Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hbmm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez hbmm

  1. @kaszpir007 Ale założenie było aby mieć klimę (słuszność tej decyzji udowodniło lato 2018r) i ogrzewanie nie akumulacyjne w okresach przejściowych. Pompa PW nie spełnia tych warunków, dodatkowo jest dużo droższa 20tys?? Ja zapłaciłem za klimę i instalacje około 6,5tys z wszystkim ale to była promocja po znajomości. @tomno Aby poprawić sytuację mam kanał sania na wysokości około 1m. Generalnie jak komuś mówię że tyle wychodzi mi za ogrzewanie prądem to ludzie troszkę dziwnie na mnie patrzą. Jestem świadom że tutaj na forum jest elita i może to być jeszcze zły wynik. Chciałem wybudować dom aby za ogrzewanie wyszło do 2tys sezon (wrzesień-maj) przy temperaturze 23stopnie. Na chwilę obecna mogę stwierdzić że kombinacja klima-gaz zrealizuje ten cel taniej i będzie to około 1,5tys zł. Mój teść dla porównania spala 6ton x 1000zł podobna powierzchnia:) @tomno To może są defrosty? @kryzys A czym było do tej pory ogrzewane? ile tego paliwa szło?
  2. @kryzys Moim zdaniem bierz 5kW jest w niej większy agregat przez co więcej ciepła może zebrać. Jest to i tak inventer więc sobie z mocą zjedzie a dom potrzebuje nadal tyle samo energii więc nie powinna ona powodować strat. Mam splita 3,5kW i kanałówkę 5kW przy 5kW nie ma lodu pod wentylatorem a w 3,5kW jest go pełno i wiszą sople wychodzi ze większa jednostka lepiej sobie radzi z defrostami.
  3. @kbab Wybacz ale nie mam zasobów czasowych aby czytać ponad 100 stron postów z tego 90% bezwartościowych. Lecz przyznam że chętnie zapoznał bym się z twoimi obserwacjami.
  4. @funky_koval to nie hałas to burczenie. Ale to jest tak że jeden słyszy drugi nie a trzeci słyszy i go denerwuje. Ostatnio był u mnie kolega i mówię do niego słyszysz jak burczy ta sprężarka.... a on że nic nie słyszy. @tomno Jednostki podłączył gość co pracuje w firmie z klimami, więc pewnie wiedział co robił. Próżnię robił około 1h, sprawdzał coś na manometrach mówił ze jest ok bo ma 30barów. Zakładał to jesienią 2017r a latem 18r podjechał gdy było gorąco i jeszcze raz sprawdzał i dobił czynnika. przed dobiciem przy chłodzeniu na max pobierała 2100W po dobiciu 2500W nie wiem kiedy było lepiej i tu może coś ewentualnie być źle. Z tym +30 pod sufitami to jest tak ze konstrukcja anemostatów powoduje rozwiewanie nadmuchu na boki a one są na suficie więc tam robi się gorąco podczas pracy urządzenia rozwiązaniem jest odkręcenie tych blaszek wtedy strumień gorącego powietrza idzie pionowo w dół powodując lepsze wymieszanie. Nie miałem jak i nie chciałem robić nawiewów przy podłodze więc jest to świadomy błąd wykonawczy.
  5. Mam klimę i gaz więc się wypowiem. Dom: parterowy 135m2, Kanadyjczyk izolacje: podłoga 24cm, sciany 34cm, sufit 30cm + strych nieogrzewany 15cm w krokwiach, okna 3 szyby. okolice Krakowa klima gree 5kW kanałowa Sezon 2017/18: grzanie na 18stopni dom w budowie. wentylacja zatkana. Listopad:brak sufitu 30cm 442kWh Grudzień brak sufitu 30cm 491 kWh Styczeń 468kWh Luty 507kWh Marzec 396kWh Kwiecień 33kWh Razem 2337kWh * 0,533zł = 1245zł Sezon 2018/19 grzane na 21 stopni październik 131kWh listopad 355kWh grudzień 555kWh od 15tego uruchomiony rekuperator. styczeń do 22 włącznie 535kWh Razem 1576 kWh * 0,533zł =840zł Gaz uruchomiony 22 stycznia podłogówka 100% temperatura podniesiona w domu do 22stopnie, przez ostatnie 4 dni temperatura zew -5 -7 dzień noc średnie dobowe zużycie 5,3m3 gz50 (11kWh w 1m3) z fv wynika że gaz kosztuje około 1,78zł + abonament co daje za dzień 9,43zł. Klimatyzator w takich samych warunkach pobierał do 30kWh czyli około 15zł. Niestety z gazem mam bardzo krótkie doświadczenie ale już widać że jest dużo taniej w trudnych dla klimy warunkach. Będę grzał do wiosny gazem i zobaczymy. Założenie jest takie że klimą grzeje miesiące przejściowe wrzesień, październik kawałek listopada, może marzec i kwiecień generalnie gdy temperatura jest nie niższa niż 5stopni ale tak aby nie robiły się defrosty. Zakładam iż wtedy sprawność klimy będzie większa i wyjdzie taniej od gazu. Obserwacje z używania klimy: Szybko można podnieść temperaturę w pomieszczeniu. Burczy sprężarka:( w dzień tego się nie słyszy ale w nocy słychać a mam ją zamontowaną 10m od domu na postumencie betonowym i dodatkowo poustawiane pustaki od strony domu). Na czerpni jednostki wew zamontowane filtry G4 fajnie zbierają kurz:) Klima fajnie wykorzystuje zyski ze słońca i gdy jest słoneczny dzień to nieraz cały potrafi nie grzać. Anemostaty mam zamontowane w suficie przez co podczas pracy pod sufitem robi się około 30stopni:( tylko salon na wysokości 1m) Co do gazu to jeszcze trudno coś powiedzieć ale podłoga ma 24-25stopnie a przy klimie miała 20-21stopni. Kocioł huczy ale ten huk nie jest tak przenikający dom jak sprężarka. Pozdrawiam
  6. @Kaizen @Wielblad1313 Ja mam puszczone ziemią około 10-11m. Zrobiłem to tak: na rurki nawlekłem otulinę kauczukową podwójna warstwę i do arota 75mm który został mi z wentylacji. Jednostkę zewnętrzna musiałem dać dalej od domu ponieważ bardzo było ja słychać (dom kanadyjczyk) jeszcze ją w nocy słychać ale na podstawie jest przewidziane miejsce pod murek:) Kurcze coś zdjec dodac nie mogę moze w innym terminie się powiedzie.
  7. Poniżej na obrazku wykres pracy mojego gree kanałowego 5kW na czerwono opisy(z dnia 17-18.12.2017r). Nie mogę zrozumieć jak to z waszymi urządzeniami jest ze mają tak niskie moce nawet w okolicach 200W. Na moim nigdy nie widziałem mniejszego poboru niż 680W.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...