natomiast po mojej stronie stoi demontaż płyt G/K i ponowny ich montaż. Liczę się z tym, że wszystkie płyty zdemontowane, będą już nie do użytku. Pierwszy raz będę to robić, dlatego proszę o poradę. Pokój ma wymiary 5 x 5,5 m natomiast z boku jego przekrój wygląda jak na załączniku.Jedną rzeczą która mnie niecierpliwi to jest to jak zachować równe krawędzie wszystkich połączeń tj. płyta G/K ze ścianą kolankową, płyta G/K (skośna zabudowa) z płytą G/K (sufit góra) itd.? Czy stosuje się specjalne listwy? Aktualne wykończenie robione przez firmę nie jest idealne i rzuca mi się to w oczy, dlatego przy okazji takiego remontu, chciałbym zniwelować wszystkie krzywizny po długości całego pokoju. Pozdrawiam.
  10. Dom wybudowany kawałek czasu temu. Teraz to już nieistotne kto odbierał dom. Istotne natomiast jest to, jak to mam teraz naprawić, ażeby dom nie stał się jednym, wielkim grzybem i pleśnią. Dodam tylko, że mówimy o piętrze (tzn. poddasze użytkowe - nad nim jest strych nieużytkowy).
  11. Niestety nie. Nie zależało to ode mnie, teraz chcę te wszystkie błędy naprawić.
  12. Pod tym pojęciem, chodziło mi o wstawienie anemostatów w każdym pokoju. Myślałem nad wywiewem, z tego względu, że świeże powietrze mogłoby wpadać poprzez rozszczelnione okna lub otwartą wentylację okien dachowych. Poniżej zdjęcie w rozmieszczeniem pokoi. Niebieskie linie - okna, zielone linie - okna dachowe z wentylacją, punkt czerwony to wentylacja łazienki z wyciągiem mechanicznym na zewnątrz. Raczej nie mam możliwości zrobienia wentylacji z pomieszczeń czystych do brudnych, albo sobie tego nie wyobrażam. Pozdrawiam.
  13. Witam. Mieszkam od roku w domu, którego niestety nie wyposażono w żadne kanały wentylacyjne -nie ma jakiejkolwiek wentylacji w pokojach, poza łazienką. Wilgotność w pomieszczeniach w granicach 70-75%. Mam zamiar zrobić wentylację w każdym w pokojów, ale nie za bardzo wiem, jak za to się zabrać. Sytuacja jest na tyle ułatwiona, że mam wszędzie sufit podwieszany, a nad sufitem w miarę duży i strych. Wstępnie myślałem nad umieszczeniem anemostatów wywiewnych rurą spiro, na strychu założyłbym wentylator osiowy (kanałowy), który by wyciągał powietrze na zewnątrz. Świeże powietrze "wchodziło" by do domu, poprzez kratki wentylacyjne w oknach dachowych (w każdym pokoju jest okno dachowe). Czy takie rozwiązanie ma sens? Pozdrawiam.
  14. Podłogę na legarach mam już zrobioną (przykręconą). Miedzy OSB a wełną jest mała szczelina. Bardziej interesuje mnie to, czy gdybym na to położył 2 x 5 cm styropian lub 1 x 10 cm i na to OSB 15 mm, czy to nie będzie błędem - tzn. patrząc na zawilgocenie warstw i ewentualnie powolne niszczenie warstw OSB i legarów?
  15. Zatem co polecasz? Bo jedno jest pewne, że pierwszej warstwy OSB 15 mm nie będę odkręcać od legarów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...