Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krosmk3

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez krosmk3

  1. Witam Podłączę się pod temat. Mam wykonane prawidłowo piony instalacji wewnętrznej. Zamontowaną oczyszczalnię biologiczną, która wymaga dodatkowego odpowietrzenia kanalizacji. Na etapie budowy nikt tego nie przewidział więc teraz mam podciągniętą rurę od odpowietrzenia do wewnętrznego narożnika do mu (taki ukłąd ścian). Tu pytanie chce wyciąć bruzdę w elewacji schować tam rurę (rura 110, styro 20 cm) nie obawiam się o mostek bo jest to wyłącznie ściana dekoracyjna wystająca z bryły budynku. wracając do tematu chcę w warstwie styropianu w bruździe pociągnąć pod skos dachu rurę odpowietrzającą. Nastęnie po skosie dachu (dom z piętrem użytkowym dach dwuspadowy) pociagnąć rurę najwyżej jak się da pod sam wierzchołek dachu i teraz mam dylemat. Przebić się przez dach i zamontować dachówkę wentylacyjną jednak koszt tych dachówek jest teraz ogromny około 1000 zł za szt. ale chodzi mi po głowie pomysł wygięcia rury w drugą stronę i zrobienia kratki wylotowej w podbitce. Wylot będzie na znacznej wysokości około 7-8m a także ponad 3 m nad oknami. zgodnie z załączonym rysunkiem. Na czerwono przebieg odpowietrzenia na zielono zalecany wylot. natomiast ja skłaniam się ku temu wylotowi w dół. co o tym sądzicie.
  2. Dzięki udało się zdiagnozować awarie. Okazała się niesprawna różnicowka. Mimo załączenia nie dawała napięcia po wymianie wszystko działa.jak.nalezy
  3. @domsat Dziękuję za odpowiedź mam to na uwadze i nie chcę tam grzebać ale jeśli byłby jakiś prosty sposób to byłbym w stanie to zrobić sam chociażby dlatego, że w domu mam zrobioną elektrykę przez siebie więc w sprawach elektrycznych jakoś bym dał radę. Jeśli chodzi o mojego alarmiarza to niestety instalacji mi nie dokończył i zwinął się z budowy jestem w trakcie dogadywania się z kolejnym. Informacyjnie nie dokończenie jedynie polegało na uzupełnieniu o kontraktony w bramie i drzwiach oraz uruchomienie sterowania bramą ogrodzeniową oraz ostatecznym skonfigurowaniu systemu/apliakcji poza tym wszystko śmigało tak jak należy tzn. alarm się wzbudzał kiedy miał się wzbudzać, czujki były odpowiednio ustawione i skonfigurowane brama garażowa jak i rolety również działały. @CityMatic Rolety są na 230V, sprawdziłem napięcie na puszce przed roletami i niestety tam nic się nie pojawia, sprawdziłem również na wyjściu z expandera i tam też nic się nie pojawia po mino tego, że zarówno z przycisku jak i z aplikacji integra można włączyć przekaźnik sterowanie działa (tzn. słychać jak przekaźnik klika oraz zapala się zielona sygnalizacja załaczenia). Rolety sterowane są poprzez zwarcie styków dwóch przekaźników jednego dla ruchu w górę drugiego dla ruchu w dół. Do tej pory wszystko działało również w ten sposób, że po zaalarmowaniu i wyjściu z domu wszystkie rolety się zamykały (po odkodowaniu oczywiście się otwierały). teraz jest tak, że rolety podłączone do pierwszego w szeregu przekaźnika działąją, następne już nie. na wszystkich INT-IORS jest sygnalizacja połaczenia z centralką.
  4. Posępne się pod temat. Mam centralkę Satel Integra i pod nią podpięte ekspandery int-iors do obsługi rolet. Do dziś wszystko działało ładnie natomiast dziś kilka expanderow nie puszcza napięcia na rolety. Jeśli chodzi o przekaźniki to wygląda że jest ok. Słychać że tykają zapala się też zielona lampka natomiast napięcie nie jest przekazywane dalej na rolety. Wyłączyłem napięcie od centrali i w całym domu nic nie pomogło odpisałem też zasilanie do expanderow też nie.pomoglo co może być z tym nie tak i jak można to spróbować naprawić?
  5. Witam mam już stan surowy zamkniety tego domku i zastanawiam się jak zrobili państwo wywiewki z kanalizacji, na dachu nie ma żadnych kominków ?
  6. Nie będę ukrywać część zmian które wprowadziliśmy w projekcie w trakcie adaptacji wzorowane były na już wykonanych domach czy adaptacjach. Główne zmiany to wydłużenie garażu do przodu o 1m , likwidacja słupów w salonie , wydłużenie garażu do tyłu do wysokości łazienki na dole , wykonanie wyjścia na taras nad garażem z pralni, obniżenie części tarasowej nad garażem oraz niewielkie zmiany w otworach okiennych
  7. Wraz z żoną przejrzeliśmy setki projektów. Kryteria jakie mieliśmy to dom z dachem dwuspadowym, garażem na dwa auta, z użytkowym poddaszem oraz z dodatkowym pokojem na dole na ewentualne biuro.Jedyny który przypadł nam do gustu to projekt Denver z pracowni Dom Pasja. Projekt kupiliśmy i w międzyczasie szukaliśmy działki w konkretnie pod ten projekt. trochę odwrotnie niż to powinno wyglądać. Pominę już opis problemów adaptacyjnych przez kiepskiego projektanta. Całą akcja poszukiwania ekipy budowlanej trwają około 1,5 roku, ale udało się dwa tygodnie temu budowa ruszyła.
  8. Budowa domu wg projektu denver z dom pasja
×
×
  • Dodaj nową pozycję...