Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Deks

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Deks's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Muszę odmalować stary pokój i mam pytanie do bardziej doświadczonych fachowców. Ściany trzeba zaszpachlować i pomalować. Robiłem to już nie raz ale zawsze na nowe "surowe" ściany. Ta jest pokryta jakąś farbą. I zastanawiam się czy powinienem ją ściągnąć przed położeniem gładzi? Mam obawy aby szpachlować ściany pokryte farbą. W ramach eksperymentu zmoczyłem ścianę wodą i stara farba nie reaguje. Jeśli ją ściągać to jaką techniką? Z góry dziękuje za pomoc.
  2. Dzięki. Skoro piszą może wskażesz jakiś link? Kiedyś widziałem film instruktarzowy chyba webera. Ale już nie moge go znaleść. A gruntować warstwe kleu przed klejeniem płytek czy gruntowanie jest zbędne?
  3. Witam. Szukam informacji na temat technologi kładzenia płytek na elewacji docieplonej styropianem. Producenci systemów dociepleniowych nic na ten temat nie piszą. Przejrzałem strony webera czy ceresita i inne. Styropian jest zaszpachlowany jedną warstwą kleju i siatki. Czy o wystarczy? Czy klej powinieniem zagruntować zanim zaczne układać płytki klinkierowe?
  4. Deks

    Naczynie przeponowe.

    Dziś zrobiłem eksperyment. Podłogówka odciąta. Podgrzewam tylko grzejniki, czyli podgrzewam 75 litórw wody do 60 stopni. Ciśnienie z 1,3 rośnie do 2,1 bara. Nawet zakładając te 4% wzrostu objętości wody daje nam to w tym przypadku 3 litry wody dodatkowo. Naczynie w kotle ma 8 litów. Wiec jednak coś nie tak. Tylko dlaczego?
  5. Deks

    Naczynie przeponowe.

    Przepona jest cała, sprawdzone.
  6. Witam Was. Mam pewien problem z instalacją CO w moim domu (140mkw). Kocioł gazowy kondesacyjny jest sterowany przez termostat pokojowy i czujnik temperatury zewnętrznej. Gdy woda w całym układzie jest zimna ciśnienie w instalacji wynosi 1,3 bara. Kiedy kocioł zaczyna grzać wodę w instalacji CO ciśnienie rośnie. Temperatura zasilania jest zależna od temeratury na zewnątrz. Gdy temperatura zasilania wynosi 60 st.C, Ciśnienie w układzie rośnie do 2,3 bara. Czy taki wzrost ciśnienia jest prawidłowy? Serwisant uruchamiający kocioł sprawdził ciśnienie w naczyniu przeponowym i było ok. Stwierdził że można dołożyć dodatkowe naczynie i wtedy ciśnienie sie ustabilizuje. Zastanawiam się czy naczynie w kotle jest sprawne? Mam w instalacji 120 litrów wody, przy czym 75 litów to obwód grzejników a 45 litrów to podłogówka. Policzone dokładnie z uwzględnieniem wszystkich rur na zasilaniu. Gdy grzejniki są zasilane temperaturą 60 st.C to na podłogę idzie 38 st.C. Czyli 75 litów jest podgrzewane do 60 st a 45 litrów do 38 st.C. W takim przypadku ciśnienie rośnie o 1 bar. Czy to możliwe że 8 litrowe naczynie w kotle jest za małe do mojej instalacji? A może taki wzrost ciśnienia jest normalny i akceptowalny?
  7. Deks

    Szprzęgło hydrauliczne

    A bez sprzęgła się nie da tego zrobić? Z tego co wiem to da, stosując na podłogówki obieg z ukłądem mieszającym w postaci np zaworu trójdrogowego. Sprzęgło jest drogie ale czy daje jakieś kożyści w tym przypadku?
  8. Deks

    Szprzęgło hydrauliczne

    Dzięki za wyjaśnienia. Czyli w większości przypadków nie stosuje się sprzęgła w takim przypadku jak mój?
  9. Witam. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jaką funkcję pełni i co daje sprzęgło hydrauliczne. Szukałem czegoś w necie ale ciężko o jakieś info dla laika. Mój hydraulik chce to u mnie zastosować a ja nie wiem co mi to daje. Mam domek około 140mkw, kocioł kondensacyjny na gaz miejski, kilka pętli podłogówki na dole i kilka kaloryferów u góry. Jaki jest sens stosowania sprzęgła? Wiem że mój znajomy czegoś takiego nie ma a mimo to instalacja działa. Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienia ekspertów.
  10. Taką pianke oferuje od niedawna DEN BRAVEN, nazywa się: MONTAGEFIX-ST Cena bardzo konkurencyjna w porównaniu z innymi. Jak fachowcy nauczą się tym robić to nie będą chcieli tradycyjnego kleju stosować .
  11. jak to nie ? Pezecież fundament ma być poniżej strefy przemarzania a to włąsnie tyle mniej więcej. Poatym poziom wody może sie zmieniać na większy niestety. Ja nie jestem budowlancem ale wiem że domy można stawiać na podmokłym terenie ale ile to kosztuje i co jak zawiodą fachowcy np z izolacją? Boje sie problemów z budową. A o piwnicy to nawet nie myślałem.
  12. blachu masz podmokłą działke? bo u mnie by się Twój patent nie sprawdził.
  13. Przymierzam sie do kupna działki budowlanej. Badanie gruntu wykazało że woda gruntowa znajduje się 1,5m pod poziomem ziemi, przy czym musze zaznaczyć że 0,5m to sztuczny nasyp piasku świeżo wykonany. Można wiec powiedzieć że woda już na 1m. Nie wiem co o tej działce myśleć, czy ten grunt jest podmokły? Jak teraz sprawa wygląda z budową domu? Czy warto interesować się taką działką? Dziękuje za pomoc.
  14. dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, jak zwykle człowiek musi liczyć tylko na siebie,i może dobrze, a od fachowców z dala, tak mnie nauczyło doświadczenie. Pozdrawiam.
  15. Witam i prosze o porade. Mam działke letniskową i musze gdzieś umieścić hydrofor. Początkowo pomysł był aby umieścic go w magazynku ale jest obawa ( 12m od studni) że nie zaciągnie wody. Musze wykonać studzienke na hydrofor. Nie musi być głeboka ok 1m. Zastanawiam sie jak to zrobić. Myslałem żeby wymurować ją z bloczków fundamentowych M6. Jest tylko problem z uszczelnieniem.Otóż działka jest podmokła i studzienke trzeba dobrze uszczelnić bo na bank bedzie sie zbierać woda. I teraz moje pytanko jak to zrobić? Zastanawiam sie nad folią np taką do oczek wodnych. Zrobił bym wylewke z betonu jako fundament i zalał bym tym tą folie. Folii bym dobrał tyle że jednocześnie pokryła by ścianki boczne. Czy to dobry pomysł?A może inny patent? Z góry dziękuje za porady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...