
Blinq
Użytkownicy-
Liczba zawartości
16 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Blinq's Achievements
-
Reduktor ciśnienia posiadam, natomiast filtr jedynie skośny, siatkowy.
-
Jakiś konkretny model? Czy przed stacją jest potrzeba montowania dodatkowych filtrów np. sznurkowych? Dodatkowo zastanawiam się jeszcze nad zabezpieczeniem piwnicy przed "zalaniem" tzn. wykorzystaniem elektrozaworu lub czujnika zalania.
-
Eh, mój błąd, zliczyłem nie ten licznik (posiadamy dwa, drugi jest do gospodarstwa rolnego teściów). Faktyczne zużycie to jednak 10-12 m3 na miesiąc. To już jest pewne zużycie wody użytkowej na cześć domu, na którą chciałbym użyć stacji uzdatniania.
-
Przeanalizowałem rachunki od początku roku i faktyczne zużycie miesięczne wody to 22-25 m3. Osób w domostwie - 5. Zmierzyłem również twardość wody metodą kropelkową i jest dokładnie 25 dH. Oczyszczalnia przydomowa z osadnikiem wstępnym firmy Delfin (DELFIN PRO PREMIUM MBBR 6). Miejsce w którym mógłbym umieścić stacje jest w piwnicy. Montując stacje na podłodze piwnicy musiałaby tłoczyć płukankę złoża do kanalizacji która jest pod sufitem (wysokość piwnicy 2.4m). Da radę? Jaka stacje polecacie? Chciałbym rozwiązanie łatwe w obsłudze, ekonomiczne i bezawaryjne. Pozdrawiam.
-
Miesięczne zużycie wody to ok. 30-35 m3 wody. Twardość ok. 26 dH stopni. Oczyszczalnia ścieków posiada osadnik wstępny. Tak czy siak, stosuje dodatkowe aktywatory (bakterie). Co Pan proponuje? Pozdrawiam.
-
Blinq obserwuje zawartość → Stacja uzdatniania wody.
-
Panie, Panowie, Borykam się w domu jednorodzinnym z bardzo twardą wodą. Niestety ostatnio zakamieniona wężownica w podgrzewaczu wody, zmusza mnie do zakupu stacji uzdatniania wody. Jestem kompletnie zielony w tym co wybrać, ale najpierw może kilka faktów. 1. Przyłącz wody mam w piwnicy (licznik, zawory itp.), więc tutaj musiałaby znajdywać się stacja uzdatniania. 2. Posiadam ekologiczną oczyszczalnię ścieków - obawiam się, że solanka z płukania stacji, może zaszkodzić bakteriom w oczyszczalni. 3. W piwnicy jest duża wilgotność. Czy w takim wypadku da się coś dobrać? Jeśli tak to jakie rozwiązanie, urządzenie? Pozdrawiam.
-
Ventilus 400 vs Wanas 350?
Blinq odpowiedział Blinq → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Instalator wycenił Ventilusa taniej. Zastanawiałem się tylko na wymiennikiem aluminiowym. Nadal nie wiem, którego wybrać. Natomiast jak sprawa wygląda z ociepleniem takiego rekuperatora na poddaszu nieocieplonym? Sprawdzi się ocieplenie z 20 cm warstwy styropianu z każdej strony? -
Szanowni Państwo, Od razu uprzedzam, WIEM, że było multum wątków o wyborze rekuperatora, ale jednoznacznej odpowiedzi nie mogłem znaleźć. Stoję przed wyborem rekuperatora tj. Wanas 350 lub Ventilus 400. Niby to samo, ale jednak coś innego. Z tego co wyczytuje, to spręż jest jednym z ważniejszych parametrów; 1. Wanas 350 Maksymalna wartość natężenia przepływu - 430 m3/h Spręż przy 350 [m3/h] - 230 Pa Sprawność 82,2 % 2. Ventilus 400 Wydajność 400 m3/h Spręż 160 Pa Sprawność do 95 % Jak widać jest mała różnica. Kubatura domu to ok. 380 m3. Rodzina 3 osobowa.Brak GWC. Rekuperator zostanie umieszczony na nieużytkowym, nieocieplonym strychu, natomiast sam rekuperator zostanie zaizolowany styropianem 20 cm, obudowanym płytą MFP. Bardzo proszę o poradę w wyborze rekuperatora oraz czy dobrze myślę, o izolacji (grubiej?)? Pozdrawiam.
-
Witam, Planuje zrobić termomodernizację jednego pokoju na poddaszu tj. zedrzeć sufit zrobiony z płyt G/K, wydrzeć wełnę mineralną, zastosować piankę PUR OK 20 cm i spowrotem przykręcić płyty G/K. Pianką zajmie się firma ociepleniowa, natomiast po mojej stronie stoi demontaż płyt G/K i ponowny ich montaż. Liczę się z tym, że wszystkie płyty zdemontowane, będą już nie do użytku. Pierwszy raz będę to robić, dlatego proszę o poradę. Pokój ma wymiary 5 x 5,5 m natomiast z boku jego przekrój wygląda jak na załączniku.Jedną rzeczą która mnie niecierpliwi to jest to jak zachować równe krawędzie wszystkich połączeń tj. płyta G/K ze ścianą kolankową, płyta G/K (skośna zabudowa) z płytą G/K (sufit góra) itd.? Czy stosuje się specjalne listwy? Aktualne wykończenie robione przez firmę nie jest idealne i rzuca mi się to w oczy, dlatego przy okazji takiego remontu, chciałbym zniwelować wszystkie krzywizny po długości całego pokoju. Pozdrawiam.
-
Dom wybudowany kawałek czasu temu. Teraz to już nieistotne kto odbierał dom. Istotne natomiast jest to, jak to mam teraz naprawić, ażeby dom nie stał się jednym, wielkim grzybem i pleśnią. Dodam tylko, że mówimy o piętrze (tzn. poddasze użytkowe - nad nim jest strych nieużytkowy).
-
Niestety nie. Nie zależało to ode mnie, teraz chcę te wszystkie błędy naprawić.
-
Pod tym pojęciem, chodziło mi o wstawienie anemostatów w każdym pokoju. Myślałem nad wywiewem, z tego względu, że świeże powietrze mogłoby wpadać poprzez rozszczelnione okna lub otwartą wentylację okien dachowych. Poniżej zdjęcie w rozmieszczeniem pokoi. Niebieskie linie - okna, zielone linie - okna dachowe z wentylacją, punkt czerwony to wentylacja łazienki z wyciągiem mechanicznym na zewnątrz. Raczej nie mam możliwości zrobienia wentylacji z pomieszczeń czystych do brudnych, albo sobie tego nie wyobrażam. Pozdrawiam.
-
Witam. Mieszkam od roku w domu, którego niestety nie wyposażono w żadne kanały wentylacyjne -nie ma jakiejkolwiek wentylacji w pokojach, poza łazienką. Wilgotność w pomieszczeniach w granicach 70-75%. Mam zamiar zrobić wentylację w każdym w pokojów, ale nie za bardzo wiem, jak za to się zabrać. Sytuacja jest na tyle ułatwiona, że mam wszędzie sufit podwieszany, a nad sufitem w miarę duży i strych. Wstępnie myślałem nad umieszczeniem anemostatów wywiewnych rurą spiro, na strychu założyłbym wentylator osiowy (kanałowy), który by wyciągał powietrze na zewnątrz. Świeże powietrze "wchodziło" by do domu, poprzez kratki wentylacyjne w oknach dachowych (w każdym pokoju jest okno dachowe). Czy takie rozwiązanie ma sens? Pozdrawiam.
-
Docieplenie podłogi strychu nieocieplonego.
Blinq odpowiedział Blinq → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Podłogę na legarach mam już zrobioną (przykręconą). Miedzy OSB a wełną jest mała szczelina. Bardziej interesuje mnie to, czy gdybym na to położył 2 x 5 cm styropian lub 1 x 10 cm i na to OSB 15 mm, czy to nie będzie błędem - tzn. patrząc na zawilgocenie warstw i ewentualnie powolne niszczenie warstw OSB i legarów?- 4 odpowiedzi
-
- docieplenie
- nieocieplonego.
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Docieplenie podłogi strychu nieocieplonego.
Blinq odpowiedział Blinq → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Zatem co polecasz? Bo jedno jest pewne, że pierwszej warstwy OSB 15 mm nie będę odkręcać od legarów.- 4 odpowiedzi
-
- docieplenie
- nieocieplonego.
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: