Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafi22

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

O rafi22

  • Urodziny 02.12.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lusówko
  • Kod pocztowy
    62-080
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rafi22's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

15

Reputacja

  1. Dziękuje bardzo Mareks77 za wyjaśnienia. W takim razie odpuszczę sobie ten temat zmiany sterowania.
  2. Witam. Mam jeszcze pytanie do mojego systemu ogrzewania podłogowego, czy w moim przypadku da się zmienić system sterowania, tak aby każda pętla (każde pomieszczenie) grzało osobno do ustalonej temperatury? Jak można dużo to byłyby koszty? Pamiętam jak kiedyś wynajmowałem mieszkanie, gdzie każdy pokój miał osobny sterownik w ścianie i ustalało się indywidualnie temperaturę. Tylko czy u mnie można skoro mam osoby sterownik na piecu (chyba) IMMERGAS RADIO TYBOX 137+
  3. Mareks77, czyli wg Ciebie jest poprawnie zamontowana kapilara? Czy w takim razie ja musze coś zmieniać w moim całym systemie ogrzewania???
  4. Ogólnie to bardzo żałuje, że tego nie sprawdziłem przed kupnem (podczas budowy przez developera). Bardzo żałuje, że nie mam na piętrze w pokojach ogrzewania podłogowego i wtedy aby było sterowania każdego pokoju osobno (z temperaturą). Kiedyś jak będę robił remont, to wyrzucę grzejniki i znajdę fachowca który to "dobrze" zrobi.
  5. Taki domek kupiłem od developera. Jeżeli to jest źle zamontowane, to szkoda słów na takich fachowców. Czyli mam rozumieć, że obecnie woda w ogrzewaniu podłogowym (zasilanie) to temperatura jaka jest na piecu? Jeżeli wystarczy tą miedziana rurkę zamontować do listwy na zasilaniu, to ok sam sobie poradzę.
  6. Sorry zielony jestem w tych tematach. Pracuje w delegacji, żona sprawdziła. Wynika, że ta miedziana rurka jest zamocowana do dolnej listwy. Tak powinno być???
  7. Ok, dziękuje bardzo za pomoc i wyjaśnienia. Posprawdzam sobie odczyty gazu, przy tym różnym ustawieniu temperatury pieca.
  8. Dziękuje Ci za konkretne odpowiedzi. W załączeniu zdjęcie jak wygląda mój system ogrzewania. Czyli: - musze zwiększyć przepływ wody przez rotametry (nie wiem jak to się robi, nigdy tego nie robiłem - poszukam w necie filmiki) - a ile powinna wynosić temperatura na powrocie, jeżeli piec na 40st a zawór na 38st? - mam jakiś zawór (na zdjęciu) - jest na ok. 38st, czy to jest RTL?
  9. Wiesz, ja w tych tematach jestem zielony. Dużo rzeczy nie rozumiem w tych kwestiach. Nie wiem jak narysować taką instalację, jedynie mogę zrobić zdjęcia instalacji rozprowadzenia ogrzewania (to co jest w skrzynce).
  10. Witam. Chciałem się Was zapytać o prawidłowe ustawienie ogrzewania podłogowego i grzejników. Mam domek jednorodzinny (parter, pierwsze piętro i poddasze nieużytkowanie - nie ogrzewane). Na parterze ogrzewanie podłogowe, na piętrze ogrzewanie podłogowe tylko w łazience reszta grzejniki. Jak powinienem ustawić odpowiednie temperatury: 1. na piecu -jak ustawiam 35st to grzejniki są zimne -jak 40st to lekko już grzeją 2. na zaworze ogrzewania podłogowego teraz jest 38stopni (on się nazywa RTL?) 3. sprawdziłem na powrocie mam 22stopnie 4. regulator pokojowy (sterujący piecem ACV) ustawiam na 21-21,5 w dzień, w nocy mniej 5. sprawdziłem zużycie gazu zimą i mam przez 5miesiecy średnio 8,1m3 gazu (tylko mam gaz od GEN Energia - nie wiem jaki) Powiedzcie mi, jak prawidłowo ustawić temperatury: na piecu i zaworze RTL, aby optymalnie spalić gaz. Bardzo żałuje, że nie mam wszędzie podłogówki.
  11. Ja kupiłem gotowy domek od developera kilka lat temu, gdzie rekuperacja była dodawana jako gratis przy podpisywaniu umowy. Dopiero w trakcie wykańczania domku zastanawialiśmy się dlaczego nie ma wentylacji w tej małej łazience (wszystkie inne pomieszczenia mają). Z firmą od wykańczania domu zrobiliśmy dodatkową rurę na zewnątrz domku. Inaczej po wizycie kogoś w łazience zostaje "zapach". Zamontowałem kartkę wentylacyjną ale szukam innej kratki aby zamykać szczelnie wentylację (aby działała tylko podczas wizyty kogoś w łazience). Nie mogę takiej znaleźć. Dlatego przez chwilę pomyślałem o rekuperatorze ściennym, tylko ta rura jest łamana.
  12. A mogę zapytać dlaczego rekuperatory ścienne to "szmelc"? Ok w takim razie, ja u siebie nie będę montował żadnego rekuperatora ściennego, tylko zostawię kratkę wentylacyjną w łazience (chodź żona narzeka, że w tej łazience wtedy jest zimno - bo to jest łazienka na parterze dla "gości"). Natomiast teściowi powiem, aby poszedł w swoim budowanym domu w normalna rekuperacje, tylko nie wiem jakiej firmy.
  13. Witam. Dowiedziałem się dopiero ostatnio, że jest coś takiego jak rekuperator ścienny. I mam do Was pytanie (dla mnie i teściu który buduje nowy dom) 1. czy można zastosować rekuperator ścienny zamiast wentylacji w jednym pomieszczeniu (mała łazienka), gdzie rura jest łamana? Ma rekuperację w całym domku (piętrowym), ale w tym jednym pomieszczeniu nie miałem żadnej wentylacji (nikt nie przewidział rekuperacji). Została dorobiona wentylacja grawitacyjna. Chciałem ją zamienić na rekuperator ścienny, tylko czy są jakieś który umożliwia w rurach łamanych. Nigdzie nie znalazłem takiego rozwiązania. 2. teściu zastanawia się nad montażem właśnie rekuperatorów ścienny. Nie za bardzo ma miejsce na tradycyjne. Czy takie rozwiązanie jest polecane? Które rekuperatory są dobre z niskim poziomem hałasu?
  14. Ok, dzięki za podpowiedź z tą hydroizolacją ze szlamu. Na szczęście mam chyba 7cm luzu i wejdą mi legary 4cm i płyty kompozytowe (grubość ok. 2,2cm) Mimo wszystko zastanawiam się też nad płytami granitowymi na podstawkach, też bezpośrednio na tych starych płytkach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...