Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tragarz Śmierci

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tragarz Śmierci's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Szambo tak jak dom znajduje się na zboczu góry więc chyba jedynym sposobem na sprawdzenie szczelności będzie zalanie wodą (małą ilością) i zobaczenie czy ubędzie przez tydzień. Wybiorę jednak te droższe rury ponieważ planowałem je kotwiczyć pianą montażową i dopiero tynk, a jak by miała się odkształcić był by to problem. Bardzo dziękuję za wskazówkę ws jakości złączek .Aż tak dużo ich nie będzie więc warto wydać trochę więcej i mieć spokój. Wewnętrzne tynki są z gliny.... Dość łatwo się kruszą. Część odkułem do wysokości 60cm i staram się odbudować izolację pozioma za pomocą iniekcji Adexin HS robiąc wlewy ponieważ ciśnieniowo nie da się w tych kruchych zaprawach. Pytanie: 1) czym uzupełnić tynki? Z racji na wilgoć chce to porządnie zagruntować i użyć tynków cementowo wapiennych. Czy ma Pan jakąś propozycję (jakość do ceny) polecany produkt? Tynkowania będę miał około 60mkw tak że sporo. 2) jakimi farbami pomalować ściany? Lateksowe dobrze kryją ale nie oddychają i boje się że porobią się pęcherze. Co Pan poleca? Jak zawsze dziękuję uprzejmie za pomoc
  2. Dom w zimie nie będzie za często użytkowany więc sól w syfonach i przedmuchanie rur obowiązkowo. Co się da rozprowadzę grawitacyjnie resztę przedmucham. Na działce jest szambo 6000litrów cylindryczne wkopane w ziemie 10 lat temu. Zbiornik był nowy. Przykryty jest deklem. Przez toaletę za pomocą wody z wiader trafiały tam nieczystości. Dom użytkowany przez te 10lat ok 3mieś w roku przez średnio jedną osobę. Wczoraj zajrzałem do szamba spodziewając się że po tylu latach będzie pełne (szambo przez 10 lat nie opróżniane). A ku mojemu zdziwieniu ledwo na dnie "bagno" może z 30cm. 1) czy tak mała ilość zanieczyszczeń może wskazywać na to że szambo jest dziurawe? 2) na co zwrócić uwagę kupując hydrofor? Są za ok 300-400zł z 5l naczyniem. Czy tak tanie jest coś warte? 3) instalacje wodną chcę wykonać z alupexu. W znanym markecie budowlanym na C są rury pex-al-pex za 2,68zł/mb oraz rury pe-xb/al/pe (pe-rt) za 1,58zł/mb. Nie ukrywam że wołał bym tą tańszą czy różnica jest duża po za oznaczeniem? 4) Złączki skręcane do alupexu takie jąk kolana, trójniki są w internecie firmy Diamond odpowiednio po 4,5zł i 8zł a w sklepie na C (innej firmy) po 11zł i 18zł. Różnica w cenie jest wyraźna. Podejrzewam że idzie za tym również jakość. Czy warto oszczędzić na złączkach? Jaką firmę polecasz? Jak zawsze pięknie dziękuję za pomoc!
  3. Wygodniej jest mi nie zrobić spadku i wydmuchać wodę z instalacji w domu za pomocą kompresora. Powstaje pytanie: 1) czy zwykły kompresor za 240zł 2,5KM 8 bar wystarczy żeby wydmuchać wodę z instalacji o długości ok 10mb? Boje się żeby nie zamarła reszta wody i nie rozsadziła instalacji.. 2) Czy rury zimnej wody muszą iść w otulinie? Jest szansa że dzięki otulinie w ujemnych temperaturach woda nie zamarznie? 3) Wygodnie było by umieścić bojler w kuchni, ale im dłuższe przyłącze tym więcej wody upłynie nim ciepła woda popłynie z kranu Dziękuję Ci Adamie za cenne wskazówki!
  4. Marzy mi się niezależne źródło wody i prądu czyli docelowo własna elektrownia, ale to na razie pieśń przyszłości.. Chciałem jak najtaniej, ale widzę że jest ciężko. Przemyślałem częściowo sprawę. Chciałbym zrobić następujące prace: Na działce 10m poniżej domu jest zarośnięta studnia. Wiem że 10 lat temu działała. Na początek muszę ją wypompować zdezynfekować i oczyścić. Koło domu wykopać druzę 1m w głąb wylać betonem i ocieplić styropianem. W niej zamontować hydrofor. Cena ok 400zł 5l naczynie. Będę wdzięczny za wskazówki na co zwrócić uwagę. W domu chcę zamontować bojler 50l i rozprowadzić wodę (prysznic, umywalka, wc, zlewozmywak w kuchni). Pomieszczenia oddalone od siebie 5m. Pytania: 1) Dom będzie używany głownie w lecie. Jak na zimę spuścić wodę z instalacji w domu? 2) Jak spuścić wodę z inst na zewnątrz? Czy hydrofor po odłączeniu zasilania może "zrzucić" wodę do studni? (aby woda nie zamarzła w rurze doprowadzającej wodę do hydroforu) 3) Czy bojler musi być pomiędzy wc a kuchnią? (aby ciepła woda z bojlera miała do przepłynięcia 2,5m a nie 5m rury?) Dziękuję za odpowiedź!
  5. Dziękuję Adamie za odpowiedź. Chciałbym grawitacyjnie rozprowadzić wodę zimną i ciepłą. 1) Jakie jest minimalne ciśnienie aby bojler zadziałał? 2) Do bojlera przyłącze woda alupex 16mm. Wyjście z bojlera również 16mm. Z racji na mały przekrój wężownicy w bojlerze woda ogrzana wypływająca z bojlera będzie miała mniejsze ciśnienie niż woda wpływająca do bojlera? 3) Jakie jest minimalne ciśnienie aby myć swobodnie naczynia, brać prysznic? Pytam w kontekście jak wysoka ma być wieża wodna.
  6. Dziękuję Ci za wskazanie tarana wodnego jako rozwiązania problemu z ciśnieniem. Czy Twoja wiedza pozwala na to abyś udzielił odpowiedzi na resztę pytań? p.s. co robiłem na lekcji fizyki wolał bym zostawić dla siebie
  7. Dzień dobry. Pacjent: dom w górach (kotlina kłodzka) brak bieżącej wody (strumień), szambo jest, prąd jest. Budynek prawie stu letni z kamienia. Połowa podpiwniczona połowa bez piwnicy i fundamentu. Pomysł: na 1p wrzucić zbiornik 1000l rozprowadzić instalacje alupex do prysznica, umywalki i zlewozmywaka w kuchni. (rozwiązanie na rok potem będzie studnia i hydrofor) Dane techniczne: Różnica poziomu od najwyższego punktu (prysznic) do podstawy zbiornika 2m. Instalacja alupex 16mm. Rozprowadzona tak aby grawitacyjnie wymuszony był przepływ. Wg starszych i mądrzejszych ciśnienie jakie powstanie to 0,2bara. W porównaniu do ciśnienia, które mam we Wrocławiu z miasta 4bary to 0,2bara nie ma racji bytu. Pytania: 1) Wydaje mi się że zimna woda powinna płynąć na tyle mocno aby móc wziąć prysznic i umyć naczynia, dobrze mi się wydaje? 2) czy ciśnienie wody będzie zależało od ilości wody w zbiorniku? (np. jest pełny 1000l woda płynie jak należy, jak będzie 200l to ciśnienie będzie znikome) 2) Czy przy tak małym ciśnieniu montować napowietrzacze w wylewkach w celu oszczędności wody? 3) Jak uzyskać ciepłą wodę? Czy montaż bojlera 50l bez wymuszonego obiegu wody pompą cyrkulacyjną ma jaki kolwiek sens?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...